Skocz do zawartości

PIÓROWE LOVE - Manuscript Italic Calligraphy Pen


ksm

Polecane posty

Kilka miesięcy temu, wszedłem do sklepu papierniczego po atrament. Wyszedłem z butelką niebieskiego inkaustu i piórem do kaligrafii. Kosztowało niecałe 30 złotych, w zestawie był korpus ze skuwką, jedna sekcja ze stalówką medium i tłoczek do czyszczenia pióra.

Tak oto zawitało na moim biurku pióro Manuscript.

Pióro jest plastikowe, jedyną metalową częścią jest stalówka. Korpus czarny, skuwka również czarna zwieńczona szarym elementem. Klips plastikowy, szary, dobrze trzymający się kieszeni. Jakość plastików nie przekonuje, tania masowa produkcja. Sekcja jest wąska i mało wygodna.

Zamknięte pióro ma 136mm długości, otwarte 124mm, po założeniu skuwki osiąga nieco ponad 19cm, ale nie mam tak długiej suwmiarki. Sekcja w miejscu chwytania pióra ma tylko 7,7mm średnicy.

Stalówka według zapewnień producenta ma 1.1 mm szerokości. Według mnie, ma ona 1.0 mm szerokości. Stalówka nie jest zwieńczona materiałem trudnościeralnym. Krawędź jest ostra, pozwala to na uzyskanie dużego zróżnicowania grubości linii, ale wymaga sporej uwagi przy trzymaniu pióra aby ostre krawędzie nie drapały w papier. Pióro nie wymaga nacisku aby pisało. Ostra krawędź stalówki predestynuje ten instrument jako narzędzie do liternictwa i kaligrafii, do pisania wolę stuba (takiego jak wcześniej recenzowane TWSBI 580 1.1 mm).

Pióro oszczędnie podaje atrament, używam w nim nabojów niewiadomego pochodzenia, które w innych piórach dają dość mokrą kreskę. Tutaj kreska jest sucha, nie zaryzykowałbym używania tego pióra z bardziej lepkim atramentem. Spływak jest oznaczony numerem 8, ale nie wiem co to znaczy…

 

5vxfs6.jpg

eqa0q9.jpg

hufsko.jpg

119020n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...