Skocz do zawartości

Midori Traveler's Notebook (i wszystko, co z nim związane)


Iux

Polecane posty

  • Odpowiedzi 337
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

A jak Midori TN znosi fleksy?

 

Testowałem dzięki uprzejmości Magdy z Pióromaniaka papier Midori MD. To chyba ten sam, co w Travelersach. Stary fleks, atrament Parker Quink Blue i zero strzępienia, brak przebijania. Jest cień pisma widoczny pod światło na drugiej stronie kartki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tym notatniku, oglądam filmiki i coraz bardziej mi się podoba :)

A czy jest typowo męski, nie wiem... niebieska edycja wydaje mi się dość kobieca ;) 

 

Widziałam, że rok temu Escribo na początek roku dało rabat dla forumowiczów, ale nie dopatrzyłam się powtórzenia akcji... szkoda, byłaby to dobra okazja do nabycia TN ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczyna się szaleństwo: http://www.ebay.com/itm/Midori-Travelers-Notebook-STAR-EDITION-2013-limited-passport-size-CAMEL-rare-/262102819639?hash=item3d068ba337:g:v8AAAOSw9mFWJdhv. Limitka Travelersa z 2013 poszła za niecałe 700 zł, a Blue śmigają po prawie 400 z wysyłką + cło i vat dla pechowców.

Edytowano przez Krystian_33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krystian_33 - o Ty Szczęściarzu! :)

 

Ja się ciągle biję z myślami nad rozmiarem, a mój portfel bije się z myślą o kolejnym wydatku! ;)

Trzeba zwiększyć tempo tej rozgrywki myślowej, bo za chwilę nie będzie Blue.

 

 

To takie pytanie, do użytkowników Midori - czy ktoś ma zarówno wersję Passport i Regular, albo chociaż Passport?

Czy wersja Passport, to nie jest za mały format? Myślę tu o wygodzie pisania.

Rozmiar passport jest tez z drugiej strony zaletą, zwykle tylko taki mały notes jestem w stanie wcisnąć w swój bagaż podręczny jak robię wypady weekendowe. A i w torebce zajmowałby mniej miejsca... Ale wydaje mi się ciut za mały, by wygodnie w nim pisać.

Z kolei Regular, wolałabym by był ciut szerszy, czy wygodnie się pisze na takim formacie kartki? 

 

Bo sam system Midori jest genialny :)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję passport i regular size. Passport zabieram ze sobą, gdy nie mam przy sobie większej torby. Ten rozmiar jest wtedy idealny w parze z Kaweco Sport. Co do użyteczności - tylko do szybkich notatek, zapisywania krótkich informacji, które później dalej wykorzystam, notowania na szybko pomysłów, list zakupów itp. Nie wyobrażam sobie pisania na takich małych karteczkach swoich przemyśleń, czy jakiś notatek, instrukcji, organizowania swojego czasu, rozpisywania projektów. Dla mnie zdecydowanie za mało miejsca. Co do dużego rozmiaru - dla mnie ok, ale też nie do wszystkiego. Ja używam kalendarza, notesu w kratkę, do tworzenia różnego rodzaju list, szkiców, zapisywania swoich przemyśleń, cytatów z książek itp. Do takich celów nadaje się idealnie. Świetnie sprawdza się też w tym, do czego został stworzony - jako towarzysz podróży. W fajny sposób udało mi się udokumentować zeszłoroczny urlop właśnie w Travelersie w rozmiarze regular. Jedna tylko uwaga - notes raczej nie chce leżeć otwarty i zamyka się samoistnie. Można sobie z tym jednak łatwo poradzić używając dużego spinacza do papieru.

 

Jak widzisz, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy jakie są Twoje potrzeby i co zamierzasz notować w swoim notesie. Jeśli zamierzasz prowadzić pamiętnik, to raczej rozmiar paszportowy odradzam, choć niektórzy sobie radzą. Jeśli ma to byś z kolei Twój codzienny towarzysz tylko do zapisywania hasłowych informacji - sprawdzi się idealnie. 

