Skocz do zawartości

Pilot Parallel


szu

Polecane posty

Witam,

w tym tygodniu mam zamiar kupić Pilota Parallel. W związku z tym chciałbym się Was zapytać jakimi atramentami lepiej go nie tankować? Słyszałem coś o szkodliwym wpływie diamine. Po drugie czy dodawany do zestawu Pilota konwerter rzeczywiście nadaje się tylko do czyszczenia? Jeśli tak to jaki konwerter będzie dla niego najlepszy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawany konwerter nadaje się do wszystkiego, do pisania również. Stosuję go do Pilota 78G. Swietnie sprawują się też naboje Pilota zastosowane w Pararellu w zestawie. Dają nasycony kolor. Mam trzy Parallele, za wyjątkiem 6mm, z nabojami startowymi, Kupiłem też naboje czarne, niebieskie i wielokolorowe, na pudełeczkach pisze, że są do Parallel, więc sadzę, że będą ok. są powszechnie dostępne w wielu skleopach.

Pozdr. Ch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Parallele zalewam atramentem Rohrer&Klingner, ale zdarzyło mi się użyć także MontBlanc Toffee Brown oraz Pelikana Edelstein Topaz. Nic niepokojącego nie zauważyłem po użyciu tych atramemtów. Także - lej śmiało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam głównie atramentów dedykowanych do Paralela. Ale zanim założę nowy, wlewam do zużytego naboju różne atramenty. Również miksy, czasem przypadkowe całkiem. Zanim cokolwiek zgęstnieje i się zatka lub zakwitnie, atrament jest zużyty i wchodzi następny.  ;)  Ostatnio używałem Callifolio, jakiegoś brązu. Świetnie działał. Diamine Syrah odpada i uważałbym też przy Majestic Blue i Midnight. Przepraszam ale nie pamiętam który z nich, po jakimś czasie w piórze, robi się gęsty. Możliwe że mógłby zatkać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pioro ma banalnie prosta konstrukcje i bez problemu sie je czysci. Mozesz zalac sokiem jagodowym i nic mu nie bedzie.

Dolaczony konwerter srednio soe kadaje do pisania bo parallel pije duzo atramentu i zwyczajnie szybko sie konczy. Najprosciej uzupelniac puste naboje strzykawka albo po prostu zalac korpus atramentem i nie przejmowac sie takimi bzdurami jak naboje czy konwertery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w tym tygodniu mam zamiar kupić Pilota Parallel. W związku z tym chciałbym się Was zapytać jakimi atramentami lepiej go nie tankować? Słyszałem coś o szkodliwym wpływie diamine. Po drugie czy dodawany do zestawu Pilota konwerter rzeczywiście nadaje się tylko do czyszczenia? Jeśli tak to jaki konwerter będzie dla niego najlepszy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

Atramenty Diamine używam w swoich Parallelach z powodzeniem od ponad roku. Nie miałem z nimi żadnych problemów.

Edytowano przez GranatowyPrawieCzarny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda z Diamine oxblood? Ja jestem fanem i nigdy mi się nie zdarzyło żadne zaschnięcie/zakwitnięcie, ale słyszałem o takich przypadkach. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...