Skocz do zawartości

Liniuszek/ryga i czytelność


T4ng10r

Polecane posty

Cześć
Jesli to złe miejsce - to proszę przekierować ten watęk we właściwe.
Przygotowałem sobie liniuszek z pomocą tej strony Niestety jest mało widoczny pod standardową kartką (papier do drukarki). Eksperymentowałem z grubością lini oraz mocniejszym zewnętrznym światłem. Niewiele to pomogło, bez dociskania papieru w miejscu gdzie aktualnie piszę nie jestem w stanie skutecznie wykorzystać tych lini prowadzących.

Możecie polecić jakiś pomysł lub sztuczkę, która pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie ma to jak ćwiczenia kaligraficzne na jednym z najdroższych papierów ;)

 

Linijka + ołówek + gumka chlebowa. Ewentualnie podświetlany blat.

Edytowano przez Andrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre efekty da ci podświetlenie od dołu. Za czasów jak jeszcze dziergało się rysunki techniczne tuszem, a nie w AutoC*dzie kładło się źródło (w twoim przypadku rygę) na szybie, np. ze stolika na to kartka po której piszesz i lampka na podłodze. Całość trzymana oczywiście na kolanach.

Nie jest to super wygodne, ale da się przerysować nawet na brystol :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się rozwiązała mnie zagadka Twojego wspaniałego charakteru pisma :-)

Dzięki ale jak to zagadka. Chyba większość tak robi...a charakter to ja mam najlepszy. Sam zresztą widziałeś w listach ;) Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

  • używać cieńszego papieru do pisania niż standardowy papier do drukarek 80g, wtedy linie powinny być widoczne
  • używać podświetlenia od spodu - tutaj typowe ławy do kawy/herbaty posiadające zwykle szklany blat byłyby jak znalazł
  • drukować linie pomocnicze na papierze do ćwiczeń, na papierze z końcowym efektem ew. ołówkiem (zgaduje, że miękki będzie najlepszy) narysować te linie, by potem je wymazać

Dziękuję Wszystkim za Wasze pomocne rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę się z pytaniem.

Zmyśliłem sobie wydrukować liniaturę do kaligrafii na drukarce laserowej, ale zwykły papier powoduje strzępienie. 

Poradźcie proszę jakiego papieru użyć do opisanych machlojek. Rysowania linii do trenowania pisma sobie nie wyobrażam. 

Śniłby mi się świat w paski.  :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie robię wydruków laserowych tylko atramentowe ale używam papieru Navigator. Używam różnych atramentów jak i Ecoliny i żadnych problemów nie ma. Papier polecony zresztą przez p. Ewę Landowską. I chyba wszystko jasne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępny też jest Clairefontaine w ryzach - biały i ivory, różne gramatury :) Ale Navigator będzie tańszy i skoro jest przetestowany przez p. Landowską to nie ma już o czym mówić ;)

Edytowano przez Andrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...