Skocz do zawartości

Wymiana listów


piter22

Polecane posty

Chyba troche przespałem inicjatywe (czasem walne jakąś ortografkę ;)) ale zaryzykuję i proszę o dopisanie mnie do "zestawu" :)

 

POZOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (mieszkam w Czechach)

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Maszka... ja tez miałem problemy.. listy wracały i ginęły... ale nie poddawałem się... i wiem że wiele dotarło do celu.... :)

czasami zamiast oddawać pani w okienku warto taką przesyłkę po prostu wrzucić do skrzynki oczywiście z odpowiednim znaczkiem... 

 

Kerad... 

dawaj adres na priva.. nie boję się wcale i jak tylko coś skończę - to wyślę... 

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi na myśl: a co jeśli list zginie po drodze? Może umówmy się, że jeśli oczekiwanie na odpowiedź będzie się baaardzo wydłużać, to zapytamy swojego interlokutora, czy list otrzymał? A może ktoś ma jakiś inny pomysł, jak się zorientować, czy korespondencja zamarła z przyczyn naturalnych czy też z winy poczty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi na myśl: a co jeśli list zginie po drodze? Może umówmy się, że jeśli oczekiwanie na odpowiedź będzie się baaardzo wydłużać, to zapytamy swojego interlokutora, czy list otrzymał? A może ktoś ma jakiś inny pomysł, jak się zorientować, czy korespondencja zamarła z przyczyn naturalnych czy też z winy poczty?

 

najlepiej wysyłać poleconym, czyli rejestrowanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wysyłać poleconym, czyli rejestrowanym.

 

Można dodatkowo wykupić opcję powiadomienia SMS lub mailem o doręczeniu. Kosztuje 50 groszy. Tylko zacznie się to wtedy upodabniać do wymiany pism urzędowych, a nie o to nam chyba chodzi :hmm1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

 Napiszemy wszystkie listy piórami wiecznymi. Zeskanujemy do Internetu bez wysyłania Poczta Polska. Będzie szybko opublikowane dla forumowiczów. Pozdrawiam serdecznie forumowiczów z Miasta Łódź. Mnie dzisiaj rano przedłużono umowę o pracę na siedem lat. Ja czekam na gratulacje forumowiczów w listach zeskanowanych i opublikowanych na forum. :P .

Edytowano przez riki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zwróciłem uwagę Radio Rzeszów, że niepoprawnie odmieniają w dopełniaczu słowo biwak. nie minęły trzy dni, a oni poprawili zajawki z błędną odmiana. czekam jeszcze, kiedy prowadzący przestanie używać biwaka. aha, i na gratulacje czekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)zajawki z błędną odmiana. (...) aha, i na gratulacje czekam.

Witam, chciałbym poinformować że błędnie odmieniłeś wyraz 'odmiana' - użyłeś mianownika, podczas gdy poprawną formą jest narzędnik - 'odmianą'.

Gramatyczny nazista pozdrawia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, chciałbym poinformować że błędnie odmieniłeś wyraz 'odmiana' - użyłeś mianownika, podczas gdy poprawną formą jest narzędnik - 'odmianą'.

Gramatyczny nazista pozdrawia :)

 

za co gorąco przepraszam, widać za lekko pacnąłem prawy Alt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Poprosiłam o dopisanie do listy uczestników zabawy. Teraz chciałabym ogłosić, że w życiu nie dostałam żadnego listu i bardzo na Was liczę w tej kwestii ;) Ja o ich pisaniu wiem tyle, że zaczynają się od Dear Sir or Madam i kończą na Yours faithfully. Pomiędzy tym powinno się znajdować 120 - 150 słów. Ale chyba jednak nie całkiem o takie listy tutaj chodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...