Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lamy Safari - kilka słów... (a przy okazji i zdjęć)

• Aby odpowiedzieć, musisz się zalogować.
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mariusz888

Mariusz888

B

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1217 postów

Napisano 06 maj 2015 - 11:24

Zapraszam do obejrzenia filmu z recenzją pióra Lamy Safari :)

Tradycyjnie również kilka zdjęć :)

lamy_safari_white_sm-3.jpg

lamy_safari_white_sm-4.jpg

lamy_safari_white_sm-5.jpg

lamy_safari_white_sm-6.jpg

lamy_safari_white_sm-8.jpg

#2 visvamitra

visvamitra

BB

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5617 postów
  • Skąd jesteś?Z lasu

Napisano 06 maj 2015 - 11:27

Świetne zdjęcia. Dodają temu pióru urody, której brak mu na żywo :) Z ciekawości zapytam, jakim obiektywem robisz zbliżenia?

You can't stop the waves but you can learn how to surf.

#3 Guest_Markol_*

Guest_Markol_*
  • Goście

Napisano 06 maj 2015 - 11:35

Znakomite zdjęcia :)

Natomiast obejrzenie ciekawej skądinąd recenzji bez próbki pisma zostawia sporo niedosytu. Ten model akurat znam i używam z kilkoma stalówkami (F, M i 1.1), ale dla kogoś, kto nie miał pióra w ręce recenzja przynosi moim zdaniem trochę za mało wiadomości.

#4 vela44

vela44

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Skąd jesteś?Jabłonowo Pom.

Napisano 06 maj 2015 - 12:02

Nie wiem jak to zrobiłeś, ale na Twoich zdjęciach to pióro nie jest takie brzydkie. Można się pokusić o stwierdzenie, że nawet ładne.
Jesteś zawodowym fotografem?
Podpinam się pod pytanie visvamitry: czym robisz zdjęcia?

#5 chomsky

chomsky

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisano 06 maj 2015 - 13:22

Zdjęcia znakomite, recenzja słaba.

Pozdr. Ch.

#6 iza

iza

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Skąd jesteś?Bydgoszcz

Napisano 06 maj 2015 - 13:43

i znów recenzja video  :(

#7 visvamitra

visvamitra

BB

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5617 postów
  • Skąd jesteś?Z lasu

Napisano 06 maj 2015 - 13:48

Każda recenzja jest na wagę złota :) Wolę pisane, ale jest pełny podziwu dla pracy, jaką Mariusz wkłada w dopracowane wizualnie i merytorycznie recenzje. Mam nadzieje, że jeszcze nie raz będzie mi je dane czytać i oglądać :)

You can't stop the waves but you can learn how to surf.

#8 kris

kris

XF

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 06 maj 2015 - 16:39

Rewelacyjne zdjęcia. Oddają urok tego niebanalnego pióra. Mam identyczne, służy mi wiernie lata całe. 

Pozdrawiam.

#9 hanka8636

hanka8636

XXF

• Użytkownicy
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 06 maj 2015 - 17:33

Piękne ujęcia.
Normalnie odrzuca mnie na myśl o designie Safari i Al stara, a patrząc na te zdjęcia mój umysł krzyczy: Chcę to!.

#10 endoor

endoor

B

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1660 postów
  • Skąd jesteś?Pisarzowice

Napisano 06 maj 2015 - 20:33

Znakomite zdjęcia - masz 'rękę', gratulacje. Też akurat mamy biały egzemplarz. Pióro urodą nie zachwyca, ale jak się nim pisze pojawia się efekt wow. Moja córka, która pisze nim w szkole i w ogóle eksploatuje je niemiłosiernie, od ponad dwóch lat twierdzi, że piórko - cytując: "nie ma ono urody zewnętrznej, ale za to ma urodę wewnętrzną". Ciekawe, że nie szanuje go zupełnie i przewala się ono luzem z kredkami w piórniku i nic się temu plastikowi nie dzieje. :)

#11 Mariusz888

Mariusz888

B

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1217 postów

Napisano 06 maj 2015 - 21:22

Świetne zdjęcia. Dodają temu pióru urody, której brak mu na żywo :) Z ciekawości zapytam, jakim obiektywem robisz zbliżenia?

Jesteś zawodowym fotografem?
Podpinam się pod pytanie visvamitry: czym robisz zdjęcia?

