Skocz do zawartości

Gablotki na pióra


MarcinEck

Polecane posty

KONIEC! KONIEC MOJEJ KOLEKCJI PIÓR !!!
Gdzież mnie, chudopachołkowi, z Imć Adamonem się równać...!
Atoli ostatnio udało mi się zdobyć dwie zgrabne gablotki. Co więcej - wyrwałem je ze szponów niebezpiecznego nałogu. Oto bowiem te niewinne przedmioty miały w założeniu służyć do przechowywania cygar!
A z palenia cygar jak wiadomo jest ruja i poróbstwo i morowe powietrze...
Tak więc gablotki w sklepie dla fajczarzy zanabyłem i ciesze się bardzo !!!
Ale pojawia się problem - koniec kolekcji!
No przecież nie ma już miejsca! Montblanki się rozpanoszyły, a i w duke'owej kasetce już wcale nie mam miejsca na wszystkie pelikany!
Larum!
A tu fotki cygar-galbotki :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5140400ba95e801c.html
5140400ba95e801cm.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ccaaf6b40f0fb63.html
1ccaaf6b40f0fb63m.jpg

a tu już pudełko Duke, i w środku ptaszarnia...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d0f37e58589a1088.html
d0f37e58589a1088m.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb32173c3b208aa1.html

eb32173c3b208aa1m.jpg

w razie potrzeby zrobię listę poszczególnych egzemplarzy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

@piter ! czy oddaję?

Tak. Oczywiście.

W zamian za prawne środki płatnicze obowiązujące w Polsce lub w Unii Europejskiej :lol:. I nie wszystkie [pióra] ;-). (Ew. prostytucji mogłyby ulec Pelikany 120, 140 i 400NN żółwiowy..., ale drogo będzie bo są w pięknym stanie) ale niniejszy post nie jest ofertą handlową w rozumieniu tralalala...et setera (psa);

Ale że jeśli sprzedam to się zrobi miejsce w gablotce, a wówczas horror vacui i natura nie znosi próżni, więc lepiej zamienię na coś pelikanowego lub MB czego nie mam...

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci się kiedyś znudziły te Pelikany.... To wiesz... Bo ja mam taki karmnik dla ptaków przed domem... To się nie krępuj, jakbyś nie miał czym żywić...  redface

 

 

 

 

:D

Edytowano przez bosa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten Mąbel ze srebrną skuwką. Chęrtni przyjmę a Tobie zwolni sie jedno miejsce na jakiegos Pelikana. Mogę nawet podrzucić Ci w ramach zamiany różowego Pelikana Twista :P

Nie chciałbym Cie naciągać, bo ten mąbel to nie ma nawet srebrnej skuwki, ino stalową i zaledwie platynowaną... (To jest Solitaire Doué Steel) a przysłowie mówi, ze soliter wygląda z czterech liter... :wacko:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Jakby Ci się kiedyś znudziły te Pelikany.... To wiesz... Bo ja mam taki karmnik dla ptaków przed domem... To się nie krępuj, jakbyś nie miał czym żywić...  redface

 

 

 

 

:D

Biedactwo! Muszę Cie zmartwić. Od początku zimy funkcjonuje u mnie na balkonie "Gospoda u wujka Marcina" gdzie notorycznie stołują się : bogatki, modraszki, Pan Kos, Pan Drozdowski, JWPani Sójka, oraz (niestety) Gołębiewscy, którzy przychodza ze śwagrem i śwagrówką, często są po spożyciu i zachowują się jak klient bez krawata (znaczy są awanturujący się)... Więc i pelikanom starczy, zwłaszcza, że nie chcą łuskanego słonecznika, tylko są pijący... ;-)

To twarde dowody :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce1e91c1026d0fb8.html

 

ce1e91c1026d0fb8m.jpg

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedactwo! Muszę Cie zmartwić. Od początku zimy funkcjonuje u mnie na balkonie "Gospoda u wujka Marcina" gdzie notorycznie stołują się : bogatki, modraszki, Pan Kos, Pan Drozdowski, JWPani Sójka, oraz (niestety) Gołębiewscy, którzy przychodza ze śwagrem i śwagrówką, często są po spożyciu i zachowują się jak klient bez krawata (znaczy są awanturujący się)... Więc i pelikanom starczy, zwłaszcza, że nie chcą łuskanego słonecznika, tylko są pijący... ;-)

 

9gSgx1d.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadnąłem zaciekawiony jak gablotki wyglądają,... :o

 

a tu też fajne, ale jednak kasetki... :(

- gablotka to kasetka przeszklona...(vide Wikisłownik : oszklona szafka, w której umieszczane eksponaty lub towary),

i jeszcze : gablot(k)a oszklona szafka do wystawiania eksponatów muzealnych, zbiorów, okazów, kosztowności, towarów, druków informacyjnych. Etym. - (?) wł. gabbiata 'tyle ptaków, ile mieści klatka (gabbia)' Kopaliński, Słownik wyrazów...)  

.

- kasetka to inaczej skrzyneczka

 

(Etym. - ang. cassette 'szkatułka; kaseta na filmy, klisze (np. rentgenowskie); jw.' ze śr.fr. 'pudełko' od st.płn.fr. casse 'jp.' z łac. capsa, zob. keson; -fon-., Kopaliński, Słownik wyrazów...), choć bywaja i kasetki oszklone (np. na bizuterię...)

 

najlepszym słowem byłoby "witrynka" od fr. vitrine (vitre to szyba, szkło, por. witraż...)

 

ale czy ma sens o to kruszyć kopie? jeszcze się szybka w tym pudełku zbije.... :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- gablotka to kasetka przeszklona...(vide Wikisłownik : oszklona szafka, w której umieszczane eksponaty lub towary),

i jeszcze : gablot(k)a oszklona szafka do wystawiania eksponatów muzealnych, zbiorów, okazów, kosztowności, towarów, druków informacyjnych. Etym. - (?) wł. gabbiata 'tyle ptaków, ile mieści klatka (gabbia)' Kopaliński, Słownik wyrazów...)  

.

- kasetka to inaczej skrzyneczka

 

(Etym. - ang. cassette 'szkatułka; kaseta na filmy, klisze (np. rentgenowskie); jw.' ze śr.fr. 'pudełko' od st.płn.fr. casse 'jp.' z łac. capsa, zob. keson; -fon-., Kopaliński, Słownik wyrazów...), choć bywaja i kasetki oszklone (np. na bizuterię...)

 

najlepszym słowem byłoby "witrynka" od fr. vitrine (vitre to szyba, szkło, por. witraż...)

 

ale czy ma sens o to kruszyć kopie? jeszcze się szybka w tym pudełku zbije.... :o

 

 

Ależ jakie kopie?...

 

ja tylko o swym wyobrażeniu piszę,...

 

a ono ot takie: 

 

na solidnych  nogach w stylu.... (tu każdy wstawia co mu w duszy gra...) skrzynia przeszklona cudnej urody kryształem górskim,

 

tak przejrzystym jako najbardziej krystaliczna struga górskiego potoku,...

 

tak na ten przykład na tysiąc piór przeznaczona... ;)

 

tak więc gdzie tu kopie?... tp tylko,... tylko...

 

I have a dream...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...