Skocz do zawartości

Nieznany model długopisu Montblanc - prośba o pomoc w identyfikacji modelu


Polecane posty

Dzisiasj od ojca dostałem długopis... używany, troszkę poobijany, na pierwszy rzut oka nic specjalnego... no długopis. 

 

 

Dopiero kiedy zobaczyłem ten charakterystyczny kleks na końu długopisu:

fed08cef6b81832a9974b49b95a252ef_1.jpg

 

Zacząłem go dokładniej oglądać, na wszystkich pierścieniach znajdują się florystyczne wzory, są lekko starte i aparat ich nie uchwycił.

9584ddde77c623c9ca06f47133c145e0_1.jpg

 

Na klipsie również znajduje się zdobienie,

5cbca33dd31b0df43f84c357e0955717_1.jpg

 

 

Przeszukałem google ale odpowiedzi nie znalazłem liczę,  że wam uda się rozpoznać model :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wygląda na "made in China".

Ale ja się mogę nie znać.

zdrówka

Też przeszło mi to przez myśl. Całkiem prwdopodobne, że może to być noname. Na długopisie, na żadnym z pierścieni nie ma graweru z nazwą marki, jedynie kleks na końcówce. Wkład z MB. Wygląda i czuje się że jest solidne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d82ed632fddc34040c03dd3d0a19b941_1.jpg

 

Wujek google pomógł mi odnaleźć informacje o piórze z limitowanej edycji, MB Francois. Na wszystkich pierścieniach i klipsie są identyczne grawerunki, pytanie czy MB robił długopisy z tej limitowanej edycji? ktoś wie czy to ten model czy może podróba?

Edytowano przez elessar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy, Montblanc nie produkował do tej limitowanej edycji długopisów.

Ale nie trzeba być wielkim znawcą, aby odróżnić oryginał od podróby, choć w ostatnim czasie jakość podróbek zdecydowanie wzrosła.

Wystarczy wziąć jakąś lupkę i zobaczyć jak wygląda grawerunek.

W oryginale jest taki :

cd24a3f0584ac7a8.jpg

fa681257767be4df.jpg

A cały długopis wygląda jak ubogi krewny przy jakimkolwiek oryginale z produkcji seryjnej, o limitowanych edycjach nie wspomnę.

Idź do jakiegoś sklepu sprzedającego wyroby Montblanca i sobie porównaj.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy, Montblanc nie produkował do tej limitowanej edycji długopisów.

Ale nie trzeba być wielkim znawcą, aby odróżnić oryginał od podróby, choć w ostatnim czasie jakość podróbek zdecydowanie wzrosła.

Wystarczy wziąć jakąś lupkę i zobaczyć jak wygląda grawerunek.

W oryginale jest taki :

 

 

A cały długopis wygląda jak ubogi krewny przy jakimkolwiek oryginale z produkcji seryjnej, o limitowanych edycjach nie wspomnę.

Idź do jakiegoś sklepu sprzedającego wyroby Montblanca i sobie porównaj.

zdrówka

Dzięki Konis

Grawerunki się zgadzają, pióro nie jest nowe i jest bardzo mocno sfatygoweane ma spore pęknięcie i ubytek nieco poniżej  grubszego pierścienia. Ojciec kupił ten długopis na pchlim targu. Może warto będzie wybrać się do  sklepu po radę..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie napisz, co powiedzą w sklepie. Ale to podróbka, tak czy inaczej*.

Jeśli wcześniejsze argumenty nie wystarczą - długopis/roller MB wypuszczany w edycji limitowanej jest stylistycznym odpowiednikiem pióra. Tej sam kształt, ten sam kolor wykończeń, w miarę możliwości zbliżony kształt. Tutaj nawet kolor nie pasuje.

 

* Hmm... W zasadzie to nie do końca podróbka, bo imituje coś, czego nie ma. :P

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...