Skocz do zawartości

Jaki długopis do kompletu z Watermanem Man 100?


m.a.g

Polecane posty

Dłuższy czas zastanawiałem się czy zadać to pytanie na forum, i w końcu zebrałem się na odwagę mam nadzieję że ktoś mi tu coś doradzi.

Otóż: przez ostanie kilka miesięcy, odkąd kupiłem pierwszego WM Man 100, nic innego nie biorę do ręki. Zakochałem się w tym piórze po prostu, pisze znakomicie, a i wizualnie apeluje do mnie w jedyny i niepowtarzalny sposób. Wszystkie inne zestawy które naprzemiennie używałem (komplety  L'Etalon'ow, Duofoldów, Gentleman'ów i Cross'ów) poszły do szuflady, kupiłem sobie etui numer..... ileś tam, a w nim mam 3 Many 100. 

Niestety żyjemy w takich a nie innych czasach, w zastosowaniach biurowo \ korporacyjnych króluje tani papier ksero, i potrzebuję długopisu do robienia notatek na wydrukach.

W przypadku L'Etalon i Gentleman nie było problemu, bo po pierwsze WM ma bardzo fajne jak dla mnie pióra kulkowe, a po drugie pasują żelowe wkłady od Pilota G2, więc wybór miałem ogromny.

W przypadku Parkerów było jeszcze lepiej, bo żelowe wkłady Parkera po prostu uwielbiam a długopisy z linii Duofold są naprawdę wspaniałe.

Tylko ten Man 100... nie wiem co zrobić.Pióra kulkowego z serii 100 nie ma (jest 200 która jest trochę mniejsza i nie podoba mi się to).

Kupiłem oczywiście parę długopisów z serii Man 100 do kompletu, wygląd i rozmiar bardzo mi pasują, wkłady do długopisów WM natomiast już absolutnie nie. Po prostu tragedia, jakbym pisał starym Polskim długopisem z kiosku Ruch'u sprzed 30 lat.

 

Zainteresowałem się więc zamiennikami, jedyna firma jaką znam która produkuje wkłady do WM to MonteVerde, nic więcej w Internecie nie ma. Niestety te wkłady nie pasują do Man 100 (chociaż są w 99.9% identyczne i nawet na zdjęciach makro nie widać różnicy). Po prostu końcówka wkładu która wysuwa się podczas pisania z długopisu jest o ułamek milimetra za gruba, nie da się włączyć długopisu. Czytałem na forach anglojęzycznych że nikomu nie udało się jeszcze użyć tych "oficjalnych" zamienników (bo MonteVerde sprzedaje je oficjalnie jako pasujące do WM) z Man 100. W innych długopisach np. WM Expert te wkłady działają bez problemu.

 

W każdym razie poddałem się i już nie szukam lepszych wkładów do długopisów WM, za to postanowiłem kupić długopis jakiejś innej firmy, który wyglądem i rozmiarem pasuje do Man 100, i da się do niego włożyć wkład Parkera. Przeglądałem wczoraj parę godzin internet, ale nic mi nie wpadło w oko, zresztą nawet nie wiem gdzie zacząć szukać więc przeglądałem wszelkie oferty sprzedaży długopisów na portalach aukcyjnych.

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady i informacje na jakie modele / marki zwrócić uwagę podczas poszukiwań mojego wymarzonego długopisu.

 

Pozdrawiam,

M.

Edytowano przez m.a.g
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... to jest jakieś rozwiązanie, ale szczerze mówiąc mam pewne obawy z nim związane.Raczej nie da się łatwo czegoś takiego zrobić w wersji srebrnej długopisu, a o wersji plastikowej z metalową pozłacaną końcówką to chyba w ogóle można zapomnieć - trzeba by to zdemontować, rozwiercić i pozłocić końcówkę od nowa?

Przerażający proces jak dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... to jest jakieś rozwiązanie, ale szczerze mówiąc mam pewne obawy z nim związane.Raczej nie da się łatwo czegoś takiego zrobić w wersji srebrnej długopisu, a o wersji plastikowej z metalową pozłacaną końcówką to chyba w ogóle można zapomnieć - trzeba by to zdemontować, rozwiercić i pozłocić końcówkę od nowa?

Przerażający proces jak dla mnie.

Wyciągasz wkład i wkładasz rulonik papieru wodnego od przodu. Ewentualnie mały pilniczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...