Skocz do zawartości

Wymiana listów


piter22

Polecane posty

  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

visvamitra, otrzymanie prawdziwego, materialnego listu, ukrytego w kopercie - choćby zawierał tylko jedno zdanie - to coś absolutnie cudownego i podkręcającego wyobraźnię. No i taki list to świadectwo obecności drugiego człowieka o wiele donioślejsze niż w przypadku korespondencji elektronicznej. Dlatego jestem "za". :)

 

kasiasemba, poprosiłabym w takim razie o dopisanie, chociaż to chyba Piter się tym zajmuje(?) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave Piter.

Ja dostałem pierwszą pocztówkę :)

Może tak w przypadku otrzymania pocztówki, pokazywać jej zdjęcie lub skan?  No tej części bez napisów oczywiście.

Ewentualnie podesłać skan do Pitera a ten umieści w pocztówkowej galerii? Może być ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave Piter.

Ja dostałem pierwszą pocztówkę :)

Może tak w przypadku otrzymania pocztówki, pokazywać jej zdjęcie lub skan? No tej części bez napisów oczywiście.

Ewentualnie podesłać skan do Pitera a ten umieści w pocztówkowej galerii? Może być ciekawie.

Faktycznie - może być ciekawie :) Także dostałem swoją pierwszą pocztówkę. Bardzo mi się podoba ta akcja :) Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj dostałem pierwszy list. Przesympatyczne doznanie :-) Ja po prostu nie pamiętam, kiedy otwierałem ręcznie zaadresowaną kopertę z zupełnie prywatną korespondencją, list napisany piórem (i ten kolor!). 

Żeby na odpowiedź użyć innej papeterii niż na pierwszy list, postanowiłem udać się do Empiku. Dziewczę zapytane przeze mnie czy mają papeterie, odpowiedziało pytaniem (zaskoczony wzrok) - "ale o co dokładnie panu chodzi?". Pomyślałem z żalem, że "za moich czasów" nikt by nawet okiem nie mrugnął, zapytany o papeterię. Tutto passa... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papeterie w empiku? chyba Cię Licho podkusiło tam pytać. obawiam się, że w zwykłych papierniczych może być trudno zdobyć cokolwiek. jakby co, polecam papeterie tej firmy: http://soteesklep6.hankopol.pl/product/producerList/url/elco/manual/1 podaję link do sklepu, bo w tym sklepie właśnie kupowałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Solar

papeterie w empiku? chyba Cię Licho podkusiło tam pytać. obawiam się, że w zwykłych papierniczych może być trudno zdobyć cokolwiek. jakby co, polecam papeterie tej firmy: http://soteesklep6.hankopol.pl/product/producerList/url/elco/manual/1 podaję link do sklepu, bo w tym sklepie właśnie kupowałem. 

Fajny ten papier, tylko że jedyną opcją dostawy jest odbiór osobisty... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jaka cudna inicjatywa !!!!

.. i troszkę skomplikowana ale spróbuję nadążyć... 

 

kiedyś.... wiele, wiele, lat temu przez dłuższy czas brałem udział w podobnym przedsięwzięciu zapoczątkowany prawdopodobnie prze jednego z grafików z Wrocławia (nie pamiętam nazwiska) - ale pomysł nazywał się : MAIL ART...

pokrótce polegało to na pisaniu listów i kartek (ja skupiałem się na tych właśnie) ale w niebanalny sposób... ot takie osobiste tworzenie sztuki - wydzieranie, collage, rysowanie, kaligrafia, malowanie i wszelkie inne techniki jakie ktoś sobie tylko wymyśli..

zasadniczo musiało to mieć formę (niekoniecznie literacką) i jakiś przekaz w sobie zawierać... (ja najczęściej umieszczałem jakieś sentencje odpowiednie do mojego chwilowego nastroju i czasu)

jako że wyobraźnia ludzka nie zna granic..... to...

nie jesteście w stanie sobie wyobrazić jakie cudeńka ludzie przesyłali !!!! - coś nieprawdopodobnego... 

 

po jakiś czasie akcja ta się rozciągnęła poza granice Polandii i nawet Europy...  - kiedyś to było wyzwanie wysłać kartkę pocztową lub list do RPA lub innego afrykańskiego państwa... 

a jakie fajne ciekawostki się dostawało - co prawda wiele było oznaczone i spaskudzone stemplami cenzury - ale to było oddech wielkiego świata... 

 

potem nastąpiła era internetu i wszystko gdzieś zanikło... 

