Skocz do zawartości

Graf von Faber Castell Anello Titanium


konis

Polecane posty

Firma – Graf von Faber Castell

Model – Anello Titanium

Rok produkcji – produkcję tego modelu rozpoczęto w 2010 r.

Wygląd, design, jakość wykonania.

Już na zdjęciach pióro wygląda dostojnie. Obraz na żywo, jeszcze to wrażenie pogłębia. Srebrzyste, gładkie, błyszczące powierzchnie masywnej skuwki, sekcji, stalówki i zakończenia korpusu i srebrzystoszara, matowa, środkowa część, składająca się z pięciu tytanowych, nałożonych na siebie, pierścieni, rozdzielonych cienkimi gładkimi ringami. Stąd nazwa pióra. Anello titanium. Po włosku anello to pierścień. Wszystko co gładkie i błyszczące jest platerowane platyną. Ma się wrażenie antyseptycznej wręcz czystości, jakby trzymało się w ręku chirurgiczne narzędzie ze szlachetnej stali. W oczy bije niesamowita precyzja wykonania i aż przesadna dbałość w wykonaniu drobnych detali, napisów. Nawet na wewnętrznej stronie klipsa wyryto sześć poprzecznych bruzdek zapewniających zwiększone tarcie wewnętrznej powierzchni klipsa o materiał kieszeni, co sprawia, że pióro w niej pewniej siedzi. Widziałem dużo fajnych piór, ale muszę powiedzieć, że to pióro zrobiło na mnie duże, pozytywne wrażenie.

Stalówka. Jak przystało na pióro tej klasy jest wykonana z białego 18 karatowego złota. Wyryto na niej ozdobny wzorek z prostych linii, herb rodowy, oznaczenie wielkości stalówki i podwójną próbę złota – metryczną i w karatach. Stalówka posiada też tradycyjny, okrągły, otwór odpowietrzający. W moim piórze jest stalówka o rozmiarze M. Choć znakomita, to jednak daleko jej do własności pisarskich starych stalówek Faber Castell’a czy Osmii z lat 40 i 50.

System napełniana. Firmowy konwerter lub naboje. Prawdę powiedziawszy, GvFC mógłby do swoich, jakby nie było, piór z wyższej półki cenowej, dołączać konwertery ze szklanym ściankami, jak robi to np. Waterman. Ale może za dużo bym chciał?

Wymiary.

- pióro zamknięte – 138 mm

- otwarte bez skuwki – 130 mm

- ze skuwką zatkniętą na korpus – 173 mm

- średnica korpusu – 11 mm

- max średnica skuwki – ok. 14 mm

- waga 44,04 gramy bez atramentu

- waga samej skuwki – 14,40 g

Trudno mi już teraz obiektywnie ocenić pióro, bo mam je zbyt krótko, ale generalnie odbieram je pozytywnie i nie mam żalu, że za cenę tego pióra mógłbym kupić ze dwie fajne, dobrze utrzymane Osmie. Co to, to nie. Ale łyżka dziegciu do beczki miodu. Nie za bardzo jest jak pisać tym piórem, kiedy skuwka jest zatknięta na korpus. Dla mnie jest ono wtedy zbyt ciężkie i „dyndający” na 15 centymetrowym ramieniu ciężar skuwki, zmusza do ciągłej kontroli nad ruchem pióra, co jest męczące. Jak skuwkę odłożymy na bok, wszystko jest OK. Pióro nie nadaje się na woła roboczego, natomiast do celów reprezentacyjnych, prestiżowych jest jakby stworzone. Pomimo spokojnej kolorystyki, trudno je nie zauważyć,

Pióro zapakowane było w :

  1. białe kartonowe pudełko
  2. w tym pudełku było następne w kolorze ecru z papieru o wzorze papieru czerpanego.
  3. w tym pudełku było z kolei drewniane etui
  4. w drewnianym etui biały „śpiworek”
  5. a nim dopiero pióro

Do pióra dołączona była gwarancja z instrukcją obsługi i konwerter.

9d6f8f81475bf1e8med.jpg

443da240e308d013med.jpg

8f4a2425aa65869dmed.jpg

601b8cd804dc975fmed.jpg

4369ed7a9ea73244med.jpg

9c18ad3b90ff7af5med.jpg

0e4b30b39eae0f6amed.jpg

8050793339eb8b8fmed.jpg

06c6fd95c8f06a6amed.jpg

8e830b966dd19e38med.jpg

d188ae86b26b6663med.jpg

fe1dcfeaaa03d2f4med.jpg

b58996b8783e2271med.jpg

d993f428a2c68bf8med.jpg

d9676f333dcb69e8med.jpg

ddd4bc4de95f381cmed.jpg

de332ab2c4e6adf1med.jpg

c9350fc09d49cb48med.jpg

c9350fc09d49cb48m.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...