Skocz do zawartości

Zdjęcie

PIÓROWE LOVE - Platinum #3776

Platinum

• Aby odpowiedzieć, musisz się zalogować.
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 mac.kozinsky

mac.kozinsky

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisano 30 wrzesień 2015 - 16:20

Pióro zasilane jest nabojami lub konwertertem, którego oczywiście nie kupiłem, chociaż powinienem był, gdyż naboje są nieco szersze od tych w Parkerze, ale dużo węższe od Sailora, Pilota i innych, więc żadne dobieranie i cudowanie nie wchodzi w grę.

Niektórzy sprzedawcy dorzucają od razu zestaw konwerter + nabój + przejściówka do naboi "international".  Jak tak miałem razem z Bourgogne.

Czy korpus oglądany pod światło i obracany wygląda jakby był wewnętrznie fasetowany?

Slip'n'seal działa. Ja jestem - na to wychodzi - jednym z tych dewiantów :cry: B) Bardzo wyraźny szlif w mojej <F>-ce. Slip'n'seale mają przepływ podrasowany i to mi się bardzo podoba w tym piórze.

Gratulacje :-)

#22 janykiel

janykiel

B

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1820 postów

Napisano 30 wrzesień 2015 - 16:21

A C to jest jaki wynalazek?oO

@dr.Qwerty -  dzięki za odpowiedź.:)

Użytkownik janykiel edytował ten post 30 wrzesień 2015 - 16:22

Pójdźże, kiń tę chmurność w głąb flaszy!
Biorę udział w wymianie listów. :)

#23 Ender

Ender

BB

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2131 postów
  • Skąd jesteś?Kraków/Warszawa

Napisano 30 wrzesień 2015 - 18:27

Niektórzy sprzedawcy dorzucają od razu zestaw konwerter + nabój + przejściówka do naboi "international".  Jak tak miałem razem z Bourgogne.

Czy korpus oglądany pod światło i obracany wygląda jakby był wewnętrznie fasetowany?

Slip'n'seal działa. Ja jestem - na to wychodzi - jednym z tych dewiantów :cry: B) Bardzo wyraźny szlif w mojej <F>-ce. Slip'n'seale mają przepływ podrasowany i to mi się bardzo podoba w tym piórze.

Gratulacje :-)

jakby tu... :hmm1:

ja też... :ph34r:

przez pół roku trzymałem moje dwa 3776 zalane i nie tykałem ich...

ot taka mała perwersja... :P

#24 kww24

kww24

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisano 30 wrzesień 2015 - 21:14

Świetny! Nigdy nie korzystałem z zakupów za granicą, ale dzięki informacjom na tym forum zajrzałem wczoraj na stronę Engeika i tam właśnie zwróciłem uwagę na ten model.

Zbieg okoliczności, że właśnie dziś pojawiła się ta świetna recenzja?

Gratuluję zakupu.

#25 rafi206

rafi206

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 05 październik 2016 - 11:04

Panowie i Panie a które pióro pisze lepiej jeśli chodzi o miękką cienką stalówkę?
Platinum 3776
Sailor 1911
Pilot Custom 74
Wszystkie trzy mi się podobają tylko nie wiem które ma miększą stalówkę i gładziej piszącą. Rozmiar F lub M. Dla porównania mam teraz Pilota 78G rozmiar M i Platinum Plaisir rozmiar F i oba mi te pióra odpowiadają. O sailor niestety nic nie wiem.
Są jakieś znaczące różnice między tymi piórami jeśli chodzi o stalówki bo przeczytałem wszystkie recenzje i na prawdę nie wiem na co się zdecydować.

#26 EZGeezer

EZGeezer

XF

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 05 październik 2016 - 22:05

Pojawiają się opinie, że Sailor ma problemy z kontrolą jakości. Ja złych doświadczeń nie mam, stalówki są świetne. Pilot- miałem inne pióro z identyczną stalówką jak w 74. Gładka, umiarkowanie miękka, ale coś mi w niej nie pasowało. Platinum tylko pare zdań testowałem. Ja wybrałbym Sailora lub Pilota.

Użytkownik EZGeezer edytował ten post 05 październik 2016 - 22:06

#27 rafi206

rafi206

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 05 październik 2016 - 22:57

Dzięki za opinie. Z Sailor podobno stalówka to loteria- tak czytałem. Bardziej koncentruje się pomiędzy Pilot a Platinum. Za tym drugim przemawia system skuwki. Pilotami kilkoma już pisałem i jestem pozytywnie nastawionydo tych piór. Kaweco student mnie trochę zawiodło jeśli chodzi o twardość stalówki (gwóźdź).

#28 ton60

ton60

XXF

• Użytkownicy
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 06 październik 2016 - 02:14

Mam  Pilota i Platinum ze stalowkami SF. Obydwie stalowki godne polecenia- jak dla mnie cudownie miekkie i spreżyste z wyraźnym fleksem. Ale  nie dla miłośników maślanego pisania.

