Skocz do zawartości

Aurora "Dante Alghieri"


namiki

Polecane posty

bardzo podoba mi się to pióro. Aurora "Dante Alighieri". Moim zdaniem jest niezwykle piękne. Wspaniała głęboka ciemna zieleń w połączeniu ze złotymi zdobieniami sprawia, że prezentuje się niezwykle elegancko. Ten model świetnie nawiązuje do tradycji włoskich piór bezpiecznych. Uwagę zwraca również delikatny klips i wygrawerowany portret Dantego na wierzchołku skuwki....

 

W tym piórze zawarte jest klasyczne piękno zachodniej cywilizacji! :) Chciałbym je kiedyś mieć... seria składa się z 1919 egzemplarzy!

 

 

 

 

 

f01.jpg

 

 

 

f02.jpg

 

czy nie jest cudowne? :wub:  Nie ma to jak włoska stylistyka...

 

f03.jpg

 

 

 

Czasem pióra to coś więcej niż instrumenty piśmienne...

 

 

 

f04.jpg

 

 

renesansowe ornamenty na stalówce :D :

 

f05.jpg

 

 

Dumny Alighieri :) :

 

 

f06.jpg

 

 

5902108_1.jpg?v=8C89663B1AEB420

 

 

spoglądaj na nas, Dante:

 

 

Dante_Alighieri_1.jpg

 

Dante Alighieri: Sztuka jest dzieckiem natury i wnuczką Boga.

Edytowano przez namiki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba. Trochę sporo zdobień, ale nie traci przy tym eleganckiego charakteru. Jednocześnie zaznaczam, że nie przepadam za nadmiernie zdobnymi piórami, bo po prostu obawiałbym się codziennego ich użytkowania, żeby nie uszkodzić. Tego użytkować bym się ani nie wstydził, ani nie obawiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro zdecydowanie ładne, ale z roku 1995 i w oficjalnej sprzedaży już nie do kupienia... ;)

 

Z serii "Dantego", wolałbym jednak Inferno:

 

Dante%20interno%20FP.1.jpg

 

racja,… zdecydowanie atrakcyjniejsze w mym mniemaniu od zielonki...

 

jedyne co jakoś w oczy mi się rzuca, jako element dysharmoniczny, to zwężający się koniec...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś nie jestem przekonana do tej Aurory. Widać, że te pióra są przemyślane, ale dla mnie jakoś za nachalne. Poszczególne  elementy pióra są piękne, ale całość - przeładowana. Mam wrażenie, że bogactwo formy jest cecha większości droższych modeli tej marki - co niekoniecznie jest zaletą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo podoba mi się to pióro. Aurora "Dante Alighieri". Moim zdaniem jest niezwykle piękne. Wspaniała głęboka ciemna zieleń w połączeniu ze złotymi zdobieniami sprawia, że prezentuje się niezwykle elegancko. Ten model świetnie nawiązuje do tradycji włoskich piór bezpiecznych. Uwagę zwraca również delikatny klips i wygrawerowany portret Dantego na wierzchołku skuwki....

 

W tym piórze zawarte jest klasyczne piękno zachodniej cywilizacji! :) Chciałbym je kiedyś mieć... seria składa się z 1919 egzemplarzy!

 

 

 

 

 

f01.jpg

 

 

 

f02.jpg

 

czy nie jest cudowne? :wub:  Nie ma to jak włoska stylistyka...

 

f03.jpg

 

 

 

:wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...