Skocz do zawartości

Pelikan 100?


aoirghe

Polecane posty

Parę dni temu w moje ręce wpadł Pelikan 100. A ponieważ już mam jednego, to naturalną rzeczą była chęć porównania.

gallery_2551_108_1672394.jpg

Ku swemu zdziwieniu odkryłam, że nowy nabytek jest jakieś 2 mm dłuższy od pierwszego pióra (11,5cm i 11,3 cm, mierzone linijką ;)):

gallery_2551_108_595835.jpg

Ma też inną stalówkę (dolne pióro - zwróćcie uwagę na napis Pelikan - zupełnie inna czcionka):

gallery_2551_108_1881872.jpg

Dodam, że pióro posiada ebonitową skuwkę ze starym logo.

No i teraz pytam: czy to jest składak jakiś czy setka miała różne wersje rozmiarowe?

Edytowano przez aoirghe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytanie stronki :

http://www.pelikan-guide.com/

tamże o stalówkach piekne studium z zestawieniem.

generalnie moim zdaniem oba dobre, ale różnią sie rokiem produkcji

Pewnie uczeni w pismie coś więcej potrafia powiedzieć...

 

W razie gdyby Ci sie nie podobały, lub wręcz drażniły, to chetnie przygarnę... :rolleyes:

Może nawet oba :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze niedawno nie było rozdziału o stalówkach w tym przewodniku Lehmanna :o Macie rację, Panowie, stalówki są OK. Natomiast mnie zdziwiła przede wszystkim ta różnica w długości korpusu. O pierwszych Pelikanach mówi się przecież, że ich elementy dopasowywano z dokładnością do setnej milimetra, a tu - proszę - aż 2 milimetry różnicy...

 

W razie gdyby Ci sie nie podobały, lub wręcz drażniły, to chetnie przygarnę... :rolleyes:

Może nawet oba :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

Muszę Cię rozczarować, Marcinie, pasjami lubię pisać piórem, które mnie drażni. W końcu po coś je kupiłam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...