Skocz do zawartości

BLUE DIAMOND (Susemai) - atrament instant


visvamitra

Ankieta  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?



Polecane posty

Czym jest SUSEMAI? Czy to jakaś sekta? Nie. SUSEMAI to SUper SEcret MAker of Ink. Jakiś czas temu na Fountain Pen Network pojawiła się informacja, że są plany wypuszczenia na rynek atramentu w proszku. Aktywna na tym forum Amber Lea Davies stworzyła temat poświęcony międzynarodowej kooperatywie testowania niedostępnego jeszcze na rynku atramentu. Zapisałem się. A co mam sobie żałować?

 

Dostałem do przetestowania kilka naście atramentów o bardzo wdzięcznych nazwach. Atramenty dostałem w pipetach Pasteura i nie znam proporcji, w jakich Amber zmieszała proszek z wodą. W każdym razie moja partia atramentów wyróżnia się mocarnym nasyceniem. 

 

Mówienie o wlaściwościach nie ma sensu - proszek wiele wybaczy. Dobierając samemu proporcje proszku i wody można wpływać na przepłwy, czas schnięcia i inne parametry techniczne. Powrzucam trochę skanów, jestem ciekawy waszego zdania.

 

Osobiście dodam, że gdtyby część tych atramentów była dostępna w butelkach, bez wahania bym je kuupił dla koloru. nie wiem, czy będzie mi się chciało rozrabiać proszek. Raczej nie. Chociaż to może być niezła zabawa...

 

Czas na Blue Diamond

 

 

 

7Gb6MV.jpg

 

KROPLE ATRAMENTU NA RĘCZNIKU KUCHENNYM MARKI QUEEN ZE ZNANEJ SIECI DYSKONTÓW

 

Ltv04u.jpg

 

MÓJ PROGRAM GRAFICZNY WIDZI TEN KOLOR MNIEJ WIĘCEJ TAK:

 

 

ivu7Do.jpg

 

 

ZAKRES KOLORU (użyłem narzędzia gradient w PSie, zaznaczyłem partie jasne i ciemne, w rezultacie powstał taki gradient - dla papieru kalendarzowego)

 
erF8gR.jpg
 

 

W kalendarzu LEB MODEL 

 

QlDEzT.jpg

 

 

eKtmL3.jpg

 

 

S3T8R5.jpg

 

 

PHxKoF.jpg

 

 

z1POWi.jpg

 

Resztkę próbki (ok. 1 ml) wylałem na papier Clairefontaine 120 g tworząc grubą warstwę atramentu. Pozwoliłem, żeby wyschnął i zeskanowałem.

 

upVmPM.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie widzi że niektórym to juz palma odbiła. 

Zupe w proszku rozumiem, klej w proszku też, ale piwa w proszku nie zniosę [a udało sie Jankesom ale na szczęście padło ] a jak wymyśla gorzale instant to się powieszę na szelkach ! 

Atrament w proszku[kulkach] był znany w 1 Wojnie Światowej. I chwatit!  Hej! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...