Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lamy Safari - kilka słów... (a przy okazji i zdjęć)

• Aby odpowiedzieć, musisz się zalogować.
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 rafi206

rafi206

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 15:59

Mam takie pytanie. Czy pióra Lamy są na prawdę takie dobre? Czy warto wydać te 100zł na Lamy Safari ze stalówką Ef? Pytam bo te pióra jeśli chodzi o wygląd to średnio mi się podobają a na co dzień korzystając z piór japońskich przyzwyczajony jestem do cienkich stalówek.
Pióra Lamy ciekawią mnie tylko przez opinie na forum że mają najlepsze stalówki i piszą idealnie płynnie.

#22 Rinke

Rinke

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 16:22

Skoro korzystasz z japońskich piór i jesteś z nich zadowolony to nie kupuj Lamy. Wcale nie mają lepszych stalówek od japończyków, są prawie takie same. No i jeszcze kwestia wygladu, mnie też się nie podobają więc nie mam zamiaru żadnej Lamy kupować, mam odpowiednik Jinhao i tylko raz nim pisałem ze względu na brzydotę a nie na właściwości piśmienne. 

#23 yacek _b

yacek _b

XXF

• Użytkownicy
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 17:10

Mam takie pytanie. Czy pióra Lamy są na prawdę takie dobre? Czy warto wydać te 100zł na Lamy Safari ze stalówką Ef? Pytam bo te pióra jeśli chodzi o wygląd to średnio mi się podobają a na co dzień korzystając z piór japońskich przyzwyczajony jestem do cienkich stalówek.
Pióra Lamy ciekawią mnie tylko przez opinie na forum że mają najlepsze stalówki i piszą idealnie płynnie.

Jeżeli korzystasz ze stalówek  japońskich, to z Lamy nie będziesz zadowolony. Nie wiem ja jak używam Lamy to mam wrażenie pisanie " patykiem ", chociaż posłużę się określeniem z forum " pisanie gwoździem ", jak biorę do ręki Watermana Hemisphere (pomijam cenę)  od razu jakoś jest inaczej.

#24 rafi206

rafi206

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 17:48

Waterman Hemisphere też posiadam i uważam to za bardzo dobre pióro. Pytam dla tego o te pióra Lamy ponieważ gdzie się nie czyta forum to wszędzie tylko och i ach nad tymi piórami. Na codzienne używam Platinum Balance i Platinum Plaisir i uważam to za bardzo dobre pióra a zastanawiałem się czy Lamy są takie boskie jak piszą.
Dzięki za odpowiedź i w takim razie zbieram kasę na Platinum Century.

#25 KHOT

KHOT

XXF

• Użytkownicy
  • Pip
  • 29 postów
  • Skąd jesteś?Poznań

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:22

Starożytni Chińczycy mawiali, że "racja jest jak rzić... każdy ma swoją". Był hejt, to teraz kontra: tak, za mniej niż stówkę safari to rewelacyjne pióro, co do którego miałem spore obawy przez kupnem, ale pióro które rozpaliło moją pasję do piór wiecznych, po dawnej traumie użytkowania taniego szmelcu z parkera i watermana. EF-ka jest bardzo cienka, ale wcale nie drapie. Moim zdaniem w tej cenie nie możesz stracić, a możesz bardzo zyskać.

#26 mkr

mkr

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Skąd jesteś?Poznań

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:52

O gustach trudno dyskutować. Al-Star/Safari to dość popularny model. Jeśli masz możliwość, to najlepiej pójdź do sklepu i wypróbuj. Nie uważam, że są to pióra z najlepszymi stalówkami, bo np. Pilotem Custom 823 i Custom Heritage 912 pisze mi się przyjemniej ;) W swojej kategorii cenowej są jednak moim zdaniem godne polecenia ze względu na wytrzymałość, wygodę użytkowania i duży wybór stalówek, które bardzo łatwo wymienić.

#27 traumeel

traumeel

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd jesteś?Lublin

Napisano 02 styczeń 2017 - 20:26

Safari ze stalówką M, to jedno z moich ulubionych piór. Aktualnie w piórniku obok MB 146 i Pelikana m600.

Za ok. 100 zł dostajemy znakomite pióro.

#28 yacek _b

yacek _b

XXF

• Użytkownicy
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 21:11

Na pewno za Lamy przemawia jakość  wykonania, uważam że w tej cenie jakość plastiku jest bardzo dobra i w ogóle projekt moim zdaniem jest trafiony. Jednak sama stalówka, jej sztywność powoduje że tak trochę dziwnie mi się pisze, chociaż do pracy (mojej) gdzie nie muszę uważać zbytnio na pióro jest OK. Ideałem byłoby połączenie stalówki Kaweco z korpusem Lamy. Jakość plastiku w Kaweco Sport jest fatalna, strasznie się rysuje od samego zakładania skuwki.

Użytkownik yacek _b edytował ten post 02 styczeń 2017 - 21:11

#29 Rinke

Rinke

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 21:48

Żadnego hejtu tu nie było. Lamy Safari to poprawnie wykonane pióro, o dobrym stosunku jakości do ceny. Ale o kontrowersyjnej "urodzie" jednym się podoba innym nie. Osobiście należę do tej drugiej grupy. A co do stalówki to w budżetowych Kaweco czy Faber Castell są równie dobre jesli nie lepsze, kwestia co komu pasuje. W niektórych sieciowych księgarniach są przy kasach egzemplarze Lamy do testowania więc można organoleptycznie sprawdzić jak wygląda i pisze. Tylko papier do testowania jest taki strasznie nienaturalnie śliski i przez to pisze cieniej niż normalnie.

#30 rafi206

rafi206

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 21:56

Z zobaczeniem pióra na żywo jest z tym problem ze w Częstochowie w tym temacie jest bieda po prostu. Niby dwa empiki a nic z piór nie mają po za Parker. Poczekam do penshow i może tam sobie sprawie jakieś pióro Lamy jeżeli mnie urzeknie.

#31 Rinke

Rinke

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 23:55

Sprawdź w księgarni matras, chyba ze dwie są w Częstochowie. Z reguły na pulpicie przy kasie jest pióro przymocowane na lince wraz z plikiem kartek notatnika.

#32 rafi206

rafi206

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 01:14

Sprawdź w księgarni matras, chyba ze dwie są w Częstochowie. Z reguły na pulpicie przy kasie jest pióro przymocowane na lince wraz z plikiem kartek notatnika.

Są dwie i obie sprawdzę.

#33 emrzet

emrzet

XF

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 11:07

Pióro można dostać w cenie od 80 zł, ale nawet 100 zł to wcale nie tak dużo. Wszystko zależy od warunków brzegowych. Jak ktoś porównuje pióra do jednorazowych długopisów, to niemal każde jest drogie. Tylko jeżeli ktoś piórem faktycznie pisze to jest to zakup na prawdę na lata. A cena to raptem cena jednej lub dwóch flaszek jakiegoś trunku ;)

Lamy to bardzo przyjemne pióra, ale w tej cenie są też inne ciekawe, wszystko zależny od gustu, ja swoje Safari kupiłem właśnie dla jego wyglądu, bardzo lubię Bauhaus. Safari to bardzo lekkie pióro, którym się wygodnie pisze i tyle.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych