Skocz do zawartości

Notatnik "idealny"


hykasy

Polecane posty

Witajcie!

Potrzebuję notatnika, ma on zostać wykorzystany do pisania książki. Lubię rękopis. Męczy mnie już pisanie na zwykłych, luźnych kartek. Czego oczekuję? Przed wszystkim możliwości wymiany wkładów, nie może to jednak być skoroszyt(wszystkie mi się niszczą). Oprócz tego w miarę kompaktowe rozmiaru(chcę go móc zabrać "wszędzie"), papieru dobrej jakości, takiego, na którym pisanie parkerem będzie przyjemnością, mam na myśli jego soczystą stalówkę. Fajnie jakby jeszcze jako tako wyglądał. Macie może jakieś propozycje? Jakikolwiek trop?

Z góry dzięki. :)

Edytowano przez hykasy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Potrzebuję notatnika, ma on zostać wykorzystany do pisania książki. Lubię rękopis. Męczy mnie już pisanie na zwykłych, luźnych kartkach. Czego oczekuję? Przed wszystkim możliwości wymiany wkładów, nie może to jednak być skoroszyt(wszystkie mi się niszczą). Oprócz tego w miarę kompaktowy rozmiar(chcę go móc zabrać "wszędzie"), papieru dobrej jakości, takiego, na którym pisanie parkerem będzie przyjemnością, mam na myśli jego soczystą stalówkę. Fajnie jakby jeszcze jako tako wyglądał. Macie może jakieś propozycje? Jakikolwiek trop?

Z góry dzięki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczysta stalówka to na pewno Rhodia, Webnotebook, ale nie ma wymiennych wkładów. Poza tym coś z Clairefontaine, bo to papier jak w Rhodii, a tylko takie radzą sobie z dużą ilością atramentu. Poza tym japońskie notatniki. Sprawdź ofertę Escribo, z MD Paper. Wymienne wkłady plus okładka. 

 

Recenzje Midori:

 

 

Rhodia:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady z tym Pen Show.

Rabaty na PS, Whole Life Diary na PS, a co z tymi którzy na PS się nie pojawią?

 

Tylko dzięki Pen Show możemy tłumaczyć naszą opieszałość ;) 

A poważnie to pamiętniki mamy w ofercie już od października, ale przez klientów nie udało się ich wrzucić. 

 

Obiecujemy poprawę i jutro wrzucimy pamiętniki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo złośliwi klienci sklepu stacjonarnego wykupują cały towar nim trafi do sklepu interntowego. :)

 

Jak? Co? Stacjonarni?? Beze mnie?? I wykupują mi wszystko?? Myślałem, że macie tylko online. Jakby co to ja do J. się przejadę blisko mam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem próbki od Escribo i wszystko mi opadło. Myślałem, że umrę i nie zobaczę takiej przedwojennej elegancji. :D

Próbki przyszły w fantastycznej kopercie, takiego typu o jakim myślałem sobie czasem ale jak o tworze dziwnej wyobraźni. 

Może telepatia, bo bęc i jest. Wielkie dzięki za formę. Co do treści to notatnik Dainel z papieru MD rozłożył mnie na łopatki.

Cudo, miód i świeże jagody. 

Od mniej więcej 40 lat szukałem papieru w kratkę, w taką kratkę, że nie będzie przeszkadzać w czytaniu tego co napisane. 

Whitelines to jest to o co chodzi. Pomysł prosty jak konstrukcja cepa tylko czemu nikt wcześniej na to nie wpadł.  :rolleyes:

Nie są to tanie notatniki, ale naprawdę warto. Kartki w notatniku są na sprężynce, więc nie mają tendencji do zamykania się 

i żeby uciąć wszelkie marudzenie mają jeszcze delikatną perforację liniową by łatwo było wyrwać kartę bez postrzępionych brzegów.

Nic tylko zamawiać póki dziewczyny jeszcze mają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...