Skocz do zawartości

Waterman Exception - tuning stalówki


rafgam

Polecane posty

Witam.

 

Mam problem z moim Watermanem Exception Night & Day Platinum (właściwie problem nie dotyczy pióra, ale niezbyt dobrych papierów na których niestety muszę często pisać).

Częściowym rozwiązaniem byłaby wymiana stalówki z  F na EF (ale zdaje się Waterman nie ma do tego modelu takich stalek) - czy jest możliwość modyfikacji mojej stalówki? Kogo byście mogli polecić?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym kontakt z @piterem.

Innym rozwiązaniem byłaby zmiana atramentu na bardziej "suchy". Jeśli używasz atramentów Watermana, to są one raczej "bogatoprzepływowe" i w wielu piórach dają zbyt mokra krechę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mogę coś dodać od siebie, bo swego czasu Exception też sprawił mi sporo problemów wychowawczych. I mam kilka uwag co do stalówki. Waterman nie robi do tego pióra stalówek w rozmiarze EF. Jakiekolwiek modyfikacje stalówki są trudne z uwagi na fakt, że jest ona zrobiona z 18 karatowego złota, pokryta białym metalem z grupy platynowców - rodem. Więc szlifowanie może tę cienką powłokę uszkodzić, co będzie wyglądało mało estetycznie. Dodatkowym utrudnieniem w mechanicznej obróbce stalówki jest rysunek umieszczony na samej stalówce. Dwie skośne kreski, przebiegające od bocznej krawędzi stalówki do szczeliny są może i ładne, ale stanowią karb, gdzie może dojść do pęknięcia metalu, bo stalówka w tym miejscu jest cieńsza. Gdy do tego dojdzie, pisanie tak uszkodzoną stalówką jest niemożliwe, bo przy nacisku na papier dochodzi do niekontrolowanego rozchylania się skrzydełek. 

Dlatego radziłbym skorzystać z wieczystej gwarancji na te pióro i oddania go do naprawy przez serwis. A serwis jak stwierdzi, że nic nie było majstrowane przy sekcji, to pewnie wymieni cały element na nowy i po sprawie :) .            

Edytowano przez WaterMAN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że jeśli chcesz mieć pióro ze stalką zostawiającą kreskę extrafine, to radzę się rozejrzeć za jakimś Japończykiem, bo niestety europejscy producenci piór wiecznych pod tym względem wypadają słabo. Przykład: stalówka EF w popularnym WM Hemisphere zostawia taki sam ślad jak F, co sprawdziłem z kolegą na ostatnim HUBie w Katowicach.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...