 

z tym większym sentymentem miło do czegoś podobnego powrócić... 

i przystąpić... 

wolałbym się skupić na podobnej formie, bez żadnych zobowiązań co do odpisywania - jeśli ktoś będzie miał ochotę to mnie odnajdzie (szczególnie w dobie internetu !) i da znać, że chce mój adres, że chce coś do mnie wysłać... 

a ja kilka adresów mam (choć ich nie używam raczej) z akcji kalendarzowej (to drugie forum) i innych wymian.

jak znajdę czas to trochę takich kartek roześlę... jeśli ktoś chce dostać to proszę piszcie pirva...

 

na pewno rozpoznacie, że to moje dzieła.... 

 

pozdrawiam ciepło a szczególnie pomysłodawców wznowienia ruchu MAIL ART - choć tylko w mojej skromnej osobie póki co......

dzięki.... !!!

 

:)

Edytowano przez pigol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pigol, fantastyczna opowieść! I nasuwa się refleksja, że nic nowego pod słońcem :) Ja też miałam w swoim życiorysie podobną inicjatywę. Gdy chodziłam do szkoły podstawowej, w telewizji emitowany był kostiumowy serial "Rodzina Palliserów". Tak mocno poruszył naszą wyobraźnię, że przez dłuższy czas pisaliśmy do siebie w klasie listy jako postacie tego serialu. Zabawa rozrosła się tak, że nasza mini "arystokratyczna" społeczność zaczęła produkować na swój użytek potrzebne gadżety. Kolega obdarzony talentem plastycznym skrupulatnie rysował zestawy pistoletów do pojedynku, za które zresztą kazał sobie słono płacić. Na szczęście pieniądze też rysowaliśmy. Potem ów kolega skończył łódzką filmówkę i został operatorem filmowym. Ciekawe, czy pamięta, że zaczynał od pistoletów... Do dzisiaj mam paczkę listów z tamtych czasów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jaka cudna inicjatywa !!!!

.. i troszkę skomplikowana ale spróbuję nadążyć... 

 

kiedyś.... wiele, wiele, lat temu przez dłuższy czas brałem udział w podobnym przedsięwzięciu zapoczątkowany prawdopodobnie prze jednego z grafików z Wrocławia (nie pamiętam nazwiska) - ale pomysł nazywał się : MAIL ART...

pokrótce polegało to na pisaniu listów i kartek (ja skupiałem się na tych właśnie) ale w niebanalny sposób... ot takie osobiste tworzenie sztuki - wydzieranie, collage, rysowanie, kaligrafia, malowanie i wszelkie inne techniki jakie ktoś sobie tylko wymyśli..

zasadniczo musiało to mieć formę (niekoniecznie literacką) i jakiś przekaz w sobie zawierać... (ja najczęściej umieszczałem jakieś sentencje odpowiednie do mojego chwilowego nastroju i czasu)

jako że wyobraźnia ludzka nie zna granic..... to...

nie jesteście w stanie sobie wyobrazić jakie cudeńka ludzie przesyłali !!!! - coś nieprawdopodobnego... 

 

po jakiś czasie akcja ta się rozciągnęła poza granice Polandii i nawet Europy...  - kiedyś to było wyzwanie wysłać kartkę pocztową lub list do RPA lub innego afrykańskiego państwa... 

a jakie fajne ciekawostki się dostawało - co prawda wiele było oznaczone i spaskudzone stemplami cenzury - ale to było oddech wielkiego świata... 

 

potem nastąpiła era internetu i wszystko gdzieś zanikło... 

 

z tym większym sentymentem miło do czegoś podobnego powrócić... 

i przystąpić... 

wolałbym się skupić na podobnej formie, bez żadnych zobowiązań co do odpisywania - jeśli ktoś będzie miał ochotę to mnie odnajdzie (szczególnie w dobie internetu !) i da znać, że chce mój adres, że chce coś do mnie wysłać... 

a ja kilka adresów mam (choć ich nie używam raczej) z akcji kalendarzowej (to drugie forum) i innych wymian.

jak znajdę czas to trochę takich kartek roześlę... jeśli ktoś chce dostać to proszę piszcie pirva...

 

na pewno rozpoznacie, że to moje dzieła.... 

 

pozdrawiam ciepło a szczególnie pomysłodawców wznowienia ruchu MAIL ART - choć tylko w mojej skromnej osobie póki co......

dzięki.... !!!

 

:)

 Moje Panie na poczcie chyba o tej akcji nie słyszały bo jak kilka lat temu wysyłałam takie koperty to mnie odsyłały od okienka....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...