Skocz do zawartości

Schilfgrun - Standardgraph


visvamitra

Ankieta  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten atrament



Polecane posty

Standardgraph Zeichentechnik GmbH to niemiecki producent artykułów kreślarskich, piśmiennych i kaligraficznych. Mają w ofercie dwadziescia cztery atramenty o niezłych właściwościach, w tym kilka atramentów o naprawdę ciekawych kolorach.

 

Obecnie staram się dobrać do wszystkich. jestem optymistą. Uda się. 

 

Kiedyś. 

 

Gdyby ktoś miał coś w szufladzie i chciał się podzielić to na razie mam: Orange, Himmelblau, Zypressgrun, Kaffebraun, Feigenbraun, Vergiscośtamcośtam (forget - me - not) i Schilfgrun

 

Schilfgrun (Reed Green) to świetny odcień zielono-złotego (czyli jeden z moich ulubionych kolorów). Zachwycił mnie w blaszce B. Znalazłem jednak w internetach informacje, że w cieńszych stalówkach jest to atrament suchy i mało sympatyczny. Sprawdzę to. Resztkę próbki od aoirhge wleję do jakiejś efki i zaktualizuję recenzję w odpowiednim czasie.

 

Wyraz twórczej ekspresji użytkownika strzykawki z atramentem

 

7bdTfy.jpg

 

 

Czternaście kropli atramentu na ręczniku kuchennym marki Queen (dostępnym w znanej sieci dyskontów)

 

GvdEdB.jpg

 

 

SOFTWARE ID

 

Aw3pKN.jpg

 

Zakres koloru

 
Fvv3V9.jpg

 

 

Kalendarz - Kaweco Classic Sport. Eyedropper mode, broad nib

 

dotD9t.jpg

 

 

wn26EN.jpg

 

 

PlOMYn.jpg

 

kSlPbT.jpg

 
Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

No więc zanabyłem, drogą kupna ów atrament, bo kolor mi się podoba. Mam kilka uwag, po pierwsze jak dla mnie atramenty Standardgraph (przynajmniej oba zielone, które kupiłem, drugi to moss green) są bardzo wodniste, brakuje im gęstości podczas pisania. Atrament jest blady, ale gdy wyschnie kolor staje się bardziej intensywny, jest czytelny. Nie zauważyłem żadnej suchości, atrament wlałem do dość cienkiej M-ki Schmidt'a i przepływ jest bardzo dobry. Z wad atrament długo schnie, na papierze Oxford 90g, nawet po 10s nie jest w pełni suchy, ale jak na razie odnoszę wrażenie, że po prostu zielone atramenty (5 różnych) schną wolniej i tyle. Na dobrym papierze jest ok, ale na kiepskim bardzo się rozlewa.

 

Podsumowując uważam że jeżeli komuś kolor się podoba to warto kupić.

Edytowano przez emrzet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...