Skocz do zawartości

Crocodile 215


hanka8636

Polecane posty

Pierwszy raz piszę recenzję czegoś co nie jest filmem, więc z góry przepraszam za chaos i nieokrzesanie w tym tekście.


 


Jakiś czas temu przeczytałam recenzję pióra Crocodile Prince 315 -> http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/2672-crocodile-prince-315/?hl=crocodile. Zawsze miałam słabość do zielonych gadów rzecznych, więc gdy zobaczyłam pióro z krokodylem nie tylko w nazwie, wiedziałam, że muszę je mieć. Cena była przystępna, to też nieszczególnie przeszkadzał mi lekko kiczowaty design.


 


Wygląd:


fHCu4eC.jpg


 


Pióro jest metalowe, ale drobne i smukłe. Występuje w wielu wariantach kolorystycznych. Wybrałam czerwone z czarną błyszcząca obsadką. Stalówka jest zabudowana, wychodzi... z paszczy krokodyla. Ekhem...czegoś co ma imitować pyszczek krokodyla, ale na pewno nim nie jest. Brakuje nosa z Crocodile 315. Za otworem gębowym są "diamentowe" oczy. Nigdy nie byłam fanką tego typu ozdób, więc gdy mój krokodyl częściowo oślepł na jedno oko, ucieszyłam się. Czekam aż będzie całkowicie niewidomy.  :P


 


Stalówka:


KwXKCDq.jpg


 


O jej wyglądzie nie mogę powiedzieć wiele... Jest stalowa.


Pisze cienko,występuje lekkie cieniowanie. Pod względem grubości linia jest bardzo podobna do Jinhao 799, może trochę węższa.


 


Wrażenia:


Piszę piórem Crocodile 215 od kilku miesięcy. Przypadła mu rola typowego woła roboczego. Podróżuje w piórniku z dwoma groźnymi cyrklami, a wygląda tak samo jak w dniu zakupu.


Mam niewielkie zastrzeżenia do lakierowanej obsadki. Jest trochę śliska i uwielbia magazynować odciski palców.


 


Podsumowanie:


Jestem zadowolona z zakupu, pióro warte swojej ceny. Pisze i wygląda lepiej od firmowych piór z podobnej półki cenowej (np. Parker Vector).  


sTNLd2j.jpg


 


Na zdjeciu z Jinhao 799, Parkerem Rialto, Reformem 1745.


 


Próbka pisma:


rs7ofN7.jpg


LF6XTuz.jpg


Wiem, nie piszę ładnie.


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję debiutu na Forum :)

Piórko trochę nie z mojej bajki, jakoś nigdy nie czułem sympatii do gadów. Z wyjątkiem żółwików, ale te zawsze wymykają mi się na aukcjach ;)

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

co do wyglądu - nie zgodzę sie _ lubię te niewinne oczka patrzące na kartkę :)  Kupiłem to pióro kilka miesięcy temu i powiem, że ma jedną zaletę - w każdej chwili pisze :) Jak długopis. 

Jest ustawiona w stojaku, przy kompie, stalówką do góry, i zawsze jest gotowa do pisania. 

Co prawda, mam tylko chińskie piórka, ale większość nie wytrzymuje w tej pozycji więcej niż kilka dni. Mam pytanie : czy lepsze pióra (droższe) są gotowe do pisania np. po tygodniu przebywania w tej pozycji? Tzn. stalówką do góry? 

Edytowano przez Wąsaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Witam

co do wyglądu - nie zgodzę sie _ lubię te niewinne oczka patrzące na kartkę :)  Kupiłem to pióro kilka miesięcy temu i powiem, że ma jedną zaletę - w każdej chwili pisze :) Jak długopis. 

Jest ustawiona w stojaku, przy kompie, stalówką do góry, i zawsze jest gotowa do pisania. 

Co prawda, mam tylko chińskie piórka, ale większość nie wytrzymuje w tej pozycji więcej niż kilka dni. Mam pytanie : czy lepsze pióra (droższe) są gotowe do pisania np. po tygodniu przebywania w tej pozycji? Tzn. stalówką do góry? 

 

Nie próbowałem testować przez tydzień, ale często zostawiam w pracy pióro w kieszonce fartucha, więc też stalówką do góry i zwykle po 1-2 dniach nie ma problemu z "odpaleniem".

Są takie pióra, które choćbyś zostawił zanurzone w kałamarzu, to i tak zaschną ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zależności od atramentu, nieruszane przez tydzień, dwa ruszają od pierwszego kopa:

- wszystkie moje pióra.

a Chińczyka mam tylko jednego. a tak to dwa parkery, dwa sheaffery, dwa montblanki, dwa kaweco, dwie lamy i po jednym twsbi, diplomat i pelikan. a ten Chińczyk, to indyjski Japończyk, z niemiecką blaszką, tj. wnacher z knoxem.

atramenty które zatykają pióra, to callifolio i de atramentis, z pojedyńczymi wyjątkami.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...