Skocz do zawartości

Midori Traveler's Notebook (i wszystko, co z nim związane)


Iux

Polecane posty

  • Odpowiedzi 337
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dlaczego?

 

Jeśli go odpowiednio przystosujemy do średnicy używanego pisadła, będzie OK - ani za ciasne, ani za luźne.

 

Ale ja używam rożnych pisadeł w ciągu dnia,...

 

jakiś taki, normalnie, niestabilny emocjonalnie jestem... :huh:  ;)

 

no i zsuwa się z okładki blaszka i całość w torbie ląduje,...

 

chyba muszę przynitować...

 

a to już siara... :(

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja używam rożnych pisadeł w ciągu dnia,...

 

jakiś taki, normalnie, niestabilny emocjonalnie jestem... :huh:  ;)

 

no i zsuwa się z okładki blaszka i całość w torbie ląduje,...

 

chyba muszę przynitować...

 

a to już siara... :(

 

 

Jak to zsuwa się? Ona może się lekko ruszać, ale nigdy spadać. 

Proszę się do Nas odezwać, spróbujemy wymienić w ramach gwarancji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochodzenie = etymologia, a nie obecne pejoratywne znaczenie słowa ;)

 

Tak więc snob pochodzi od łacińskiego skrótu, który był stosowany w XVIII i XIX wieku na angielskich uniwersytetach dla odróżnienia studentów posiadających tytuł szlachecki od tych, którzy go nie posiadali: S. Nob. = sine nobilitate = bez szlachectwa (sine - bez, nobilitas - szlachectwo) 

 

 

Oj tam snobek od razu, jakby tak podążać pochodzeniem określenia snob, to podejrzewam że wszyscy jesteśmy snobami ;)

Jeśli się mylę, to padam do stópek szlachty oczywiście :D

 

ufff... w takim razie cieszę się, że mój praszczur był szlachcicem. zagrodowym, bo zagrodowym, ale zawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie… tylko, że wydajemy i ślinimy się i wydajemy… I kupujemy tylko te Must have :-)

a reszta pisze BICami i kupuje ajfony ;-)))))))))))))

Ja nie widzę sprzeczności pomiędzy pisaniem piórem i korzystaniem z ajfona :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hoj!czytam ten post i dochodzę do wniosku, czy nie jest to celowe wywołanie "tematu"widącego producenta telefonów komórkowych !!!Bądzcie czujni !hi hi pozdrawiam

 

No właśnie… tylko, że wydajemy i ślinimy się i wydajemy… I kupujemy tylko te Must have :-)

a reszta pisze BICami i kupuje ajfony ;-)))))))))))))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jak chce się być tajnym snobem to pisać można w notesie Midori Dainel. Dla mnie rewelacja. Cienki papier, który nie strzępi, a pióro płynie po nim jak nasmarowane. Linie cieniutkie, nie pchają się w oczy. Notes na tyle cienki, że nie przeszkadza w pisaniu i cechuje go taka przedwojenna, dyskretna elegancja.

Kity nie urywa ale taka to cecha wyrobów z najwyższej półki. Diabeł jak zwykle siedzi w szczegółach, a nie w ostentacji.

Notatniki Whitelines na pierwszy rzut oka nie robią wrażenia. Takie sobie, przepłaciłem, no ale to Szwecja musi kosztować. 

Jak popisałem trochę to się przekonałem do niego. 

Genialny wół roboczy.  Nie widzę dla niego konkurencji, a pomysł taki prosty tylko zrealizowany do końca. Jest jak pióro Lamy. Czysta funkcjonalność, zdobnictwo jest zbrodnią. Tyle, że ta funkcjonalność jest przemyślana od a do z. 

Travelersa widziałem u mojego szefa. Ładny przedmiot, który miło trzyma się w rękach no i ma ten posmak narzędzia dla dziennikarza obieżyświata, albo takiego Indiany Jonesa.

Cena, no cóż nie ma dobrze, ładnie i tanio. Teraz to nawet zakochane dziewczyny w gimnazjum nie są tanie dla obiektu ich westchnień.  :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę. Jak masz ogryzek nie będziesz pisał w zacofany sposób, A fe  :nono:

No chyba, że ipenem  :P

Kurdę, no mam ogryzek. Mam też MacBooka. I jakiś iPad by się znalazł…a piórami piszę. No zobacz, jaki paradoks  :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę tez nie widzę tu sprzeczności?? nawiasem mówiąc mimo skromnego studenckiego budżetu staram sie nie ograniczać do Must have (dlatego za pare dni na forum wyladuje recenzja nowego nabytku notatnikowego).

A propos Travelera - istnieje możliwość wytloczenia inicjalow etc? Czy tylko we własnym zakresie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kurczę tez nie widzę tu sprzeczności nawiasem mówiąc mimo skromnego studenckiego budżetu staram sie nie ograniczać do Must have (dlatego za pare dni na forum wyladuje recenzja nowego nabytku notatnikowego).

A propos Travelera - istnieje możliwość wytloczenia inicjalow etc? Czy tylko we własnym zakresie?

 

 

Możliwość tłoczenia dowolnych napisów, logotypów przewidujemy na koniec 2015.

W tej chwili korzystamy z zaprzyjaźnionego introligatora, który wytłacza czcionką gotową, lub z matryc :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Chciałam się dowiedzieć jak "działa" ten notatnik, więc zajrzałam do tego tematu, ale tu wszyscy wszystko wiedzą i dyskusja toczy się raczej o tym po co komu taki notes, podczas gdy mnie ciekawi tak po prostu, jak to jest zrobione? Ściślej jak się do rzeczonej okładki dokłada te notesy, kalendarze, kieszonki itd? Może pytanie nie na miejscu, ale szukałam trochę i nie znalazłam odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak już się zapoznasz to nie będziesz chcieć takowy... 

i już się z nim nie rozstaniesz... 

 

ja tak mam ze swoim... stał się częścią mojego codziennego ekwipunku...

jedna z ważniejszych pozycji w mojej torbie poza piórami.. 

 

sam nie wiem co w nim jest wyjątkowego - ale uwielbiam go i już zastanawiam się na zakupem kolejnego... 

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...