Skocz do zawartości

Co wybrać? Pojedynek?


Rufuz

Polecane posty

Witam Was Państwo :)

Zastanawiam się nad zakupem pióra wiecznego Kaweco, jednego z tańszych wersji sporta. Biorę pod uwagę stalówkę EF z racji swojego pisma. Posiadam już Faber-Castell Loom Piano ze stalówką EF. Chciałbym zaproponować aby ktoś idokonał swoistego porównania tych dwóch modeli :) Można by wprowadzić na stałe coś w stylu pojedynku piór w danych przedziałach cenowych. Co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by ale i tak dla każdego użytkownika sprawa czucia pióra, komfortu z jego użytkowania będzie inna. 

Jest to zrozumiałe, ale przecież i tak część osób czyta recenzje i mniej lub bardziej się nimi sugeruje. Albo czyta i chce samemu się przekonać czy autor miał rację i jak to jest w jego przypadku. Zawsze daje to jakieś wyobrażenie o sytuacji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówki lepsze w FC, ergonomia również. 

Rzecz gustu i preferencji. Mnie bardziej odpowiadają stalówki Kaweco. Miękko wykończone sekcje to dla mojej dłoni... brak ergonomii. A jeśli ma się to pióro nosić luzem w teczce to po czasie również brak estetyki. Tańszy model Kaweco Sporta ma tylko jedną wadę. Zmusza do zakupu modelu droższego. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żartów. W Sporcie sekcja - jeśli liczyć ją tylko do poziomu gwintu - to niewielkie zagłębienie ułatwiające chwyt. Dla osoby o małych dłoniach - nie zakładającej skuwki na tył pióro ma dalej cały czas tą samą średnicę na całych bodaj 8 centymetrach długości. Można wiec rzec, że całe składa się z 8 cm sekcji (loom wysiada...). Jeśli ząłożyć skuwkę - pióro staje się dłuższe, a cały czas ma sekcję o funkcjonalnej długości około 4 cm. I przyjemniejszą stalówkę. Wiem bo znam obie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się upieraj. Ale nie podawaj owego zdania jako nieomylne. A pióro o równej średnicy na całej długości łap na pierwszych 3 mm i narzekaj, że sekcja za krótka. Wolno Ci. :)  Tak jak innym wolno uznać to za nierozsądne, nie czepiać się, trzymać i pisać wygodnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże szczęście, że Twoja teoria o kolosalnej niewygodzie pióra o równej średnicy na całej długości jest tak nielogiczna, że wyjaśnia tylko jedno - dla kogo pisane są instrukcje z podziałem na poszczególne części pióra. Faktycznie. Jak ktoś nie wie gdzie wygodnie złapać - trzeba to jakoś przystępnie podać. :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wnioskuję, że sam muszę się przekonać ;)

Myślę, że innego wyjścia nie ma.

Dla każdego wygodne jest co innego. Jeden woli pełnowymiarowe pióro. Inny ewidentne kieszeniowe bezpieczeństwo nawet najtańszego Kaweco. Jeden trzyma pióro zgodnie z instrukcją i nie przesunie ręki o milimetr - by nie robić tego nieprzepisowo i nieprofesjonalnie. Inny - pisze jak mu wygodnie. Mój kolega z liceum pisał odwróconą o 180* stalówką chińskiej wersji Parkera 51 (za czasów słusznie minionych innych piór niemal nie było) - i choć czynił wybitnie niezgodnie z zasadami - pisało mu się wygodnie.

A stalówki w obu piórach są dobre - więc to kwestia wyłącznie osobistych preferencji.

Edytowano przez Dziku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...