To nie żadna tajemnica - nawet w którym wpisie ostatnio już się z tego spowiadałem :D Powyższe zdjęcia pochodzą z obiektywu macro Tamron 90/2.8 :) Czy jestem zawodowym fotografem? Nie wiem - to zależy co się przez to rozumie. Jestem samoukiem, nie prowadzę zakładu foto, ale na fotografii zdarza mi się zarabiać :) Nie jest to moje główne źródło utrzymania głównie z uwagi na mocno zepsuty rynek oraz to że pracuję na etacie w innym zawodzie. Co do rynku fotografii, to niestety w naszym kraju rządzi niska, żeby nie powiedzieć najniża cena często wynosząca.... 0zł... Widywałem zresztą np reportaże ślubne w przedziałach od 80-300zł wykonywane przez "zawodowców". :D

Znakomite zdjęcia :)

Natomiast obejrzenie ciekawej skądinąd recenzji bez próbki pisma zostawia sporo niedosytu. Ten model akurat znam i używam z kilkoma stalówkami (F, M i 1.1), ale dla kogoś, kto nie miał pióra w ręce recenzja przynosi moim zdaniem trochę za mało wiadomości.

Wiadomo - nie ma próbek pisma, ale jest to nagroda w konkursie, a już kilkurotnie pisałem, że piór które sponsorzy ufundowali na konkurs to w atramencie maczał nie będę - mam zamiar wysłać je do zwycięzców takimi jakie otrzymałem :)

i znów recenzja video  :(

Nie bardzo rozumiem? Jeżeli chodzi o brak próbek pisma to wyjaśnienie już wpisałem powyżej. Obiecuję, że jak będą TESTY, a nie RECENZJE, to będą też próbki pisma - czy to w formie zdjęć tekstu napisanego na papierze czy też będzie to nagrany materiał wideo :)

#12 Guest_Andrew_*

Guest_Andrew_*
  • Goście

Napisano 06 maj 2015 - 22:38

Nie powiem aby mnie Lamy jakoś zachwycało designem, ale Kaweco też mi się nie podobało dopóki go nie kupiłem :D Zatem nie będę przesądzał czy jestem na tak czy na nie.
Dobra recenzja, fajnie się oglądało, a zdjęcia dodają uroku temu niezbyt pięknemu pióru ;)

#13 iza

iza

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Skąd jesteś?Bydgoszcz

Napisano 08 maj 2015 - 07:25

Nie bardzo rozumiem? 

pisane są moim zdaniem o wiele praktyczniejsze i przyjemniejsze w użyciu.... np. można je przeczytać gdziekolwiek i nie potrzeba do tego włączenia głośników, można wrócić do dowolnego miejsca tekstu kiedykolwiek i w pewnym sensie od razu widać, gdzie co jest opisane, w przypadku recenzji video jest to w zasadzie niemożliwe. 

#14 Guest_Markol_*

Guest_Markol_*
  • Goście

Napisano 08 maj 2015 - 10:05

Oczywiście rozumiem, że te konkretne pióra przeznaczone są dla zwycięzców i zanurzenie ich w atramencie pozbawiłoby je dziewictwa, co niektórym podobno przeszkadza ;)

Niemniej jednak istotą pióra jest pisanie (tak mi się przynajmniej wydaje), zatem tworzenie prezentacji, recenzji czy testu (choć wielkiej różnicy pomiędzy nimi nie widzę) nie oddaje kształtu rzeczy w jej sensie istotnym (cytując klasyka).

Natomiast zdjęcia w galerii są super, co już z resztą pisałem. Ciekawi mnie sposób, w jaki sposób uzyskałeś takie oświetlenie. Jestem laikiem w dziedzinie fotografii, więc być może moje pytanie jest trywialne ;)

Użytkownik Markol edytował ten post 08 maj 2015 - 10:05

#15 norbie

norbie

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Skąd jesteś?Kraków

Napisano 13 maj 2015 - 17:52

Mariusz888 - Recenzja w sumie jest ciekawa, choć wg mnie trochę rozwlekła. Film trwa ponad 12 minut, a i tak mam wrażenie, że nie wszystko zostało o tym piórze powiedziane. Np. nie podano wymiarów pióra i jego wagi, nie porównano pióra do innych modeli, brak próbek pisma, nie zademonstrowano sposobu wymiany stalówki. Zamiast tego typu istotnych informacji oglądamy przez ok. 2 minuty rozważania o ringu zabezpieczającym nabój. Po co?

