Skocz do zawartości

Clairefontaine Triomphe A5 - Francja górą


Polecane posty

Nie uwazam siebie za pasjonata papieru. Nie mam w domu - jak niektórzy - ołtarzyka, na którym stoi Midori albo Tomoe River. Potrafię jednak docenić dobry produkt. Zwłaszcza produkt przyjazny piórom wiecznym.

 

ZM4tDU.png

 

Clairefontaine to firma z tradycjami. Produkcja papieru zajmują sie od ponad 150 lat. Papiernie Clairefontaine powstały w 1858 r w miasteczku Evital Clairefontaine oddalonym o około 90 km od Strasburga. Z czasem spółka poszerzyła swoja ofertę o koperty (1880 r) i zeszyty. Obecnie Clairefontaine jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek papierniczych na swiecie. Zasłużenie.

Kiedyś

 

wle7eS.png

 

Dzisiaj

 

hQWTx5.png

 

Kiedyś z ciekawości kupiłem blok Clairefontaine Triomphe A4. papier ten zrobił na mnie bardzo dobre wrazenie. Idealnie biały, wysokiej jakości, przyjazny stalówkom i zabawie atramentami. 

 

Od tego czasu regularnie uzywam produktów tej marki.

 

Ostatnio kupiłem bloczek Clairefontaine Triomphe w formacie A5 (148 mm x 210 mm). Tym razem zdecydowałem się na linie.

 

Wygląd

 

 

5tolwm.jpg

 

DUKiWu.jpg

 

AVHpqE.jpg

 

TBRx8L.jpg

 

Notatniki / bloki Clairefontaine wyrózniają się klasycznym, "czystym" designem. Na białej okładce znajdziemy logo producenta, złote obramowanie, typ papieru (gładki, w linie, w kratkę) i nazwę Triomphe. Z tyłu znajdziemy tekturową okładkę i informacje dotyczące papieru.

 

Jakość

 

9yhxwS.jpg

 

HxGWbQ.jpg

 

ZOtL2s.jpg

 

GpvuAL.jpg

 

6ZPNbl.jpg

 

B66EEW.jpg

 

Nie znam się na parametrach technicznych papieru. Zresztą, kogo to interesuje? Mnie nie. Dla mnie liczy się jazda testowa i dalsze użytkowanie. Clairefontaine wymiata. To papier stworzony do pisania piórem wiecznym. Nie przebija, nawet słabej jakość atrament strzepiący na Oxfordzie, nie strzępi na Clairefontaine. Notes jest klejony, kartki można oderwać z bloczka lekkim ruchem, włozyc do papieru lub przykleic magnesem na lodówce. Nie mam do czego się przyczepić. Midori dostarcza lepszych wrażeń, ale jest kilkakrotnie droższe. W mojej niekompetentnej ocenie Clairefontaine oferuje klientom doskonały stosunek cena/jakość (w Polsce cena wynosi około 15 PLN, ja kupowałem w La Couronne du Comte za 2,5 euro, jako dodatek do wiekszego zamówienia)

 

Podsumowanie

 

Nie jestem fetyszystą, który kładzie się w wannie wypełnionej papierem. Ale gdybym był, to są duże szanse, że wannę tę wypełniłbym papierem Clairefontaine.

 

 

Plusy:

  • jakość papieru
  • stosunek cena/jakość

Minusy:

 

  • nie zauważyłem, szczerze

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pławienie się w wannie wypełnionej papierem... kusząca fantazja ;)

Jeszcze nie miałam okazji wypróbować tego papieru, ale po Twojej recenzji dochodzę do wniosku, że chyba już najwyższy czas.

Iza - dostaniesz list na tym papierze i próbki też dołączę. Triomphe czeka już na mnie w Paczkomacie :) Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu miałem praktykę w drukarni. Prowadził ją ojciec z synem. Syn znał wszystkie parametry papieru i tak dobierał go do konkretnego druku. Ojciec podchodził do ryzy papieru, dotykał, smyrał i coś tam oczami przewracał (jakby jakieś zaklęcia rzucał) i stwierdzał, że ten papier się nada. Zawsze chciałem swierdzić po dotyku, że papier się nada. Triomphe pomacałem i stwierdzam, że dla moich potrzeb nada się. Kaligrafia nabierze nowego poślizgu ;)

Dzięki za recenzję.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

Sam nie wiem, jak na razie Rhodia mi wystarcza, a to przecież też papier Clairefontaine. Jedyne co jest na plus po stronie Triomphe to klejenie bloku a nie szycie z perforacją :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawędzie papieru bywają ostre, więc takie zabawy polecam raczej ludziom lubiącym na ostro :D

 

To forum czytają nieletni. Niedobry Andrzej! A fe!  :ph34r: 

Edytowano przez Andrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładki rzeczywiście nie są jakieś super nowoczesne, czy bajerowane, ale papier pierwsza klasa.

Mam i używam notes Triomphe A5 czysty i Pupitre A6 w kratkę - oba papier 90g naprawdę wysokiej klasy.

Kiedyś u Gouletów była promocja na te notatniki i dorzuciłem do przesyłki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...