Skocz do zawartości

Pentel Brush


Aiffy

Polecane posty

Hej

 

Od jakiegoś czasu desperacko rozglądam się za piórem z flexem, ale powoli tracę nadzieję. Wobec tego zaczęłam szukać alternatywnych

środków i znalazłam Pentel Brush. Z czego widzę jest bardziej do rysowania, ale zmienna grubość linii dała mi nadzieję. Czy ktoś z Was

próbował kiedyś tego używać do kaligrafii (a przynajmniej na początek)? Nadaje się do czegokolwiek?

 

PS. Tak wiem, że należy kupić obsadkę ze stalówką, ale na razie próbuję jeszcze tego uniknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nr. 1

Chcę się pobawić w kaligrafię. Jak na razie próbowałam z Pilotem Parallel, ale zdecydowanie bardziej przemawia do mnie idea fleksa.

 

Bo nr. 2

Mam całkiem niezły talent do tworzenia dookoła siebie destrukcji, więc podejrzewam, że dość szybko cała przestrzeń byłaby w atramencie.

Poza tym rzadko mam czas, żeby na spokojnie posiedzieć w domu. Zwykle nie opłaca mi się wracać do wieczora, a w wolnych chwilach

chciałabym poćwiczyć. Trochę nie wyobrażam sobie zasuwania po mieście z kałamarzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek spróbować, jeśli ma być przenośne coś z http://ackermanpens.com/?

Tutaj recenzja: http://www.parkablogs.com/content/review-ackerman-pump-pens-pens-using-hunt-101-g-nibs-crowquill-nibs-and-more

 

Tylko z tego co gdzieś doczytałem, ze względu na rodzaj stalówek konieczne jest dość częste mycie, inaczej korodują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
 

Od jakiegoś czasu desperacko rozglądam się za piórem z flexem, ale powoli tracę nadzieję.

 

A nie byłoby szybciej zamiast zadawać głupie pytania po prostu pomóc w znalezieniu? 

 

A nie prościej zamiast wpisywać głupie komentarze po prostu pokazać koledze Bazarek. Codziennie są tam jakieś pióra z fleksem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pióro nie nadaje się do kaligrafii bardziej jest do rysowania można do Chińskiej to jeszcze się nadaje.Osobiście je mam i próbowałem nim ale to jest jednak nie to co piórem.Co do Flexa to zostaje ci sprowadzenie albo z Ebeya Usa i Uk u nas się nie dostanie sam szukałem pytałem i nic.Można czasem dostać na Allegro ale to już ceny raczej małe nie są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Conan Hunter za przeproszeniem ale głupoty opowiadasz. Na tym forum jest chociażby takie miejsce jak Targowisko gdzie forumowicze oferują na sprzedaż swoje pióra, atramenty itp.. Piór z flexem i to tanich też bylo ostatnio sporo. Wystarczy przejrzeć zakładkę "archiwum"!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...