Skocz do zawartości

Temat miesiąca: Pióro, które pisze idealnie!


ArielN

Polecane posty

Mam kilka piór, które piszą wg mnie idealnie, jak na moją dłoń, kreskę, czyli wymagania :)

 

Sheaffer Empire Crest

 

1491400_10201091447508610_531394972_o.jp

 

Pelikan M200 Green

 

904674_10200710602507723_1551257361_o.jp

 

Pelikan 100N

 

1655750_10201422599147194_1158975509_o.j

 

Sheaffer Lifetime TUCKAWAY Empire Crest

 

1271155_10200599342406290_731910528_o.jp

 

 

Bardzo sobie również cenię linię poniższych piór

 

Sheaffer 330 Imperial

 

1025555_4975553026893_199120215_o.jpg

 

Waterman Hemisphere Stardust Gold

 

964112_4934796888015_852396787_o.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akszugor piórka pod względem wzornictwa są naprawdę ładne, tylko pozazdrościć :thumbup:

 ale temat miesiąca jest "" Pióro które pisze idealnie ""  a tu mi zabrakło przykładów (foto)

 jak dane piórko się sprawuje pod względem pisania.

 Czy pisze mokro, pół mokro, sucho, bardzo sucho,

 Czy pisze masełkowo, z lekkim szumem, z lekkim drapaniem

 Czy męczy dłoń przy dłuższym pisaniu itd.

 Każdy z nas ma różny punkt odniesienia co do idealnego pióra, ciekawi mnie właśnie jaki?

 

 

W październikowym temacie miesiąca publikujemy zdjęcia piór, które zdaniem autorów piszą perfekcyjnie. Czy w ogóle są takie?

 

 Miło było by też zobaczyć próbkę pisma, nie tylko pióra  :thumbup:  Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akszugor piórka pod względem wzornictwa są naprawdę ładne, tylko pozazdrościć :thumbup:

 ale temat miesiąca jest "" Pióro które pisze idealnie ""  a tu mi zabrakło przykładów (foto)

 jak dane piórko się sprawuje pod względem pisania.

 Czy pisze mokro, pół mokro, sucho, bardzo sucho,

 Czy pisze masełkowo, z lekkim szumem, z lekkim drapaniem

 Czy męczy dłoń przy dłuższym pisaniu itd.

 Każdy z nas ma różny punkt odniesienia co do idealnego pióra, ciekawi mnie właśnie jaki?

 

 

 

 Miło było by też zobaczyć próbkę pisma, nie tylko pióra  :thumbup:  Pozdrawiam

 

Ale idealnie to jest pojęcie względne.

Dałem przykłady piór, które piszą wg mnie idealnie. Jakościowo, kreskowo i technicznie.

A to czy ktoś woli kreskę EF od M, mokrą od suchej, z fleksem lub bez, ściętą pod kątem czy prosto... to własne odczucia. Dla jednego będzie to ideał, a dla innego przekleństwo.

Każde z ww. piór jest inne, każde idealne dla mnie i każdym piszę z przyjemnością na codzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale idealnie to jest pojęcie względne.

Dałem przykłady piór, które piszą wg mnie idealnie. Jakościowo, kreskowo i technicznie.

A to czy ktoś woli kreskę EF od M, mokrą od suchej, z fleksem lub bez, ściętą pod kątem czy prosto... to własne odczucia. Dla jednego będzie to ideał, a dla innego przekleństwo.

Każde z ww. piór jest inne, każde idealne dla mnie i każdym piszę z przyjemnością na codzień.

 

 Dokładnie, zgadzam się z tym :thumbup:  jedynie chciałem się dowiedzieć, co takiego idealizuje każde z przedstawionych

 przez was piór.

 Co takiego charakterystycznego wyróżnia dane piórko według waszych odczuć. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim najlepiej piszącym piórem jest chyba Waterman L'Etalon "F". Pisze dość mokro ładnie cieniując, ale bez przesady, nie leje jak z szlaufa. Pisze od przyłożenia, bez najmniejszej potrzeby rozpisywania nawet po dłuższym czasie i z niby zapychającymi pióra atramentami. No i przyjemność z pisania... stalówka jest fajna, sprężysta, gładziutka, idealna. 

 

gallery_179_23_2570842.jpg

tutaj w towarzystwie krokodylka

 

gallery_179_23_2097509.jpg

Szpadel pierwszy z lewej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wśród wielu piór które fajnie piszą ciężko wybrać jednego kandydata.

Ale np. mi pisze idealnie zwykły Waterman Hemisphere, Czy jeszcze niższa półka Parker Frontier, albo zapomniany przez wielu Pelikan GO, długo nie wysychają, piszą tak jak chcę :)

Jak Ann, u mnie to moje woły robocze na codzień :)

 

Akszugor, Ann i Konis, dlaczego mnie nie dziwią ich propozycje :D

Edytowano przez Czarodziej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...