Skocz do zawartości

Atrament z butelki ma inny odcień niż nabój?


Mikus1987

Polecane posty

Witam, 

 

dotychczas używałem naboi do parkera. Kolor Blue Black. Pióro Parker I.M (stalówka F)

 

Dziś kupiłem tłoczek de luxe oraz butelkę 57ml atramentu oczywiści Parker blue black. 

Od razu zatankowałem pióro cały tłoczek, i stwierdzam, iż ten z butelki jest jaśniejszy. Tzn. jakby bardziej niebieski niż granatowy. Ten z naboju pisze ciemniej według mnie. 

 

Czy to normalne zjawisko? ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płukałem pióra. Po prostu wyjąłem nabój w którym jeszcze było nawet troszkę atramentu, od razu włożyłem konwerter, zaciągnąłem cały, przekręciłem troszkę, żeby kropla wypadła z pióra, i zassałem na to miejsce (piórem odwróconym stalówką w dół jeśli to ma znaczenie) powietrze. czyli wykręciłem znów tłoczek do góry do końca. Może tutaj coś źle zrobiłem? 

może za mało wypuściłęm atramentu? bbo tylko jedną kroplę? ale kręcąc tym tłoczkiem nie chciałem wypuścić całego atramentu więc tylko jedną kroplę, i dokręciłem znów do końca. Proszę o info, bo różnica w kolorze jest ewidentna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś używał naboi i atramentu z butelki blue black parkera? albo coś robię źle podczas "tankowania" i przepływ jest jakiś inny? 

 

ps. co jaki czas polecacie, przepłukać pióro wodą? teraz posiadając tłoczek, jest to dziecinnie proste, wcześniej z nabojami raczej nie do zrobienia;) teraz wystarczy kręcić kilka razy i załatwione;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. A do tego jeszcze znajomy w pracy, tez uzywa blue black parkera, tylko pisze sonetem, jak zrobił na tej samej kartce kilka liter, to w ogóle, jest nawet ciemniejszy niz moje kreski z naboi w moim I.M wiem że sonet to inna półka, ale jego kolor jest super ciemny :) no cóż, widać tak już jest:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że atrament sobie trochę ściemnieje jak odparuje to jest normalne. 

Ale normą jest też to że atramenty w nabojach i butelkach się trochę różnią.

Sanford jakiś czas temu kilka razy podobno nieznacznie zmieniał skład atramentów - jest możliwe że po prostu naboje i kałamarz masz z różnych okresów produkcji. Jest też prawdopodobne że z naboju w międzyczasie trochę wody już odparowało i w związku z czym stał się on trochę bardziej stężony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam różnicę dla Edelstein Topaz,tylko w butelce. Będzie jakoś rok albo półtora od zakupu pierwszej butelki. W porównaniu z drugą, nowszą, kupioną niedawno, w tej nowszej kolor jest zdecydowanie jaśniejszy! Pióro dokładnie to samo!

Weź pod uwagę efekt odparowania, wpływu światła, zmiany barwnika w kontakcie z powietrzem. Miałem w ręku  odparowane naboje z niewypchniętą kulką.

Edytowano przez marwis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...