Skocz do zawartości

Moleskine ArtPlus Sketch Album 19x19cm


Polecane posty

"Wraz z piórem Lamy Joy, dotarł do mnie tytułowy szkicownik firmy Moleskine. Jest to największy ze szkicowników wchodzących w skład kolekcji Art Plus. Co prawda w kolekcji tej znajdziemy jeszcze model opatrzony etykietą Large, ale wykonany jest on w układzie poziomym i ma wymiary 21x13cm. W przypadku testowanego produktu wymiary wynoszą 19x19cm – czyli jest to kwadrat. Z prostej matematyki wynika więc, że mnożąc długość razy wysokość otrzymamy większą powierzchnię rysunkową w przypadku modelu mającego taki kształt.

 

Szkicownik jest szyty i posiada miękką oprawę. O ile najczęściej wolimy twardą oprawę, to w przypadku szkicownika zastosowanie miękkiej, jest jak najbardziej uzasadnione. Po prostu podczas szkicowania na kolejnych stronach, zawsze jej powierzchnia jest praktycznie płasko ułożona w stosunku do np. blatu na którym leży szkicownik. Jeżeli ktoś jednak preferuje twarde okładki pozwalające np. szkicować na przysłowiowym „kolanie”, to firma Moleskine ma również takie produkty w swojej ofercie. Okładka zrobiona jest z usztywnianego kartonu. Ma ona zresztą ascetyczny design, gdyż jej przednia strona jest pozbawiona jakichkolwiek elementów ozdobnych. Nawet logo producenta zostało subtelnie przetłoczone na tylnej części okładki. Z tego względu całość wygląda elegancko i nienachalnie."

 

Czytaj całość

 

moleskine_sketchalbum_sm-8.jpg

 

moleskine_sketchalbum_sm-9.jpg

 

moleskine_sketchalbum_sm-12.jpg

 

moleskine_sketchalbum_sm-28.jpg

 

moleskine_sketchalbum_sm-21.jpg

 

moleskine_sketchalbum_sm-36.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne są te graficzki. Aż zachciało się mi tak porysować. :D

No już w sumie równolegle na to odpowiedziałem, ale kiedyś to się sporo rysowało a teraz to tylko komputer i komputer, więc w sumie sam się cieszyłem, że nadarzyła się taka okazja :D

 

rbit9n - no ale dziś to już denaturat to nie tak prosto dostać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...