Skocz do zawartości

Kaweco Classic Sport i Kaweco AL Sport


elessar

Polecane posty

  • 2 weeks later...

Dodam od siebie to co napisałem już w innym poście, może się przyda (w ramach uzupełnienia recenzji). Posiadam AL Sport w wersji czarny mat. Wygląda na to, że korpus się nie rysuje. Z racji tego że to metal, pióro jest zimne w dotyku (niby oczywiste, ale dla mnie jest to za każdym razem zaskoczenie :)). Ponieważ używam tego pióra w pracy do szybkich notatek (praca głównie przy komputerze) to ujawniły się dwie niedogodności:

1. Skuwkę trzeba odkręcić i założyć na korpus, to chwilę trwa

2. Ze względu na twardość pisania, dokładniej trzeba ustawić pozycję pióra, co dla niewprawionej ręki jak moja, też trwa.

W związku z tym, do szybkich notatek się gorzej nadaje niż np. ołówek lub Lamy Safari (grip, skuwkę zrzuca się jedną ręką).

Przytrafił się też epizod samodzielnego odkręcenia się stalówki, na razie jednorazowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy matowa wersja Kaweco All Sport (czarna) też się tak fajnie rysuje jak wersja RAW czy tu nie ma takiego efektu ale i tak rysy sie pojawiaja?

 

Niestety wszystkie sporty mają tendencję do rysowania, szczególnie w środkowej części korpusu. W tym miejscu podczas zakręcania i odkręcania skuwki, jej krawędź styka się z powierzchnią korpusu przez co powstają drobne rysy. Na moim AL po dłuższym czasie powstał wypolerowany pierścień szerokości ok 0,5 cm ;] i nawet mi się podoba czego nie mogę powiedzieć o demonstratorze, tu rysy prezentują się źle.

Oczywiście w wersji matowej będzie to mniej dokuczliwe niż w plastikowych czy RAW.

Edytowano przez elessar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie sporty mają tendencję do rysowania, szczególnie w środkowej części korpusu. W tym miejscu podczas zakręcania i odkręcania skuwki, jej krawędź styka się z powierzchnią korpusu przez co powstają drobne rysy. Na moim AL po dłuższym czasie powstał wypolerowany pierścień szerokości ok 0,5 cm ;] i nawet mi się podoba czego nie mogę powiedzieć o demonstratorze, tu rysy prezentują się źle.

Oczywiście w wersji matowej będzie to mniej dokuczliwe niż w plastikowych czy RAW.

Znam ludzi, którzy trzymają RAWy w kieszeni z kluczami, w plecakach z drobiazgami itp. specjalnie by uzyskać dużo nieregularnych rys, ponieważ niekiedy da się uzyskać ciekawy efekt podobny do tego z wersji STONHAGE (Tak to się pisze?). Zastanawiam się, czy w matowe też są podatne na takie "modyfikacje" i jak to ostatecznie wygląda :D Ogólnie ten mat jest piórkiem, które kupiłem z myślą o trzymaniu go zawsze pod ręką, w kieszeni... żadne etui. W etui mam delikatniejsze Pelikan Cognac i Pilota MR...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi, którzy trzymają RAWy w kieszeni z kluczami, w plecakach z drobiazgami itp. specjalnie by uzyskać dużo nieregularnych rys, ponieważ niekiedy da się uzyskać ciekawy efekt podobny do tego z wersji STONHAGE (Tak to się pisze?).

He he - że też Pani Od Angielskiego tego nie zauważyła... ;)

 

Jeśli pytasz o jedną z najstarszych w Europie budowli megalitycznych, nie mającą nic wspólnego z ofertą artykułów pisarskich firmy Kaweco - to nazywa się ona Stonehenge i leży w południowej Anglii.

 

Aluminiowe, patynowane pióro Kaweco to wersje stonewashed w zależności od koloru: blue oraz black.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo do Ciebie nie pisałem :) ale jak chcesz to napisze nie wiem kto tu jest adminem, który mógłby to wysłać do Wszystkich więc wysyłam pojedynczo a poza tym wystarczy podać nick z forum przy zamawianiu i na pewno będzie rabat a może i jakiś gratis się znajdzie :) jestem bardzo elastyczny :D

Danielu, na PWF adminami są ArielN i Thay

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na wersję Karbon mam 10% zniżki z waszymi procentami zniżki to daje cenę pióra AL :) więc zapraszam jak coś. A co do Karbonu to nie jest to tylko ciapnięcie ale jest to prawdziwy karbon, nie żadna naklejka - no ale fakt drogo -. 

Co do lania w przypadku piór powiedzmy AL (z poprzecznie prążkowanym spływakiem) i piór Classic - z płaskim spływakiem to nie ma reguły. Zdarzają się spływaki z Classic, które dużo lepiej podają atrament niż te z AL chociaż na pierwsze wrażenie wydawać by się mogło, że spływaki z AL są lepsze to niekonieczni zawsze sprawdza się to w praktyce :)

 

pozdrawiam, 

 

A będzie możliwość kupienia Karbona w jakiejś super cenie na Pen Show w Katowicach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy podać nick z forum przy zamawianiu i na pewno będzie rabat a może i jakiś gratis się znajdzie :) jestem bardzo elastyczny :D

Potwierdzam elstyczność i cierpliwość:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...