Skocz do zawartości

Niebieskie pióro od Przemka Marcińskiego.


Romii

Polecane posty

Witajcie,

 

W zeszłym tygodniu dotarło do mnie pióro wykonane przez Przemka Marcińskiego na moje zamówienie.

Pióro wykonane jest z akrylu, dominuje kolor niebieski opalizujący z wtrąceniami czerwonymi i białymi.

 

Ale od początku :-).

Na początku było sporo maili z wymianą pomysłów, próbą dopasowania odpowiednich materiałów,

opracowanie kształtu na podstawie tego, co dostałem od Przemka do testów.

Po ustaleniu wszystkich szczegółów pozostało uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać a efekty pracy.

Pióro zostało zapakowanie pancernie w karton z dużą ilością zabezpieczających chrupek z gąbki.

Poczta nic nie popsuła, zawartość dojechała nienaruszona.

Przemek do pióra dodaje gustowne etui z naturalnej skóry z wytłoczonym logo.

 

081798e9c245.jpg

 

22086f122c32.jpg

 

Etui jest dosyć sztywne i zabezpiecza pióro przed uszkodzeniami - w codziennym użytkowaniu jest trochę kłopotliwe - nie lubię

rozwiązań rzemykowo-przekładanych - zbyt dużo czasu zajmuje pakowanie i rozpakowywanie pióra.

 

Po uporaniu się z rzemykiem można wreszcie dostać się do pióra :).

 

02d5647d4ade.jpg

 

e6928ffc2b56.jpg

 

276fec8cadbd.jpg

 

Materiał jest wybitnie niefotogeniczny i na żywo pióro prezentuje się znacznie lepiej niż na zdjęciach - niebieski materiał w zależności

od kąta patrzenia rozjaśnia się aż do prawie białego.

Klips stalowy z kulką na wzór Montegrappa, srebrny pierścień na skuwce w celu lekkiego przełamania dominującego niebieskiego.

System napełniania - konwerter lub standardowe naboje.

Sporych rozmiarów stalowa stalówka Jo-Wo nr 6 F-ka pisząca gładko i soczyście. Sekcja, która pozwala na wygodny chwyt

i pisanie bez zmęczenia.

 

750a97954c3d.jpg

 

Wielki szacunek dla Przemka za wykonaną pracę i dopracowanie nawet najdrobniejszych szczegółów.

 

df4262afc047.jpg

 

Na koniec porównanie z TWSBI 580 - pióro Przemka jest dłuższe o jakieś 3 mm i wyczuwalnie lżejsze.

 

14d80ff16bc4.jpg

 

 

Całość wyszła w mojej opinii bardzo ciekawie i prezentuje się znakomicie.

Jeśli ktoś chciałby kupić pióro jedyne w swoim rodzaju, znakomicie wykonane i jeszcze lepiej piszące

to jak najbardziej polecam pióra robione przez Przemka.

Edytowano przez Romii
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne pióro. Dzieki za recenzję. Przemek proponuje wzory i wykonanie na swiatowym poziomie.

Zgadzam się, że to światowy poziom i pieniądze jakie trzeba dać za takiego Cósia dać to jest nic.

Gdzieś piszą o limitowanych seriach 500 sztuk za tysiące, a tu rzeźba i przedmiot jedyny i naprawdę niepowtarzalny. Czapki z głów  :)

Z całego serca życzę artyście, który je stworzył powodzenia w dalszych pracach

Edytowano przez Morlok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romii bardzo Ci dziękuję za recenzję i cieszę się, że jesteś zadowolony. Wierzę, że piórko będzie Ci dobrze służyło. Oczywiście jestem cały czas do dyspozycji. 

 

Podziękowania również dla reszty osób za dobre słowo. Morale zawsze rosną i motywują do cięższej pracy :)

 

Przemek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romii bardzo Ci dziękuję za recenzję i cieszę się, że jesteś zadowolony. Wierzę, że piórko będzie Ci dobrze służyło. Oczywiście jestem cały czas do dyspozycji. 

 

Podziękowania również dla reszty osób za dobre słowo. Morale zawsze rosną i motywują do cięższej pracy :)

 

Przemek

Zdradzisz, gdzie rosną te morale? Kupiłabym sobie kilka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romii, gratuluję nabytku. Podobają mi się energetyczne kolory, subtelne wyprofilowanie sekcji i rolkowy klips.  

Widziałam na żywo " tylko treningowe" egzemplarze z manufaktury PM. Niezapomniane wrażenie. Wywołują efekt WoW. 

Perfekcja w każdym calu.  :wub:

 

Zdradzisz, gdzie rosną te morale? Kupiłabym sobie kilka ;)

 

Nie dziwię się, że Kasia chce kupić od Przemka od razu kilka w ciemno ;)

Tak sobie pomyślałam, że gdybym miała jedno z nich na pewno wzrosła by moja gotowość do wypełniania obowiązków, znoszenia trudów i niebezpieczeństw oraz poczucie odpowiedzialności i wiara w sukces.*

 

 

_____________________

* cyt. z definicji słowa "morale" za SJP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gusta wszystkich sie nie trafi. Mnie kolory i ich zestawienie bardzo odpowiadają.

Każdy przy zamawianiu określi na czym najbardziej mu zależy.

Poza walorami estetycznymi to bardzo dobrze wykonane i piszące pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...