Skocz do zawartości

Skrzyneczka na pióra


zutka

Polecane posty

Dawno, dawno temu na aukcji WOŚP kupiłam intarsję na okleinie. Wsadziłam ją do książki i zapomniałam, że posiadam coś takiego.

Ostatnio jednak przypomniałam sobie o niej. Nabyłam zwykłą drewnianą skrzyneczkę - taką właśnie:

drewniana-kasetka-27-5x20-5x8-cm-do-zdob

 

I oddałam oba przedmioty w ręce fachowca.

Powstało coś takiego:

 

post-2980-0-60022800-1440765029_thumb.jp

 

A jak wygląda środek?

 

post-2980-0-50376000-1440765221_thumb.jp

 

Rynienki zamocowane są na stałe. Skrzynka jest na tyle wysoka, że zmieszczą się jeszcze ze dwie wytłoczki na pióra. Ale to z czasem, bo póki co mam problem z zapełnieniem jednej tacki :)

post-2980-0-60022800-1440765029_thumb.jpg

post-2980-0-50376000-1440765221_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ja osobiście zrobiłbym z tej jednej skrzyneczki ogólnie składowisko kilku ulubionych atramnetów, wszystkich piór itp. :) Cały arsenał podręczny hehe

Ale bardzo fajnie to wygląda!

Chciałam zrobić tak, żeby połowa była na pióra, a połowa na atramenty, ale mi wymiary rynienek nie pasowały :) Na atramenty mam oddzielne pudło :)

 

No to skoro wzór intarsjowany to jestem pod jeszcze większym wrażeniem  :clap1:

Dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne intarsje. Były wklejone w wybrane wcześniej miejsce, czy naklejone na płaskim materiale?

Wklejenie gotowych rynienek to fajny pomysł, ale lepiej wychodzi zrobienie miejsc na pióra z profili drewnianych. Pokrywasz wtedy całość wnętrza, nie jesteś uzależniona od wielkości rynienki. Jako wykończenie wystarczy grubszy filc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę intarsję kupiłam gotową - wyciętą w fornirze, od razu wypełnioną jaśniejszym drewnem, podklejoną dla bezpieczeństwa. Co dziwne, teraz nie mogę znaleźć niczego podobnego.

Szczerze mówiąc myślałam o rynienkach robionych samodzielnie. Oglądałam takie chyba między innymi w Twoim wątku na FOP-ie, Dexterze, miałam jednak wątpliwości, czy dobrze mi to wyjdzie (tą częścią pracy zamierzałam zająć się sama). W końcu zostałam obdarowana tackami i problem rozwiązał się sam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :) Plusem samodzielnie robionych rynienek, jest wykorzystanie 100% miejsca na pióra. To też wygląda fajnie.

Pytam o intarsje, bo powinny być wklejone we wcześniej wydrążone miejsca. Wtedy uzyskujemy równą powierzchnię. Jako wykończenie stosuje się politurę szelakową, wosk lub olejowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej to wygląda na zdjęciu, ale powierzchnia jest gładka :) 

Całość została wykończona lakierem półmatem, głównie dlatego, że fornir mocno popękał, wręcz połamał się podczas leżakowania. W dolnej części wieka widać nawet ślad. Przypuszczam, że źle go przechowywałam - w książce :) Na szczęście część z intarsją była zabezpieczona, dlatego została prawie w nienaruszonym stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...