Skocz do zawartości

Jaka to stalówka?


_ded_

Polecane posty

Pismo piękne  :thumbup:  ale przeraża mnie ilość podawanego atramentu (tuszu), ani chybił przebijanie na druga stronę 

 i okazyjnie pytanko do znawców, czy są pióra z tego typu stalówkami na naboje? (czy trzeba przerabiać?)

 W moim odczuciu pisanie tym sposobem (maczanie) przykładowo pamiętnika, jest niesamowicie utrudnione.

 Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, tak się zastanawiałem gdzie ta stalówka utrzymuje taką ilość atramentu?

Gość pisze i pisze...jak drukarka 3D... i nie macza.

Nie wiedziałem że są takie konstrukcje o których wspomnał YAMAHAL.

Maczanka ze zbiornikiem.

A może taką stalówkę można jakoś adaptować do wiecznego pióra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są momenty, w których widoczny jest brak atramentu. Na mnie wielkie wrażenie robi tak wyrobiona ręka, ale cienie rzucane przez znaki diakrytyczne to dopiero coś. Światło było ułożone płasko i przy silniejszym nacisku stalówki przy pionowych krechach robił się głębszy relief w papierze. Natomiast kropki wydają się stawiane dość subtelnie. Czy ilość atramentu jest aż take, że rzuca spory cień?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematycznie mogę się podpiąć... Jaka to stalówka - ktoś pozna po samym irydzie?  :D

Cóż z mikroskopu ciężko uchwycić fotkę aparatem, w rzeczywistości jest duuużo lepszy obraz, ale nie dam rady lepiej tego tutaj przenieść.

 

IMGP8720_iryd.jpg

Edytowano przez Cyb0rg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obejrzałem już wiele filmów na kanale pana Petera i pewna rzecz zwróciła moją uwagę.

Mianowicie wszędzie tam gdzie zajrzałem, są przez niego pisane słowa bardzo proste.

Ciekaw byłem jak wygląda u niego litera "z" lub "p" i niestety nie znalazłem :wacko:

Same i, j, m, n, o i a.

Ktoś zwrócił może uwagę na to zjawisko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...