 

Udanego wyboru życzę :) (najlepiej kup obydwa :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że małżonka moja ma wersję Blue, którą dostała w prezencie od swojego wspaniałego, kochanego, przystojnego... yyy zagalopowałem się - nieważne ;P W każdym razie bardzo jest zadowolona. Ja tam wolę swój klasyczny brązowy. A paszportowy mam czarny - też fajny. Ale brązowy ma ten pazur właśnie - najładniej się starzeje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafzi Dziękuję za obszerną wypowiedź :)

Zazdroszczę żonie ;)

Myślę o tym niebieskim, ale zgodzę się, że najładniej starzeje się brązowy właśnie.

 

Zwykle oprócz kalendarza noszę ze sobą jakiś mały notes(y), albo zeszyt(y) do uwag przy pracy, zapisów pomysłów itd., głównie w nich piszę, czasem dłuższe teksty, czasem krótsze. Takie hasłowe notki w stylu listy "to do" zapisuję w kalendarzu. Wiem, że w Midori też jest wkład kalendarzowy, ale już nabyłam kalendarz Moleskina i wolałabym, żeby ten wydatek nie poszedł na marne, więc Traveler służyłby właśnie za główny notatnik. Podoba mi się, że dzięki oddzielnym notesom w środku, można notatki pogrupować tematycznie. U mnie zwykle jest podział na dwa, z jednej strony notesu/zeszytu uwagi do jednego projektu, z drugiej do drugiego. Przydałaby się też przestrzeń na kolejny projekt, luźne notatki, pomysły, wynotowane cytaty, coś a la dziennik. Mam jeszcze jeden notes ze słówkami norweskimi, podpowiedziami, którego zwykle nie noszę ze sobą bo moja torba i bez tego jest za ciężka, a przecież mogłaby czasem i do niego zajrzeć w ciągu dnia. Dlatego tak spodobała mi się idea Travelera.

Chyba faktycznie passport może być za mały. Ale ta jego mobilność.... być może się skończy na dwóch, za jakiś czas   ;)

I właśnie na podróże byłby wskazany (duży lub mały).

Ah, te wybory...   ;)

 

 

Ah, jeszcze dopytam @rafzi. Gdzieś czytałam, że skóry/okładki w tych edycjach specjalnych, Blue, tej na 5lecie Midori (czy to jest ta wersja z 2013, czy z 2013 to edycja związana z promami?), nie są tak sztywne jak w klasycznych travelerach, brązowym i czarnym. Czy to prawda? Czy przekłada się to jakoś na użytkowanie?

Tak w ogóle, to da się pisać w travelerze na tak zwanym kolanie? Czy lepiej go jednak rozkładać na stole?

 

 

@Robson to jest dopiero piękny kolor  :rolleyes:

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski jest sztywny, czarny też. Mnie się właśnie wydaje, że brązowy jest najmniej sztywny... Tyle, że ten mój już trochę przeszedł, a żona o swój bardzo dba. Co do drugiego pytania - absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie aby pisać na kolanie, co też z lubością czynię ;) Choć oczywiście na stole wygodniej, a i pismo ładniejsze...

Edytowano przez rafzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, przy stole  człowiek inaczej ułoży pióro w ręce, a i lepiej się zastanowi nad myślą do zapisania    ;)

Ale skoro traveler, to przede wszystkim do notatek w trudnych warunkach powinien się nadawać...

 

Chyba się na tego Regulara zdecyduję...

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, jeszcze dopytam @rafzi. Gdzieś czytałam, że skóry/okładki w tych edycjach specjalnych, Blue, tej na 5lecie Midori (czy to jest ta wersja z 2013, czy z 2013 to edycja związana z promami?), nie są tak sztywne jak w klasycznych travelerach, brązowym i czarnym. Czy to prawda? Czy przekłada się to jakoś na użytkowanie?

Tak w ogóle, to da się pisać w travelerze na tak zwanym kolanie? Czy lepiej go jednak rozkładać na stole?

 

 

Można tak powiedzieć, że jest to "edycja promowa", a jeżeli chodzi o grubość okładek to nie widzę jakiejś różnicy między nią, a np. dużym Midori w brązie, może jest troszkę bardziej elastyczna.

Edytowano przez Robson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, przy stole  człowiek inaczej ułoży pióro w ręce, a i lepiej się zastanowi nad myślą do zapisania    ;)

Ale skoro traveler, to przede wszystkim do notatek w trudnych warunkach powinien się nadawać...

 

Chyba się na tego Regulara zdecyduję...

Będziesz zadowolona :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...