Skocz do zawartości

Polskie pióra


Polecane posty

Hej,

 

chciałbym zaprosić wszystkich na swoją stronę poświęconą ręcznie robionym piórom. Modele, które wykonuję to tzw. "kitless". Obecnie na koncie mam kilka wykonanych z akrylu, za to z różnymi systemami napełniania (button filler, dwa bulb fillery no i c/c).

 

Na dniach zaczynam "badania" nad piórami z drewna głównie egzotycznego i ebonitu. 

 

Adres:

 

http://www.pmarcinski.pl/

 

Ponieważ do dopiero początki wszystkie uwagi zarówno do piór jak i do strony są bardzo mile widziane :)

 

serdecznie pozdrawiam

Przemek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czy strona ma również funkcjonować jako oferta sprzedaży? Wtedy potencjalni kupujący zapewne chętnie poznaliby ceny (choć rozumiem, że można to uzgadniać prywatnie - mailowo czy telefonicznie). Osobiście planując zakup chętnie zobaczyłbym też dokładniej stalówkę. A nawet jeżeli to na razie tylko galeria dzieł to przydały by się krótkie opisy każdego z piór - materiały, system napełniania, wymiary itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne pióra! :) Masz we mnie potencjalnego klienta, dlatego przyłączam się do prośby o dokładniejszy opis każdego z wykonanych piór oraz, w miarę możliwości, ceny zakupu (jeśli pióra są przeznaczone na sprzedaż).

Edytowano przez piotrsajnog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Świetne piórka, gratulacje! Jeśli chcesz, możemy nawiązać współpracę dotyczącą podciśnieniowego systemu napełniania - mogę pomóc Ci w zaprojektowaniu tego  :)

 

W chwili obecnej mam już kilka projektów, nad którymi będę pracował, ale bardzo podoba mi się ten pomysł i na pewno się odezwę :)

 

 

 

Czy strona ma również funkcjonować jako oferta sprzedaży? Wtedy potencjalni kupujący zapewne chętnie poznaliby ceny (choć rozumiem, że można to uzgadniać prywatnie - mailowo czy telefonicznie). Osobiście planując zakup chętnie zobaczyłbym też dokładniej stalówkę. A nawet jeżeli to na razie tylko galeria dzieł to przydały by się krótkie opisy każdego z piór - materiały, system napełniania, wymiary itp.

 

Niestety jak  to zwykle bywa nie ma zbyt wiele wolnego czasu, więc raczej wykorzystuję go na prace warsztatowe niż komputerowe, oczywiście jednak strona będzie na bieżąco uzupełniana. 

Co do ceny to oczywiście wszystko zależy od stopnia skomplikowania, materiału. systemu napełniania itp. Pióra mniej więcej jak na mojej stronie z system napełniania c/c to koszt ok. 600zł. 

Stalówki jakie preferuję to system firmy JoWo w rozmiarze #6 (jak np. w piórach Edison), mogę podesłać dodatkowe zdjęcia. 

 

Opisy lada moment się pojawią. Aczkolwiek pióro można wykonać na zamówienie więc materiały, system napełniania, wymiary itp. mogą być dostosowane pod konkretnego użytkownika i jego wymagań.

 

pozdrawiam :)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dwa nowe eksperymenty. Jak to eksperymenty pozostawiają trochę do życzenia, ale oba projekty są obiecujące :)

1. Drewno wenge + ebonit.

Na razie szlifowane i delikatnie wypolerowane. Chcę, aby drewno było naturalne w dotyku i wyglądzie, więc zostanie poolejowane zamiast użycia lakierów itp. (właśnie schnie pierwsza aplikacja). 

20150301_161705-1024x576.jpg

Więcej na:


 

2. Zestaw 2w1 (pomysł kolegi, choć nie do końca taki jak chciał ;))

Podstawka marmurowa. Taper wymienny z blind capem. Skuwka w zasadzie mogła by być jedna - wykręcana, ale z rozpędu zrobiłem dwie więc jedna została w podstawie, a druga z klipsem czeka, aż pióro będzie potrzebne w wersji mobilnej. 

20150301_162132-973x547.jpg

 

Więcej na:


 

To dopiero prototypy, więc wszelkie uwagi są bardzo mile widziane.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dziś chciałem przedstawić wykonaną na zlecenie obudowę do sekcji z Parkera Urbana. Z powodu wrzecionowatego kształtu sekcji wybrałem podobny kształt korpusu. Obrączka na skuwce jest z litego srebra, klips chromowy. 

 

3-1024x574.jpg

4-1024x576.jpg

 


 

Pozdrawiam

Przemek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś chciałem przedstawić pierwsze próby z ebonitem.

Pierwsze pióro to czarny flat top z chromowym klipsem i pierścieniem z litego srebra.

Drugie również ebonitowe w kolorze nazwanym przez producenta mottled cumberland z systemem napełniania bulb filler. Zrobione jest z jednego kawałka materiału w taki sposób, aby po zakręceniu skuwka z korpusem tworzy jedną całość. 

