Skocz do zawartości

Platinum #3776 Century czy Sailor 1911 Profit Standard


Polecane posty

Witam, jeśli chodzi o wygląd to zdecydowanie zaczynam przychylać się do Sailora ze stalówką EF lub F, natomiast pytanie do użytkowników Sailora, czy przy czasowym odstawieniu pióra później są problemy z "uruchomieniem" tzn. czy przerywa, czy trzeba rozpisywać itp., obecenie mój parker nawet jak nie piszę przez kilka minut początek ma trudny.

Edytowano przez MarnyPopis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego stadka, Sailor 1911 Large ze stalówką F miewa czasem kłopot ze startem. Tzn kiedy jest bez skuwki na chwilę pozostawiony potrafi się "zaciąć" i przez kilka milimetrów przesuwania stalówki po papierze nie podać atramentu. Wersja Standard i Promenade, stalówki EF, nie mają takich kłopotów.

Dodam jeszcze, że jeżeli zostaną "odstawione" z zakręconą skuwką to ponowny start nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów rozpisujących. Pióra startują od pierwszego dotyku.

Edytowano przez Yaner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mordeczkę, wąsato nam się tu porobiło.

lamy 2000 ze zlatką EF jest w posiadaniu mej Żony. gdyby kol. @chomsky był ciekaw i "na tygodniu" by przejeżdżał przez Błażolę, to moglibyśmy się jakoś ustawić. a jak nie, to ewentualnie w któryś radośnik, ale zaznaczam, że zdarza się, że w radośnik nie ma mnie w Rzeszy. także tego.

 

 

co to za stalówka, Przeworsk? ;)

 

wiem jaka to rejestracja - RPZ. (tu miałem wspomnieć o używaniu kierunkowskazów, ale nie chcę być złośliwy.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do użytkowników Sailora, czy przy czasowym odstawieniu pióra później są problemy z "uruchomieniem" tzn. czy przerywa, czy trzeba rozpisywać itp., obecenie mój parker nawet jak nie piszę przez kilka minut początek ma trudny.

Mój Sailor ze stalówką M zatankowany Iroshizuku, po ok. trzech tygodniach nieużywania zastartował natychmiast.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...