Skocz do zawartości

PIÓROWE LOVE - Platinum #3776


piter22

Polecane posty

Pojawiają się opinie, że Sailor ma problemy z kontrolą jakości. Ja złych doświadczeń nie mam, stalówki są świetne. Pilot- miałem inne pióro z identyczną stalówką jak w 74. Gładka, umiarkowanie miękka, ale coś mi w niej nie pasowało. Platinum tylko pare zdań testowałem. Ja wybrałbym Sailora lub Pilota.

Edytowano przez EZGeezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Z Sailor podobno stalówka to loteria- tak czytałem. Bardziej koncentruje się pomiędzy Pilot a Platinum. Za tym drugim przemawia system skuwki. Pilotami kilkoma już pisałem i jestem pozytywnie nastawionydo tych piór. Kaweco student mnie trochę zawiodło jeśli chodzi o twardość stalówki (gwóźdź).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam  Pilota i Platinum ze stalowkami SF. Obydwie stalowki godne polecenia- jak dla mnie cudownie miekkie i spreżyste z wyraźnym fleksem. Ale  nie dla miłośników maślanego pisania.

Zamiast masełka, ktore kojarzy mi sie z flamastrem, oferują bardzo sympatyczne szuranie  po papierze. Dla mnie to kwintesencja pisania piórem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pilota i Platinum ze stalowkami SF. Obydwie stalowki godne polecenia- jak dla mnie cudownie miekkie i spreżyste z wyraźnym fleksem. Ale nie dla miłośników maślanego pisania.

Zamiast masełka, ktore kojarzy mi sie z flamastrem, oferują bardzo sympatyczne szuranie po papierze. Dla mnie to kwintesencja pisania piórem. :)

A które z tych piór lepiej oceniasz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to mam Century 3776 czarne SF i Custom Heritage 91 czarne SF.

W Pilocie jest mniejsza stalówka, dla niektorych to wcale nie jest szczegoł??, ale uznajmy, ze to tylko estetyka. Platinum ladniej szumi przy pisaniu, lecz trudniej je zmusic do fleksowania. Pilot daje nieco bardziej mokry slad i latwiej różnicuje jego grubość. Przy minimalnym nacisku pozostawia cieniowaną kreskę z atramentu, w ktorym wczesniej tego nie zauważałem.

Ktore wybrać? Hehe...Twoje pieniadze Twoj wybór. Gdybym miał w tej chwili miec tylko jedno,bralbym Pilota Custom 74 z ta sama stalówką.

Gdybym mial zapłacic cenę z polskich sklepów, to zapłakałbym gorzko - wartość postrzegana tych piór jest bardzo niska.

To tylko plastik (jakby go nie nazywac) i złota blaszka.

Także nikomu z bliskich sie nie chwale tymi piórami, bo zaraz padłoby pytanie - ile zaplaciłeś???

Podsumowując, cieszę się obydwoma, to najprzyjemniej piszące moje pióra.

Jeżeli akceptujesz ich ceny, to szczerze polecam.☺

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Rafi skoro wszystkie Ci się podobają, i jeśli inne argumenty okażą się nie wystarczające, to... Zrób sobie losy i to co wyciągniesz to kup ;)

Byłem napalony na któregoś z Pelikanów ale zobaczyłem go na żywo i potrzymałem w ręce i jakoś czar prysł. Bez obrazy ale w dotyku i trzymaniu w dłoni lepsze wrażenie robi TWSBI Eco czy Kaweco Student. Pilota i Platinum w ręku nie miałem  chyba Penshow do piero to zmieni.

 

 

PS. Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale Robert Lewandowski podpisał nowy kontrakt piórem MB 149.

Edytowano przez rafi206
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...