Skocz do zawartości

Visconti Van Gogh „Room in Arles”


Polecane posty

"Model Van Gogh jest jednym z najlepiej znanych w palecie produktów firmy Visconti. Pióro będące hołdem dla wielkiego malarza zostało wyprodukowane na przestrzeni ostatnich lat w wielu różnych kolorach. Jednym z rodzajów wykończeń, jest barwna kompozycja mająca nawiązywać do obrazu pt. „Pokój w Arles”.

 

Wiemy, że pióro to jest jednym z najprzystępniejszych cenowo w ofercie tego producenta. Jakie więc jest pierwsze wrażenie, gdy bierzemy je do ręki? Od samego początku sprawia ono wrażenie naprawdę dobrze wykonanego. I to wrażenie nie mija, gdyż jakoś wykonania jest naprawdę wysoka. Wszystkie elementy są ze sobą poprawnie spasowane. Korpus jak i skuwka wykonane są z żywicy, która jak deklaruje producent powstaje z użycia naturalnych składników. W tym konkretnym przypadku, paleta kolorów rozciąga się od barwy żółtej, przez czerwienie, aż do ciemnego brązu. Wygląda to bardzo atrakcyjnie, a sam produkt przyciąga uwagę swoimi nietypowymi kolorami."

 

Czytaj całość

 

visconti_vangogh_arles_sm-1.jpg

 

visconti_vangogh_arles_sm-4.jpg

 

visconti_vangogh_arles_sm-8.jpg

 

visconti_vangogh_arles_sm-21.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny egzemplarz i fajna recenzja o zdjęciach już nie wspomnę, dzięki.

Jeśli chodzi o konwertery wkręcane to Visconti stosuje je nadal ale w droższych modelach, wczoraj oglądałem nową Operę aluminiową i tam właśnie taki był.

No cóż cięcie kosztów :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

Bardzo podobają mi się pióra z tej serii, ale po przejściach ze stalówką w Rembrandtcie chyba bym się nie zdecydował na ryzyko, że i Van Gogh będzie wymagał poprawek ;)

A recenzja i zdjęcia świetne, dzięki! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gwoździsta, ale niezła.

Dobre określenie :) Jeżeli budżet pozwala to zdecydowanie polecałbym dołożenie do pióra z ich złotą 14k stalówką bądź palladowym Dreamtouchem w którym się zakochałem :D Ale te stalowe też całkiem fajne, z tym, że jak piszesz - F jest dosyć cienka, chociaż i tak nie tak cienka jak w nowych Parkerach Sonnet, które ostatnio miałem u siebie - tak faktycznie kreska jest naprawdę cienka (co jest nawet trochę dziwne jak na Parkera :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Zaciekawiony wyglądem nabyłem to pióro, i chyba mam pecha bo po napełnieniu Pelikanem 4001 blue black mam wrażenie jakbym 

pisał wodą z niewielką domieszką pigmentu.

Nie bardzo wiem czy przyczyną jest atrament w tym piórze, czy samo pióro.

Ten sam atrament w starym plastikowym Parkerze zachowuje się bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii pióra Visconti z serii "malarskiej" to absolutne must have w kolekcji. Kwestia tylko wyboru modelu i najbardziej spójnym z dziełem autora, z tych co oglądałem  jest dla mnie model Starry Night i.... Salvadore Dali brown.

Tutaj efekt burzą palladowe dodatki, zmiana na złoto otworzyła by moje serce dla tego modelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana atramentu oraz wizyta w piórotece sprawiły ze pisanie tym piórem stało się przyjemnością, stało się to za sprawą bardzo miłego Pana który  na miejscu zajął się

uruchomieniem pióra.

Za co jestem bardzo wdzięczny.

No to fajnie, że teraz działa prawidłowo - mam nadzieję że będzie dawało dużo radości :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...