Skocz do zawartości

Pióro do 400~500 zł.


Haji

Polecane posty

Witajcie, 

potrzebuję pomocy w wyborze pióra dla siebie. Szukam pióra cienkopiszącego, może mieć gruby korpus. Z kolorami może być każdy oprócz różowego. W sumie najbardziej podoba mi się czarny i intensywny czerwony ;).

Na razie katuję taniutkiego Parkera Frontier i chociaż pióro jest wygodne dla mnie, to pisze stanowczo za grubą kreską.
Nie piszę nim makabrycznie dużo, ot podpisy na umowach i trochę listów. Plus oczywiście codzienne notatki (pamięć podręczna).

 

Proszę o sugestie, w czym zacząć wybierać.

 

Pozdrawiam,

K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedziale 400-500 możesz już sobie poszaleć. Jest sporo piór spełniających te kryteria, jak chociażby:

- Pelikan M200 - klasyczny piston-filler (taki wbudowany tłok o sporej pojemności) lub wersja na naboje/konwerter. Stalowa stalka, nienaganne, klasyczne wykonanie, lekkie, z zakręcaną skuwką. Ma też wymienną stalówkę - jeśli uznasz, że pióro Ci się podoba, ale pisze za cienko lub za grubo, to sobie po prostu dokupujesz stalkę za ok. 100 zł (EF, F, M, B) i podmieniasz. Możesz też zaszaleć i kupić złotą od modelu M400 - pasuje jak ulał, ale jej koszt to mniej więcej równowartość M200 ;)

- Lamy Studio - spore, niemieckie, solidne. Też ma wymienne stalówki (EF, F, M, B, 1.1 mm, 1.5 mm). Chodzi na konwertery/naboje. Kosztuje mniej więcej 250 zł, lub 500, jeśli będziesz chciał złotą stalkę. Mnie trochę męczyła metalowa sekcja (nie lubię, jak mi się palce ślizgają), ale inni sobie chwalą.

- Lamy 2000 - półka wyżej. Ciekawie zaprojektowane, wbudowany tłok, złota stalka, wykonane w całości z interesującego materiału - Macrolonu. Sam na 2000 choruję ;) Koszt to jakieś 500-600 zł, ale to dobrze wydane pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Ta Lamy 2000 wygląda dużo bardziej interesująco niż Parker. Pytanie gdzie je kupić? 

 

Są takie w niektórych sklepach w tym internetowych jeśli masz daleko...

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tak naprawdę to w cenie do 500 pln można znaleźć bardzo przyzwoitego używanego Pelikana 140, 200 a nawet 400, tzw. vintage czyli z lat 50-70, dopracowany, nierobiony z oszczędnościowych materiałów i mający złotą stalówkę 14 karatową. Może warto wstrzymać się z natychmiastowym zakupem i pooglądać takie starsze modele....

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyślałem. Nie jest to zakup na wczoraj. Z drugiej strony czekać na używkę mogę  i rok. Chyba się zdecyduję na Kaweco Dia2. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i porady. 
Myślę, że na jakiś czas to pióro wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatecznie wybrałem KAWECO DIA2. Jestem bardzo zadowolony z wyboru. Teraz myślę nad atramentem. Na razie jest czarny Parker (ale kupię coś porządnego). Nie wiem, czy nie przesiąść się na niebieski. W sumie bardzo podoba mi się czarno-zielony.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za porady przy wyborze. 

Edytowano przez Haji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...