Skocz do zawartości

Akszugor

Atramentopedia - Encyklopedia atramentów  

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Sądzę, że to...

    • świetna sprawa jestem na TAK!
      107
    • beznadziejny pomysł, jestem na NIE!
      0
    • po prostu mi wisi i powiewa.
      4


Polecane posty

Kochani użytkownicy forum, piór wiecznych i atramentów!

 

Jak wiecie od ponad 2 lat zajmuję się testowaniem atramentów. Przetestowałem ich już grubo ponad 280. Testy zamieszczam na forum, ale pomyślałem sobie by stworzyć jedną, wielką bazę atramentów.

Będzie można tam popatrzeć nie tylko na testy atramentów, ale i porównać kolory (opcja na przyszłość). Bazę do tej pory robiłem w formie papierowej (kto był na spotkaniach piórowych, ten widział stos kart testowych), od kilku miesięcy prace te digitalizuję.

 

W testach zachowuję powtarzalność. Robię też je z myślą o użytkownikach piór wiecznych, czyli testuję na papierze ksero, który najczęściej jest używany do wydruku dokumentów (i podpisywania), na papierze Oxford (używanym najczęściej do szkół, na studia, do notesów, pamiętników itd.) oraz na papierze Rhodii (szanowanym i cenionym przez sporą grupę ludzi piszących piórami).

Sprawdzam w testach podstawowe zachowanie atramentu w piórze i na papierze oraz jako ciekawostkę dodaję krople atramentu na chusteczce oraz amatorską chromatografię (na podstawie wody).

 

Zwracam się do Wszystkich z wielką prośbą o udostępnienie swych próbek atramentów celem testów. Możliwa również wymiana lub zapłata.

Dla darczyńców utworzyłem zakładkę podziękowań, gdzie wpisałem nicki z forum (jeśli kogoś pominąłem niechcący, to proszę o sygnał na PW, a dodam!).

 

Testy robię dla Was, dla nas - miłośników piór i atramentów :D

 

Zapraszam do współpracy!

 

Adres strony: http://inks.pencyklopedia.pl/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Genialny pomysł. A czy mogę ze swojej strony coś zaproponować? Wydaje mi się, że dobrą rzeczą byłoby (jeśli oczywiście coś takiego istnieje) udostępnienie gdzieś, w przystępnej formie tekstowej (bez obrazów) najprostszej alfabetycznej listy wszystkich przetestowanych już atramentów - znacznie ułatwiło to by podsyłanie próbek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thefil9 robię taki spis w Excelu. Dobrnąłem do pozycji (zdaje się) 258.

A na stronie, jak już wejdziesz w którąkolwiek recenzję z prawej masz kilka spisów. Od tagów poprzez ostatnio dodane, na firmach (i ilości w sztukach).

Oczywiście nie stoi nic na przeszkodzie, by zrobić zakładkę z alfabetycznym spisem wszystkich testów. Ale to za jakiś czas. Dobiję do 100 na stronie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa. Prace trwają. Pomysłów przybywa.
Dziś, dzięki uprzejmości Dextera, uzupełniłem dział z kałamarzami :)

Jeśli ktoś ma coś nietypowego (w sensie kałamarza z/po atramencie), nowego, starego, a którego jeszcze nie ma na stronie, proszę o kontakt na PW/e-mail.
A gdyby ktoś chciał mnie miło zaskoczyć, to praca nad uwiecznieniem jest prosta:
- dwie białe kartki (poziom i pion) jako tło
- kałamarz sam lub z pudełkiem obok (może służyć jako podstawka)
- aparat fotograficzny

Zdjęcie może być dowolnego rozmiaru, pliki jpg/RAW/NEF. Mogą być nieobrobione. Przytnę, wytnę ;)

W dowód wdzięczności uśmiechnę się, napiszę miłe słowo, a na stronie w podziękowaniach podam nick.
Przy najbliższym spotkaniu podziękuję osobiście :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akszugor,...

 

troszkę ponad setka kolorków...

 

Czarne i szare...

Xh2MEGI.jpg

 

Zielone...

 

rFo7huC.jpg

 

 

Pomarańcze i brązy...

 

cBQNnbW.jpg

hCz7LPB.jpg

 

czerwienie i fiolety...

 

v1sxr2Z.jpg

g08nnLO.jpg

 

no i last but… niebieskie różnej maści...

 

khaKwXa.jpg

em2Ubd5.jpg

cS0qjiy.jpg

 

Cheers Ender  :D

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ender, imponująca kolekcja! I przy okazji fajne zestawienie :)

 

Zestawienie robione dla mnie samego i koleżeństwa z Mordoru, które dość często traktuje moje szuflady jak "Statoil"… (na szczęście motorów nie tankują)...

 

bo jak im szufladki pokazuje, bierzcie co chcecie,… to trwa to oglądanie niemiłosiernie długo,… a tak to tylko z godzinkę... ;)

 

2YI2rlD.jpg

6oOhnqb.jpgh0swkU4.jpg

 

no i tak zwane babracze,...

 

SptqhF9.jpg

 

czyli Akkermany przelane do małych pojemniczków, ponieważ butle w szufladzie się nie mieściły...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...