Skocz do zawartości

Visconti Homo Sapiens Bronze


Mariusz888

Polecane posty

Przeczytałem to:

http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/234529-visconti-homo-sapiens-bronze/

i to:

http://iwonder-thecartographer.blogspot.in/2015/01/visconti-homo-sapiens-bronze-maxi-review.html

i dalej jęczę, cichutko oczywiście, bo jestem w pracy ;)

Co do jakości Visconti, to wystarczy przestudiować niedawny wątek na temat Divina Proporzione. Włoskie produkty są często piękne, ale nie zawsze trwałe i solidne (jak choćby samochody). Nie słyszałem, żeby ktokolwiek w reklamie użył sloganu "włoska jakość".

Pewnie nie dam za to pióro ponad 2000 zł, ale mi się podoba i cóż ja na to poradzę :bezradny:

Otóż to! Aczkolwiek sam chyba kiedyś to pióro kupię nawet pomimo tego, że podobno "gąbczasty materiał" - czyli ta mielona lawa zmieszana z żywicą lubi "pić atrament" podczas napełniania i podobno sekcja brudzi palce wg. opinii niektórych użytkowników. Pióro jest oczywiście genialne. Gdyby znalazł się używany egzemplarz w dobrej cenie pewnie bym się skusił. Oczywiście, że pióro mi się podoba i też nic na to nie poradzę. :bezradny:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję. Jak zwykle świetna.

Mam pytanie czysto użytkowe. Gdzieś mignęła mi informacja, że materiał, z którego wykonano korpus potrafi wchłonąć przez pory trochę atramentu i potem brudzić palce w trakcie pisania:/ Oczywiście napełniając pióro nie jest trudno zabrudzić sekcję atramentem. Zauważyłeś takie zjawisko?

Nie zauważyłem tego zbytnio bo być może zbyt krótko było u mnie to pióro, a dwa, że wytyczne mówiły, aby raczej zamaczać sływak i stalówkę, ale nie napełniać go całego. Natomiast materiał przy płukaniu faktycznie robi się bardziej wilgotny, ale nie zauważyłem aby nadmiernie wchłaniał wodę - powiedziałbym, że to takie raczej powierzchowne zjawisko, które szybko ustępuje. Zakładam też, że nie byłem pewnie pierwszą osobą, która owe pióro oglądała/ testowała a żadnych śladów atramentu nie odnalazłem na piórze :)

 

 

Bardzo fajny system zatykanio-zakręcania skuwki. Rozumiem, że dzięki zastosowaniu sprężynki trzeba docisnąć skuwkę do pióra, żeby je otworzyć/rozkręcić. Mam nadzieję, że ta sprężynka opiera się na sekcji, a nie na stalówce...

Tak - trzeba delikatnie docisnąć, ale działa to super sprawnie i opiera się to na sekcji. Stalówka chowa się w dodatkowej tulei wewnątrz skuwki.

 

Jedyna rzecz co do której mam wątpliwości, a której nie miałem jak sprawdzić to właśnie trwałość wypustek w skuwce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego pióra od ponad roku i nie zauważyłem zużycia systemu zamykania, jeśli chodzi o nasiąkanie pióra atramentem to z tych które używam żaden nie wsiąkał i nie brudził. Co do stalówki to w moim odczuciu F i M są optymalne bo pióro podaje atrament na bogato (przynajmniej moje).

Dzięki za fajną recenzję i zdjęcia :)

Edytowano przez Kitek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzięki Mariusz za opis wrażeń i zdjęcia. Na zdjęciu zbliżenia stalówki od góry, to jak wygląda jej końcówka, to jakaś abberracja czy inne przekłamanie optyki czy WYSIWYG czyli jaki jest koń każdy widzi?

 

Chodzi o to zdjęcie: https://zegarkiipiora.files.wordpress.com/2015/05/visconti_homo_sapiens_fpensm-7.jpg

 

 

Moim zdaniem materiał jest delikatnie higroskopijny powierzchniowo, co ma być zaletą, bo nie ma problemu jeśli nam dajmy na to wilgotnieje dłoń w danych okolicznościach przyrody. Na pewno warto starannie wycierać po napełnianiu. Problem "przesiąkania" na sekcji został podobno rozwiązany i nowa produkcja ma już ten problem rozwiązany. Ciekawe jest zalecenie lub sugestia, żeby pokrywać powierzchnię pióra okresowo kremem do rąk. Nie pamiętam już tego dokładnie kontekstu - pewnie można to znaleźć - ale sam szef firmy tak zalecił. Żeby zmniejszyć tendencję do wchłaniania wilgoci?

 

Używam Oversize'a Bronze od października 2012. Zamknięcie przetrwało już wiele, bo pióra zabieram na wiele spotkań. Na pewno nic się nie ukruszyło i na pewno "chodzi" swobodnie, czy się w jakiś sposób wyrobiło, trudno mi powiedzieć.

 

Stalówki palladowe są sprężyste ale nie są to klasyczne flexy. Polecam napełnianie z jakieś systemu napełniania z odwracaniem, jak Visconti Traveller Ink Pot.

 

Pozdrawiam,

Mac

Edytowano przez mac.kozinsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo super - to bardzo pożyteczne info że po 3 latach to wszystko śmiga :) Co do zdjęcia to myślę, że to kwestia konkretnego kąta padania światła. Nie mam go już u siebie, ale "na oko" stalówka wyglądała na ładnie i równiutko wyszlifiowaną. Tutaj być może takie wrażenie robi to, że z jednej strony jest cień ukrywający jej kształt, a po drugiej stronie padło trochę światła. W każdym bądź razie na oko nie widać było nieprawidłowości, a pisała naprawdę super. Fakt nie jest to flex, ale wcześniej nie pisałem tą stalówką i zacząłem tego żałować, bo pomio, że nie jest to jakiś mega flex to możliwości jak na to co się dziś produkuje (przynajmniej seryjnie lub w miarę seryjnie) mnie zaskoczyły na plus :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Naczytawszy się recenzji "pokopytkowałem" do sklepu; wygląda naprawdę imponująco, jeżeli można tak powiedzieć o piórze.

Jest jednak jedno małe ale, nie pasuje do każdej dłoni; z moją się niestety nie polubiły się.

Także te wszystkie świetne, okraszone wspaniałymi zdjęciami recenzje, powodują przyspieszone bicie serca jak się je czyta.

Jednak przed zakupem warto "dotknąć".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homo Sapiens to chyba jedyne pióro, które mógłbym mieć w gablotce. I tylko w gablotce. W wersji Bronze niezmiennie mnie zachwyca do chwili, kiedy biorę je do ręki. Po wzięciu do ręki zdaję sobie sprawę, że nie zostało stworzone dla mojej dłoni. Ale nie zmienia to nic. Później znowu się nim zachwycam. I tak w koło Macieju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...