 

Każde pióro wychodzi lepsze niż poprzednie, ale oczywiście cały czas doskonalę warsztat, więc chciałbym Was prosić o wyrażanie swoich opinii. Tych dobrych i tych złych (aczkolwiek mam nadzieję, że konstruktywnych). Co jest "ok" a co byście zmienili/poprawili/dodali, a może chcielibyście zobaczyć jakąś swoją realizację?. Burza mózgów ;)

 

20150324_201448-973x488.jpg

20150324_201528-1024x554.jpg

 

20150322_154549.jpg

11-1024x534.jpg

 

Aby nie zaśmiecać forum, po więcej zdjęć zapraszam na swoją stronkę: 

 

http://www.pmarcinski.pl/category/przykladowe-realizacje/

 

pozdrawiam

Przemek

Edytowano przez pmarcinski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

chciałbym zaprosić wszystkich na swoją stronę poświęconą ręcznie robionym piórom. Modele, które wykonuję to tzw. "kitless". Obecnie na koncie mam kilka wykonanych z akrylu, za to z różnymi systemami napełniania (button filler, dwa bulb fillery no i c/c).

 

Na dniach zaczynam "badania" nad piórami z drewna głównie egzotycznego i ebonitu. 

 

Adres:

 

http://www.pmarcinski.pl/

 

Ponieważ do dopiero początki wszystkie uwagi zarówno do piór jak i do strony są bardzo mile widziane :)

 

serdecznie pozdrawiam

Przemek

 

Przemku,

 

czy zastanawiałeś się nad pracą z celuloidem? Efekty mogłyby być wyjątkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czarne świetne. Kolorowe musiałbym zobaczyć na żywo. Wg. mnie powinno być wypolerowane 

na wysoki połysk. Gratuluje umiejętności i cierpliwości. Zapisuje sie w kolejkę. Jak tylko będzie można zamówić daj znać.

Oba są wypolerowane, tylko zdjęcia słabe i nie za bardzo widać :/

 

Zamawiać właściwie już można. Osoby zainteresowane zapraszam do pisania na PW lub piora@pmarcinski.pl. Można sobie zamówić pojedynczy egzemplarz wg. własnych wytycznych i mieć jedyne w swoim rodzaju pisadło :)

 

 

 

Jeśli chcesz znać prawdziwe opinie, moim zdaniem powinieneś wysłać jakiemuś forumowiczowi

Jest taki plan. 

 

 

 

czy zastanawiałeś się nad pracą z celuloidem?

Oczywiście tak. Na "pierwszy ogień" poszły materiały łatwiej dostępne tj. akryl, ebonit, drewno. Celuloid niestety znaleźć nie jest łatwo, ponieważ jest łatwopalny, raczej wycofywany z produkcji. Nie ukrywam, że trochę szukałem (może nie super gruntownie) i nic konkretnego nie udało mi się wyszperać. Gdy znajdę źródło do zaopatrzenia na pewno z niego skorzystam. W chwili obecnej większość wolnego czasu przeznaczam na roboty warsztatowe niż poszukiwania. Co jakiś czas jednak wracam do tematu, gdyż zdarza się, że ktoś wynajdzie jakieś stare zapasy i sprzedaje niewielkie ilości. 

 

Summa summarum bardzo chętnie wziął bym celuloid w obroty (dosłownie i w przenośni), musi mi tylko wpaść w ręce :)

 

Przemek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten czarny pyszny, całkiem jak czarna kawa, którą się właśnie raczę.

 

 

Jeśli chcesz znać prawdziwe opinie, moim zdaniem powinieneś wysłać jakiemuś forumowiczowi (np. produkującym świetne recenzje visvamitrze lub rbit9n <o ile zechcą>) swój produkt na powiedzmy miesięczny test. Wiedziałbyś co jest złe lub dobre w nich. Tak możemy oceniać jedynie wygląd. A ten swoją drogą jest bardzo dobry. 

 

o nie! jeszcze zepsuję i co wtedy? co nie znaczy, że bym nie chciał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chciałem przedstawić kolejny drewniany projekt. Na próbę poszedł orzech amerykański i czarny ebonit. Osobiście preferuję drewno w formie zbliżonej do naturalnej i wykończenie np. poprzez olejowanie, jednak doświadczeni "penmakerzy" (pl. pióroroby?) od lat z powodzeniem polecają tzw. CA finish czyli przy użyciu kleju cyjanoakrylowego. Wzmacnia ono i stabilizuje strukturę drewna (przydatne przy mniej twardych gatunkach jak np. własnie orzech) oraz po wypolerowaniu tworzy lśniącą powłokę, więc postanowiłem spróbować. Dla osób lubiących wykończenia lakierowane powinno przypaść do gustu, do tego całkiem miłe w dotyku. Korpus wyprofilowałem tak, aby można było łatwo i przyjemnie nałożyć skuwkę na tył. 

 

Kilka zdjęć:

32-973x547.jpg

12-1024x576.jpg

 

http://www.pmarcinski.pl/przykladowe-realizacje/667/

 

Pozdrawiam

Przemek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...