Technicznie, tzn.montaż oraz lektor, który zbytnio zaufał w swoje siły i poszedł na żywioł, recenzja jest znacznie gorsza od znanych i lubianych wideorecenzji Tuzanda.

Ale nie zniechęcaj się i szlifuj warsztat. :)

#16 Mariusz888

Mariusz888

B

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1217 postów

Napisano 13 maj 2015 - 18:48

Brak wielu elementów był podyktowany pośpiechem wymuszonym terminem rozstrzygnięcia konkursu. W dodatku brak próbek pisma tłumaczyłem już tyle razy, że nie będę tego robił kolejny raz. ;) Znam i cenię recenzje Tuzanda, aczkolwiek przyznam, że brakuje mi w nich często mocnych zbliżeń niektórych elementów jak również bardziej ożywionej dykcji (nie piszę tego ze złośliwości, ale np wolę filmy w stylu Goulet'ów gdzie gość wypowiada się dosyć żywiołowo) ;)

Czy będę robił dalej recenzje wideo? Poważnie myślę nad rezygnacją z wideo.... Nie przez krytykę bo wiem, że wideo to dla mnie nowość a fotografia to jak przedłużenie mojej ręki, natomiast często czytam "znowy niestety recenzja wideo" itd. I rozumiem to bo na fotografie próbek pisma czy też detali pióra można się wpatrywać bez pośpiechu, jak również możemy spokojnie czytać sobie taką recenzję np w tramwaju, biurze, poczekalni itd. Z wideo tak różowo już nie jest... Obu równolegle raczej robił nie będę bo to wykonanie tej samej pracy dwa razy (a bardziej wartościowe są 2 recenzje 2 różnych produktów aniżeli 2 wersje tego samego) :)

EDIT:

Na pocieszenie dodam tylko, że zakupiłem właśnie Safari Neon Lime i jako że jest to prywatne pióro nie będące nagrodą w konkursie, to będą próbki pisma i inne rzeczy których zabrakło powyżej ;)

Użytkownik Mariusz888 edytował ten post 13 maj 2015 - 18:52

#17 norbie

norbie

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Skąd jesteś?Kraków

Napisano 13 maj 2015 - 18:52

Lubię Twoje pisemne recenzje okraszone ładnymi zdjęciami. Szczególnie testy atramentów. Np. zwróciłeś moją uwagę na Iroshizuku. :)

#18 Tygrysica

Tygrysica

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Skąd jesteś?Czechowice-Dziedzice

Napisano 27 grudzień 2016 - 21:57

Moja miłość do Lamy Safari miała dłuuugi i nieśmiały początek - bo takie to pióro plastikowe, klips jak biurowy spinacz... Aż do pewnego dnia gdy wypróbowałam Lamy Safari u znajomej... Przepadłam :) Ta lekkość pisanie, to sunięcie po papierze... I tak... najpierw Dark Liliac, potem Neon Lime, z wycieczki do Rzymu przywiozłam niebieską Lamy Safari zakupioną w cudownym sklepie Stilograph Corsani, no i świąteczna perełka... Lamy LX Rose Gold :) Lamy to wdzięczne woły robocze - startują bez problemu nawet po kilku tygodniach urlopu, lekkość pisania, suną po papierze niebiańsko. Mam cztery i na razie chyba koniec bo ogranicza mnie objętość piórnika, który i tak był robiony na zamówienie :)

ULM4pea.jpg

26BoROJ.jpg

Izbd3Q5.jpg

Użytkownik Thay edytował ten post 27 grudzień 2016 - 23:09
na prośbę Autorki

#19 Tygrysica

Tygrysica

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Skąd jesteś?Czechowice-Dziedzice

Napisano 27 grudzień 2016 - 22:33

Lepsze zdjęcia:

u2JSIBB.jpg

uUYryyg.jpg

0Exy1Qx.jpg

#20 mkr

mkr

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Skąd jesteś?Poznań

Napisano 01 styczeń 2017 - 14:10

Tak, Tygrysica, tak to się zaczyna, a później jest tylko gorzej ;)

lS5aImc.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych