Skocz do zawartości

Asa-gao - Pilot Iroshizuku


A  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?



Polecane posty

W grudniu 2007 roku Pilot wprowadzil na rynek serię dopracowanych w każdym szczególe atramentów Iroshizuku. Uwagę użytkowników piór zwróciły ciekawe kolory i elegancki kałamarz. 


 


https://www.youtube.com/watch?v=Y0bnDlQCFh8#t=127


 


Autorką kolorów byla podobno Kiyomi Hasegawa, która pracując przez piętnascie lat w sklepie papierniczym, słuchała uważnie Klientów i doszła do wniosków, że wbrew pozorom nie wszyscy użytkownicy piór wiecznych chcą pisać na czarno i na niebiesko. Mądra kobieta.


 


Seria atramentów Iroshizuku obejmuje dwadzieścia cztery kolory. Dodatkowo na japońskim rynku pojawiły się na chwilę trzy atramenty z serii limitowanej: Edo-Murasaki, Fukagawa-Nezu and Shimbashi-Iro. Skany tych kolorów można znaleźć w internecie i, prawdę mówiąc, wyglądają rewelacyjnie. Dziwię się, że nie weszły do obecnie produkowanej linii. Edo - Murasaki wygląda wspaniale, podczas gdy Murasaki-Shikibu wygląda bezpłciowo. Mimo że lubię Fuyu-Syogun, Fukagawa-Nezu wygląda ciekawiej.


 


Z tego, co wiem, Pilot nie planuje poszerzenia serii. Przyjrzyjmy się więc temu, co można kupić.


 


lYAayJ.jpg


 


Z czasem postaram się zrecenzować całą linię. Część atramentów zrecenzowałem kiedyś, ale obecnie staram się ujednolić format recenzji i recenzje planuję powtórzyć.


 


Gdyby ktoś chciał podrzucić mi próbkę któregoś z Iroshizuku (mam Asa-Gao, Yu-yake, Fuyu-Gaki, Yama-Budo, Tsukushi, Chiku-Rin, Ina-Ho), nie będę się wzbraniał.


 


  1. Ajisai
  2. Ama-Iro
  3. Asa-Gao
  4. Chiku-Rin
  5. Fuyu-Gaki
  6. Fuyu-Syogun
  7. Ina-Ho
  8. Kiri-Same
  9. Kon-Peki
  10. Kosumosu
  11. Ku-Jaku
  12. Momiji
  13. Murasaki-Shikibu
  14. Shin-Kai
  15. Shin-Ryoku
  16. Syo-Ro
  17. Take-Sumi
  18. Tsuki-Yo
  19. Tsukushi
  20. Tsutsuji
  21. Tsuyu-Kusa
  22. Yama-Budo
  23. Yama-Guri
  24. Yu-Yake

 


Próbki Asa-gao dostałem z dwóch źródeł - od Markola i Nilfeina. Panowie bardzo wam dziękuję.


 


 


Wa2XfE.jpg


 


 


Asa-gao to przyjemny, intensywny niebieski atrament, którego nazwa odnosi się do lubianego przez japończyków kwiatu - Wilca. 


 


1024px-Morning_glory.jpg


 


Atrament ten ma doskonałe właściwości, charakteryzuje się świetnym przepływem i soczystą barwą. Wbrew pozorom nie jest to czysty niebieski, rzućcie okiem na chromatografię, która uwidacznia czerwoną składową (słabą, ale jednak). 


 


C9ajhf.jpg


 


Po minucie w garnku wypełnionym wodą tekst napisany asa-gao pozostaje czytelny. 


 


hD6FWC.jpg


 


Wlałem asa-gao do trzech piór (Kaweco Sport Classic, Jinhao x750 i Hero5028) - w każdym z nich atrament ten spisał się doskonale. Co do koloru - jest przyjemny, nasycony i wyrazisty. Z drugiej strony na rynku jest wiele niebieskich atramentów. Z pewnością asa-gao zasługuje na uwagę, ale konkurencję ma silną. Ja nie zdecydowałbym się na flaszkę, bo rzadko używam podobnych kolorów. Niemniej atrament ten będę wspominał dobrze.


 


Ekspresjonizm abstrakcyjny


 


HD7zCM.jpg


 


 


Krople atramentu na ręczniku kuchennym


 


GiRRga.jpg


 


 


Software ID


 


 


wwP8ST.jpg


 


Zakres koloru


 


NanpyU.jpg


 


 


Oxford Recycled ( 90g, satined paper), Kaweco Classic Sport, zakraplacz, stalówka w rozmiarze B


 


K6dqAv.jpg


 


 


 


Gl5YEC.jpg


 


 


 


PLAkbC.jpg


Hero 5028, stub 1,9


 


2rRV5m.jpg


 


MAuWW4.jpg


 


Poljet 80, Hero 5028, stub 1,9 i Kaweco Sport Classic, B


 


NyYgG7.jpg


 


yggq11.jpg


 


Porównanie


 


w0RGxE.jpg


 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Przyznam, że w mojej subiektywnej ocenie Asa-Gao to absolutny numer 1 wśród atramentów. Świetnie sobie radzi nawet z piórami wykazującymi duże skłonności do rozlewania atramentu po papierze.

Jak dotychczas jedynie Lamy Safari odmawiało z nim współpracy i bezczelnie przerywało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalnie coś niezwykłego. Godzinę temu dzwonił do mnie kolega, który przyleciał z Londynu, mówiąc że przywiózł mi Asa - Gao. Zaraz sobie poszukałem w necie jak też to cudo wygląda i niezmiernie się ucieszyłem, bo piękne. A tu masz - bonus w postaci teściku na forum. Superrrrr. Tym bardziej po opinii Markola się cieszę.

:clap1: :clap1: :clap1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

To jest normalnie coś niezwykłego. Godzinę temu dzwonił do mnie kolega, który przyleciał z Londynu, mówiąc że przywiózł mi Asa - Gao. Zaraz sobie poszukałem w necie jak też to cudo wygląda i niezmiernie się ucieszyłem, bo piękne. A tu masz - bonus w postaci teściku na forum. Superrrrr. Tym bardziej po opinii Markola się cieszę.

:clap1: :clap1: :clap1:

 

Mam nadzieję, że będziesz zadowolony.

Żeby te atramenty były jeszcze w znośniejszej cenie...

Można oczywiście szukać w necie. Ja ostatnio kupiłem butelkę Ina-Ho u Engeika-san za 13,50 USD (oczywiście plus koszt przesyłki, ale kupowałem kilka rzeczy, więc koszt się rozłożył).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testach atramentów brakuje mi jednego:

Porównania koloru zaraz po zatankowaniu atramentu do pióra z kolorem atramentu, który odleżał sobie w piórze kilkanaście dni.

 

Takie porównanie, np. w przypadku używanego przeze mnie kon-peki wypada bardzo kiepsko. Zwłaszcza w kontekście ceny atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testach atramentów brakuje mi jednego:

Porównania koloru zaraz po zatankowaniu atramentu do pióra z kolorem atramentu, który odleżał sobie w piórze kilkanaście dni.

 

Takie porównanie, np. w przypadku używanego przeze mnie kon-peki wypada bardzo kiepsko. Zwłaszcza w kontekście ceny atramentu.

 

A co takiego z twoim kon-peki się stało?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co takiego z twoim kon-peki się stało?...

Trudno ująć to w słowach. W wolnej chwili przygotuję fotki.

W porównaniu ze świeżym, zauważalnie pociemniał i stracił swoją świetlistość. Porównując notatki z kilkunastu dni pierwsze i ostatnie wyglądają jakby były pisane innymi atramentami.

 

Udział pióra wykluczam, gdyż sytuacja powtarzała się w trzech różnych, dokładnie przepłukanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...