Skocz do zawartości

Stalówka Warranted - pojawiło się pęknięcie


_ded_

Polecane posty

Taki dramat mi się wydarza właśnie.

Złota stalówka z fenomenalnym flexem od Grega Minuskina, niestety odmawia współpracy.

Sądzę że swoje wspaniałe osiągi okupiła skróconym żywotem.

Objawy, oprócz pęknięcia widocznego na zdjęciu, to delikatne lecz upierdliwe w odczuciach odgięcie skrzydełka które się pojawia po kilku bardziej wyczynowych kreskach. Korekta jest łatwa, ale po pierwsze nie o to chodzi, a po drugie ilość takich "napraw" jest skonczona.

Czy taki stan przesądza oprzyszłości stalówki czy wiecie że mozna ją odratować gdzieś?

 

pękniecie widać nad literami "AN"

 

HXZdyVg.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z opisem tego typu naprawy na naszym forum.

Może jakiś złotnik-jubiler?

Zna ktoś kogoś?

Alveryn ma kogoś od tego w Warszawie, z tego, co słyszałem. Warto też podpytać kolegi @MarciEck, bo ma w Krakowie kogoś od złoceń, może i spawanko by uskutecznił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to konkretny trop.

Bardzo dziękuję. Mam nadzieję że Alveryn zajrzy do wątku na dniach i potwierdzi możliwość leczenia :)

Możliwość jest. Tylko różnie bywa z ceną i wytrzymałością. Materiał jednorodny to lepsza rzecz, niż spoina, nawet jeśli to spawanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość jest. Tylko różnie bywa z ceną i wytrzymałością. Materiał jednorodny to lepsza rzecz, niż spoina, nawet jeśli to spawanie.

No dokładnie. Ja miałem to szczęście, że stalówka była wykonana z jednorodnego materiału właśnie. :)

 

edit: przepraszam za 'zdwojenie' posta, coś mi się pomyliło.

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie mogę polecić zakład pana Kociuby. Sam oddawałem tam do spawania (laserowego) stalówkę palladową. Możesz poczytać tutaj. :)

Mój pan od złocenia robi to dobrze, ale nie zajmuje się spawaniem. Za to gdyby któraś (któryś) z Was miał domowa monstrancję :rolleyes:, albo inne naczynie kościelne - to pewnie chętnie to zrobi... :)

Wydaje mi się, że propozycja @endoora jest ciekawa, a efekty przekonywujące..., choc wspomnianego zakładu nie znam, ale opis zdaje sie na to wskazywać...

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Piterowi chodzi chyba o to że stalówka po naprawie już nie jest jednolita i może się inaczej zachowywać niż wcześniej.

Słusznie, małe niedorozumienie :). Mimo wszystko jednak wydaje mi się, że warto spróbować spawania. Może być to koszt rzędu 30-40 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby  nie pękła dalej. Pełnego flexa po naprawie już sie pewnie nie da wycisnąć ale na poł gwizdka też bądzie dobrze.Ja już na niej krzyżyk stawiałem... :)

endoor,  bardzo chętnie skorzystam z Twojego namiaru.

Do Krakowa mam rzut beretem, wiec ruszałbym temat na dniach.

Czy tego typu usługi ten pan świadczy normalnie czy trzeba jakieś podchody robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby nie pękła dalej. Pełnego flexa po naprawie już sie pewnie nie da wycisnąć ale na poł gwizdka też bądzie dobrze.Ja już na niej krzyżyk stawiałem... :)

endoor, bardzo chętnie skorzystam z Twojego namiaru.

Do Krakowa mam rzut beretem, wiec ruszałbym temat na dniach.

Czy tego typu usługi ten pan świadczy normalnie czy trzeba jakieś podchody robić?

Pewnie przyjść o północy i zapukać od tyłu.

Swoją drogą warto byłoby zrobić spis adresów/namiarów na złotników, nie jubilerów, którzy się podejmują takich rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby  nie pękła dalej. Pełnego flexa po naprawie już sie pewnie nie da wycisnąć ale na poł gwizdka też bądzie dobrze.Ja już na niej krzyżyk stawiałem... :)

endoor,  bardzo chętnie skorzystam z Twojego namiaru.

Do Krakowa mam rzut beretem, wiec ruszałbym temat na dniach.

Czy tego typu usługi ten pan świadczy normalnie czy trzeba jakieś podchody robić?

Odpowiedź masz na pw. Rzecz jasna nie ma żadnych tajemnic ale podaję komórkę do osoby, a nie wiem czy mogę ją podać w ogólnie dostępnym serwisie. Stąd taki mały element ostrożności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...