Skocz do zawartości

Sheaffer Connaisseur 810 1st edition


konis

Polecane posty

Od zawsze chciałem mieć ten model, więc jak trafiła się okazja, to go kupiłem.

Dziś przyniósł go listonosz. Podszkoliłem się w między czasie korzystając z tej strony :

http://www.sheaffertarga.com/connaisseur/connaisseur%20write%20up.html

Wyszło mi, że to model 810 z pierwszej edycji.W następnych edycjach nazwę firmy przeniesiono z klipsa na ring skuwki,

0c89581faf8c33b1.jpg

Pióro pewnie kupiono komuś pod choinkę w 1991 roku w Sztrasburgu.

c2ae35f866b389b7.jpg

7dab4f8e3f5f0ca6.jpg

Nazwa firmy na klipsie i oczywiście "white dot" oznaczającą dożywotnią gwarancję.

Ale czy to prawda to nie wiem, może zajrzy tu @inahon i się na ten temat wypowie.

f30121626747074e.jpg

Pióro wyposażono w fajny metalowy konwerter, który trochę przypomina konwertery Watermana dla modelu C/F.

a7742150fe7f64b7.jpg

Ładna, duża,18 karatowa stalówka.

3b84188b8b6212e5.jpg

20075a145122e9ef.jpg

Pióro ma wielkość mniej więcej Pelikana M 800.

dcaf8c265ff9f56b.jpg

I wagę też ma podobną, bo jest około 3 gramów lżejsze niż Pelikan M 800.

55daea104cf4d800.jpg

zdrówka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIECZYSTA GWARANCJA PRODUKTÓW MARKI SHEAFFER

 

 

Przybory piśmiennicze marki Sheaffera takich kolekcji jak: Nostalgia, Legacy, Connaisseur, Balance, Crest, Intrigue, Targa, Prelude, Fashion, Triumph

 

podlegają Wieczystej Gwarancji ważnej przez całe życie pierwszego właściciela,

 

która obejmuje defekty mechaniczne oraz wady fabryczne, zarówno materiałowe jak i produkcyjne.

 

Wadliwy produkt zostanie bezpłatnie naprawiony lub wymieniony na produkt o podobnej wartości.

 

Niniejsza gwarancja nie obejmuje wypadków utraty, bądź przypadkowych uszkodzeń wynikających z niewłaściwego lub niedbałego użytkowania.

 

Produkt marki Sheaffera objęty Wieczystą Gwarancją Sheaffera wymagający naprawy, należy dostarczyć do serwisu Autoryzowanego Dystrybutora marki Sheaffer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę odniesienia do ludzkiego dobra i uczciwości w warunkach gwarancji zacytowanych powyżej.

Widzę natomiast warunek: Pierwszy właściciel ma żyć - wtedy gwarancja działa.

Czy pióro kupione przez @Konisa jest na gwarancji czy nie?

Czy ktokolwiek jest w stanie stwierdzić "Gwarancja na to pióro jest ważna."? Oczywiście będąc uczciwym użytkownikiem, obdarzonym gołębim sercem

i na dodatek mając świadomość, że za składanie nieprawdziwych oświadczeń może zostać pociągnięty do odpowiedzialności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy narzędzi służących do weryfikacji, czy ktoś jest pierwszym właścicielem danego pióra, czy może już drugim. Jeśli Konis zareklamowałbym to pióro, przedstawiajać się jako jego pierwszy właściciel, a pióro posiadałoby wadę fabryczną, to taka gwarancja zostałaby uznana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy narzędzi służących do weryfikacji, czy ktoś jest pierwszym właścicielem danego pióra, czy może już drugim. Jeśli Konis zareklamowałbym to pióro, przedstawiajać się jako jego pierwszy właściciel, a pióro posiadałoby wadę fabryczną, to taka gwarancja zostałaby uznana.

 

Konis nie jest pierwszym właścicielem pióra.

W warunkach gwarancji nie ma zapisu dotyczącego, że reklamacje może złożyć i korzystać z niej wyłącznie pierwszy właściciel pióra.

Chyba że taki zapis jest jeszcze dalej w dokumencie i nie został przez Ciebie zacytowany.

W Warunkach gwarancji jest jasno wpisane: "...podlegają Wieczystej Gwarancji ważnej przez całe życie pierwszego właściciela".

Warunkiem uznania gwarancji nie jest przedstawienie się w serwisie jako pierwszy właściciel, ale to, czy pierwszy właściciel żyje - i to tak delikatnie mówiąc słabo wyszło.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konis nie jest pierwszym właścicielem pióra.

W warunkach gwarancji nie ma zapisu dotyczącego, że reklamacje może złożyć i korzystać z niej wyłącznie pierwszy właściciel pióra.

Chyba że taki zapis jest jeszcze dalej w dokumencie i nie został przez Ciebie zacytowany.

W Warunkach gwarancji jest jasno wpisane: "...podlegają Wieczystej Gwarancji ważnej przez całe życie pierwszego właściciela".

Warunkiem uznania gwarancji nie jest przedstawienie się w serwisie jako pierwszy właściciel, ale to, czy pierwszy właściciel żyje - i to tak delikatnie mówiąc słabo wyszło.

 

Pozdrawiam

Sensum, non verba spectamus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów przyznam, że dożywotnia gwarancja na pióra jest dla mnie zagadnieniem bardzo ciekawym. Może nie ta współczesna, która jest skonstruowana tak, że w praktyce trudno będzie o przypadek pozwalający się na nią powołać.

Ale wyobraźcie sobie, że jakiś stary człowiek zgłasza się do serwisu z reklamacją systemu plunger w swoim Sheafferze, czy chociażby z odbarwionym korpusem. Był przecież czas, kiedy gwarancja była bezwarunkowa. Podejrzewam jednak, że w tamtych czasach Sheaffer dysponował jakimiś narzędziami pozwalającymi na weryfikację tożsamości właściciela. Z resztą o ile mi wiadomo, przypadki podobnych reklamacji w przeszłości zdarzały się. 

Teraz pióra są dużo prostsze w swojej konstrukcji a także wykonane z trwalszych materiałów. 

W każdym razie ja wywnioskowałem, że posiadając Sheaffera w stanie NOS ze współczesną dożywotnią gwarancją i będąc człowiekiem w odpowiednim wieku, jeżeli przy pierwszym napełnieniu okaże się, że nie pisze, w praktyce przysługuje mi reklamacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...