Skocz do zawartości

Ciekawostka


Gość Restoration

Polecane posty

Gość Restoration

Czy atrament jest zielony lub zielono żółty, ewentualnie zielono niebieski? :D

mozliwe ze zielono niebieski, ogolnie np. dla visvamitry cos co jest fioletowo niebieskie dla mnie jest siwe :D. powiedzialbym ze to niebiesko czarny, ale to juz proste do zgadniecia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

a może ta gumka jest po prostu zafarbowana od czegoś co było tam poprzednio i dlatego daje taki kolor wizualnie i wrażenie, że tam dalej jest coś różowego  :P

wyplukalem dokladnie gumke przed zalaniem. strzelajcie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicpoń ma doświadczenie, jego inkausty też barwią gumki jak szalone :P

Lamy Schwarz barwi na fioletowo, ale ciemniej niż to tutaj.

 

I wypraszam sobie :P Barwiło raptem kilka atramentów z dosyć szerokiej palety kolorów :P 

To co tutaj widzimy to różnica pomiędzy syntezą kolorów substraktywną (taką jaka jest obserwowana na papierze) i addytywną czyli taką jaką na przykład obserwujemy w barwionych szybach itd :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wypraszam sobie :P Barwiło raptem kilka atramentów z dosyć szerokiej palety kolorów :P

To co tutaj widzimy to różnica pomiędzy syntezą kolorów substraktywną (taką jaka jest obserwowana na papierze) i addytywną czyli taką jaką na przykład obserwujemy w barwionych szybach itd :)

U mnie większa połowa z tego co kupiłem :P

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Substraktywną, Addytywną  :w00t:  kurcze gdzie mój słownik wyrazów ciężko strawnych :mosking:

 Pozdrawiam.

 

Jeżeli patrzymy na materiał półprzezroczysty i światło pada na materiał od strony z której patrzymy (np. jest za naszymi plecami to widzimy tylko te długości fali które są absorbowane i emitowane przez materiał - wtedy jest w zależności od układu postrzeganie substraktywne. Jeżeli natomiast materiał znajduje się pomiędzy nami a źródłem światła to widzimy tylko to promieniowanie które nie jest pochłaniane przez materiał. 

W tym wypadku ze względu na różne zjawiska optyczne mamy symulację jakby materiał był podświetlany od drugiej strony :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...