Skocz do zawartości

Maruman - Mnemosyne 188


Ender

Polecane posty

Zachęcony jakością papierów Midori, postanowiłem sprawdzić jakość wszystkiego co mi w ręce wpadnie, a z kraju kwitnącej wiśni pochodzi i do "napisywania" służy...

 

pierwsze co dorwałem to notatnik reporterski o uroczej nazwie Mnemosyne 188 firmy Maruman...

 

ot taki,...

 

UQONWn4.jpg

 

 

S04p7YO.jpg

 

 

0JPCRUx.jpg

i powiem tylko tyle,...

 

zajefajny... :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Mnemosyne do szybkich notatek, małe, rozmiar mniej więcej A6, od ponad roku i bardzo sobie chwalę. Jeden taki wetknięty do Travellera zaginął razem z nim.

A coś jeszcze japońskiego próbowałeś?

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, używam Travellera, z wkładami normalnym, bibułkowym i akwarelowym do szkicowania. Ponadto The World Meister's Note, od Midori - kremowy, liniowany. No i oczywiście Tomoe River w luźnych kartkach.

 

A z podobnych, to koreański Iconic Essay Book v. 2, bardzo sprytny notes.

Edytowano przez tsyrawe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, używam Travellera, z wkładami normalnym, bibułkowym i akwarelowym do szkicowania. Ponadto The World Meister's Note, od Midori - kremowy, liniowany. No i oczywiście Tomoe River w luźnych kartkach.

Midori udało mi się ściągnąć wszystko co robią z notatników A5 i A4, tylko się muszę zmusić to pobazgrania, zwłaszcza po bawełnie...

Natomiast muszę się zasadzić na TR, gdzie kupiłeś swoje jeśli można wiedzieć?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy. A gdzie to to sie kupuje? Tak, wiem, google wskaże mi drogę, ale może wy zmnacie lepszą?

 

ToTo :) poszukaj : Maruman

 

Za mną "chodzą" takie małe karteczki: Maruman Mnemosyne Word Book cards, teraz na e-zatoce ich nie widzę...

użyte przez autora The Unroyal Warrant do testów atramentów.

 

Za to w sklepie MUJI na Mysiej 3 są całkiem niezłe japońskie notesy, notatniki i szyte zeszyty (z białego papieru oczywiście).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko zrobić test atramentu na tak małej powierzchni,...

może tylko jako wzornik kolorów stalówką lub patyczkiem rozsmarowanych, ale...

według mnie kartka A5 to absolutne minimum, jeśli chce się poznać jak w rożnych piórach atrament się zachowuje...

Dlatego na A5 lub czasami jak mam wiecej piór w podobnym odcieniu zatankowanych to na A4 testy robię i narazie jest to Rhodia dotpad...

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...