Zamiast masełka, ktore kojarzy mi sie z flamastrem, oferują bardzo sympatyczne szuranie  po papierze. Dla mnie to kwintesencja pisania piórem. :)

#29 rafi206

rafi206

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 06 październik 2016 - 08:49

Mam Pilota i Platinum ze stalowkami SF. Obydwie stalowki godne polecenia- jak dla mnie cudownie miekkie i spreżyste z wyraźnym fleksem. Ale nie dla miłośników maślanego pisania.
Zamiast masełka, ktore kojarzy mi sie z flamastrem, oferują bardzo sympatyczne szuranie po papierze. Dla mnie to kwintesencja pisania piórem. :)

A które z tych piór lepiej oceniasz?

#30 ton60

ton60

XXF

• Użytkownicy
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 06 październik 2016 - 11:06

Dokladnie to mam Century 3776 czarne SF i Custom Heritage 91 czarne SF.
W Pilocie jest mniejsza stalówka, dla niektorych to wcale nie jest szczegoł 😉, ale uznajmy, ze to tylko estetyka. Platinum ladniej szumi przy pisaniu, lecz trudniej je zmusic do fleksowania. Pilot daje nieco bardziej mokry slad i latwiej różnicuje jego grubość. Przy minimalnym nacisku pozostawia cieniowaną kreskę z atramentu, w ktorym wczesniej tego nie zauważałem.
Ktore wybrać? Hehe...Twoje pieniadze Twoj wybór. Gdybym miał w tej chwili miec tylko jedno,bralbym Pilota Custom 74 z ta sama stalówką.
Gdybym mial zapłacic cenę z polskich sklepów, to zapłakałbym gorzko - wartość postrzegana tych piór jest bardzo niska.
To tylko plastik (jakby go nie nazywac) i złota blaszka.
Także nikomu z bliskich sie nie chwale tymi piórami, bo zaraz padłoby pytanie - ile zaplaciłeś? 😊
Podsumowując, cieszę się obydwoma, to najprzyjemniej piszące moje pióra.
Jeżeli akceptujesz ich ceny, to szczerze polecam.☺

#31 rafi206

rafi206

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 06 październik 2016 - 11:21

Oba mi się posiadają i w cenie około 300zł można je bez problemu kupić na Ebay.
Dziękuję za opinie. W takim razie zamawiam Pilota.
A jeszcze jedno pytanie duża jest różnica pomiędzy F a SF?

#32 ton60

ton60

XXF

• Użytkownicy
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 06 październik 2016 - 11:41

Zasadnicza różnica! "S" to soft, miękka, fleksująca.
Dla mnie cała wartość tych piór, to właśnie owe stalówki.
Bez "S" to zwylke, sztywne.

#33 Leanns

Leanns

XXF

• Użytkownicy
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 20:54

Kocham to pióro

#34 rafi206

rafi206

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 14 grudzień 2016 - 19:57

Które z tej czwórki będzie najlepsze: Platinum 3776, Pilot Custom 74, Pelikan M205, Pelikan P205. Wszystko stalówki F.
Jak uważacie drodzy forumowicze? Pytam big wszystkie 4 mi się podobają ale jak bym je 4 kupił to rozwód murowany.

#35 MBRafał

MBRafał

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisano 14 grudzień 2016 - 20:50

To bardzo trudny wybór, ponieważ wszystkie te pióra są dobrej klasy.

To, co mogę powiedzieć, to wyjątkowość japońskich stalówek.

Pelikany serii M mają wbudowany tłoczek, a serii P są na naboje lub konwerter. Ot i cała różnica  :)

#36 Nikaa

Nikaa

M

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 654 postów
  • Skąd jesteś?w-wa

Napisano 14 grudzień 2016 - 20:59

Rafi skoro wszystkie Ci się podobają, i jeśli inne argumenty okażą się nie wystarczające, to... Zrób sobie losy i to co wyciągniesz to kup ;)

#37 rafi206

rafi206

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 14 grudzień 2016 - 21:03

Tak myślę że decyzje chyba podejmę na penshow w Katowicach. Wszystkie te piórka na pewno będą. Pytanie tylko czy aż tyle wytrzymam.

#38 rafi206

rafi206

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 14 grudzień 2016 - 21:06

Rafi skoro wszystkie Ci się podobają, i jeśli inne argumenty okażą się nie wystarczające, to... Zrób sobie losy i to co wyciągniesz to kup ;)

Byłem napalony na któregoś z Pelikanów ale zobaczyłem go na żywo i potrzymałem w ręce i jakoś czar prysł. Bez obrazy ale w dotyku i trzymaniu w dłoni lepsze wrażenie robi TWSBI Eco czy Kaweco Student. Pilota i Platinum w ręku nie miałem  chyba Penshow do piero to zmieni.

PS. Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale Robert Lewandowski podpisał nowy kontrakt piórem MB 149.

Użytkownik rafi206 edytował ten post 14 grudzień 2016 - 21:13

#39 Rinke

Rinke

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisano 14 grudzień 2016 - 21:36

Ja tam widziałem długopis MB a nie pióro... no chyba że kulkowe.

Użytkownik Rinke edytował ten post 14 grudzień 2016 - 21:43

Wątki oznaczone tagami: Platinum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych