Skocz do zawartości

Od nib creep do potopu, czyli Pilot MR


tauriel

Polecane posty

Ahoj :)
mój Pilot MR jest chyba jakimś pechowym egzemparzem. Zawsze lubił sobie chlapnąć, no ale żeby się aż tak stoczyć!
Nib creep od urodzenia, ale teraz puszcza atrament przy przenoszeniu na krótkie dystanse (oczywiscie zabezpieczony wydawałoby się, odpowiednio) do takiego stopnia, że czarne paluchy i czasem ciuchy gwarantowane. Jakieś sugestie co z nim zrobić?

Bonus: naboje Pelikana czasem ciut przeciekają (przy otwarciu pióra są "zroszone" własnym atramentem) a tłoczek, również Pelikana, strzelił przy pierwszym użyciu. No i spróbuj takiemu dogodzić...


pomocy? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

"Pocenie" stalówki to niestety typowa przypadłość tego modelu :bezradny: A takie obfite lanie wskazywałoby na jakąś nieszczelność. Zakładam, że wydarzyło się to z niejednym, teoretycznie pasującym nabojem, więc to raczej nie jego sprawka. Stawiałbym na uszkodzenie sekcji lub spływaka. Spływak można pozyskać z Plumixa, bo to ten sam typ. Natomiast jeśli sekcja jest pęknięta, to gorsza sprawa i chyba opłacałby się wtedy zainwestować w nowe pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że gdzieś gruchnął w międzyczasie o podłoże :hmm1:

Nie zdarzyło mu się (chyba że mam w otoczeniu kogoś perfidnego?! :ph34r:)

W sumie może faktycznie go zaniosę, nie jest mi teraz potrzebny aż tak bardzo, a jak ma dalej takie cyrki odstawiać... Najwyżej odrzucą reklamacje  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Dobra, szybka akcja.

 

1. Wyjmij konwerter/nabój.

2. Obejrzyj konwerter od strony szyjki - nie jest aby pęknięta? Mi się takie coś zdarzyło w konwerterze Pelikana zamontowanym w MR - początkowo niewidoczne pęknięcie szyjki momentalnie się poszerzyło i konwerter zaczął wypadać chlapiąc po bokach.

3. Jeśli konwerter jest cały, to weź chusteczkę, chwyć za stalkę i wyciągnij ją z sekcji razem ze spływakiem. Dokładnie pooglądaj sobie stalkę i spływak (czy coś aby nie jest ułamane, ukruszone, wygięte).

4. Jeśli wszystko ok, to przepłucz całe to tałatajstwo, wysusz, złóż (nie da się pomylić - na spływaku są nacięcia w miejscu, gdzie powinny znajdować się skrzydełka stalówki).

5. Wepchnij ostrożnie stalkę i spływak w sekcję. Pilnuj, żeby stalka nie przesunęła się na spływaku w trakcie montażu w sekcji.

6. Napełnij pióro i przetestuj, czy działa. Jak nie rzyga atramentem, to super. Jak rzyga, to reklamuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...