Skocz do zawartości

Violet - L'Artisan Pastellier


visvamitra

Ankieta  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?

    • Tak
    • Nie
      0
    • Trudno powiedzieć


Polecane posty

W ubiegłym roku przeprowadziłem dwa zamówienia grupowe atramentów L'Artisan Pastellier z serii Callifolio. Nie wszyscy je pokochali, ale ja bardzo "kalafiory" polubiłem. Inti stało się moim ulubionym atramentem, Itzmana i Oconto również są w czołówce. Kilka innych systematycznie przepływa przez moje pióra. Lubię je i już.

 

Planuję w tym roku zamówienie grupowe - prawdopodobnie w listopadzie. Dlaczego w listopadzie? Chcę najpierw zrobić zestawienie łączne wszystkich trzydziestu czterech kolorów z tej serii. O ile się nie mylę i twórca L'Artisan Pastellier dotrzymał słowa, wczoraj z Francji wyjechały do mnie próbki wszystkich kolorów. Część zostało poprawiona w ten sposób, żeby przypominała to, co widać na stronie.

 

Nie wiem, czy wystarczy mi motywacji, żeby zrecenzować wszystkie. Pewnie nie. Ale kilka zrecenzuję ponownie / po raz pierwszy. Zacznę od Aurory, którą lubię umiarkowanie, ale akurat miałem ją w piórze na dwa dni wyjazdowego szkolenia. Korzystając więc z okazji napisałem tekst, zeskanowałem go i wrzucam.

 

Dajcie znać, co myślicie. Do tematu zamówienia grupowego proponuję wrócić, kiedy zamieszczę zestawienie wszystkich atramentów. Uprzedzam, że pójdę na łatwiznę i zamiast napełniać i czyścić Piloty 78G, tekst zestawienia napiszę (no dobrze - nabazgrzę) szklanym piórem Rohrer & Klingner (czyszczenie takiej maczanki to bajka). 

 

INFORMACJE / PARAMETRY

 

Producent: L'Artisan Pastellier

Kolor: Violet

 

Violet to ciekawy odcień fioletu, lekko ponury, ale nie depresyjny. Mnie się podoba.

 

Nasycenie: dobre

Przepływ: dobry we wszystkich piórach, w których go używałem. A było ich kilka przez ten rok. 

 

 

 

10QJ84.jpg

 

KROPLE ATRAMENTU NA RĘCZNIKU KUCHENNYM MARKI QUEEN ZE ZNANEJ SIECI DYSKONTÓW

 

 

xSjSuC.jpg

 

CHROMATOGRAFIA (woda mu nie groźna)

 

 

MJRRxW.jpg

 

MÓJ PROGRAM WIDZI TEN KOLOR MNIEJ WIĘCEJ TAK:

 

YT8nQR.jpg

 

ZAKRES KOLORU (użyłem narzędzia gradient w PSie, zaznaczyłem partie jasne i ciemne, w rezultacie powstał taki gradient - dla papieru kalendarzowego)

 
GDMlkd.jpg
 
 
Zakres Koloru:
 
 
 

W kalendarzu LEB MODEL - Kaweco Sport, blaszka B

 

H0DhnJ.jpg

 

 

 

 

GBE350.jpg

 

 

rKpj47.jpg

 

 

slER7d.jpg

 

uJhCcR.jpg

 

 
Gruba warstwa atramentu na papierze Clairefontaine 120 g
 
C8kqJr.jpg
 
Ciekawe jest to, że kiedy słońce pada pod odpowiednim kątem Violet wręcz opalizuje. No dobrze może nie opalizuje, ale wykazuje intensywny, złotawy połysk. Są to drobinki CZEGOŚ, co pewnie Nicpoń potrafił będzie nazwać. Ja mogę powiedzieć jedynie tyle, że wygląda to kozacko :)
 
bziV1d.jpg
 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...