Skocz do zawartości

Parker Jotter Special - różne grubości?


Blackfire74

Polecane posty

Witam, kupiłem ostatnio dwa długopisy Parker Jotter: czarny i oliwkowy. Mam wrażenie, że czarny jest jakby twardszy (w dotyku), cięższy i delikatnie grubszy od oliwkowego. Jest taka możliwość, że inna seria ma inne parametry na wtryskarce i są różnice, czy wszystkie tak mają, że jeden jest taki a jeden inny? Na razie mam te dwa z kolorowych, więc nie mam porównania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jottery się różnią. Musiałbyś załączyć zdjęcia, bo trudno ocenić, jaki model masz. Zwykła edycja ma korpus z gwintem plastikowym, wersja stainless stell jest oczywiście cięższa a ukazała się także wersja Premium, która ma stalowy gwint i jest cięższa. Nie ma także metalowej końcówki na korpusie, bo nawiązuje do pierwszej edycji Jottera.

Zobacz sobie mój film o Jotterach, może coś Ci wyjaśni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie "zwykly" Jotter jest cały metalowy a wersja "special" to plastikowe kolorowe, a premium ma bajery typu grawer, satynowe wykonczenie itp

No cóż, masz dwa Jottery, ja mam 30, więc wiem o czym piszę. Obecnie Parker w katalogach nie używa już określenia "Special" na kolorowe Jottery. Dzieli je na modele Premium, Stainless Steel i kolorowe. 

Tu można się zapoznać ostatnim dostępnym katalogiem z 2014:

http://parkeropedia.jimdo.com/varia/katalogi/

Polecam zapoznać się ze stroną producenta. Tam wszystko jest ładnie opisane. 

http://www.parkerpen.com/en-GB/find-a-pen/collections-jotter

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam dwa kolorowe. Czarny i oliwkowy, niby identyczne a oliwkowy wydaje się być cieńszy, tak o jakies setne milimetra ale wyczuwalne. Ten czarny ma wyraźniejsze zwężenie przy koncu a oliwkowy jaky byl delikatniej wyprofilowany. No i jest lżejszy, a konstrukcyjnie identyczny. Nawet jak przełożę te metalowe części z mechanizmem to i tak czuje różnicę, zeby nie było ze kazdy ma inny mechanizm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem ostatnio dwa długopisy Parker Jotter: czarny i oliwkowy. Mam wrażenie, że czarny jest jakby twardszy (w dotyku), cięższy i delikatnie grubszy od oliwkowego. Jest taka możliwość, że inna seria ma inne parametry na wtryskarce i są różnice, czy wszystkie tak mają, że jeden jest taki a jeden inny? Na razie mam te dwa z kolorowych, więc nie mam porównania.

Jest taka możliwość.

Na przestrzeni lat ktoś wymyślił:

- zrobimy bardziej ergonomiczny długopis, zmienimy trochę kształt i będzie lepiej niz teraz,

- zrobimy bardziej ekonomiczny długopis, damy mniej plastiku, gorszej jakości, cieńsza stal, klient i tak kupi.

Wersje wybierz sobie sam. Jesli cos jest produkowane tyle lat na pewno jest zmieniane, udoskonalane, albo psute dla odmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...