Skocz do zawartości

Pilot MR tłoczek/konwerter


Folest

Polecane posty

Edycja: problem rozwiązany - pasuje ten: Pilot MR tłoczek

Witam forumowiczów!

Niedawno nabyłem pióro Pilot MR. Z zakupu jestem bardzo zadowolony, a żeby uszczęśliwić się jeszcze bardziej chciałbym do mojego pisadła dołączyć jeszcze konwerter lub tłoczek (lub cokolwiek innego o czego istnieniu nie wiem a spełniałoby funkcję zamiennego wkładu  :P).

Z forów anglojęzycznych dowiedziałem się że do europejskiej wersji MR pasują tłoczki w "Standardzie międzynarodowym" (typu schmidt), lecz pojawiały się także komentarze że powinien być to tłoczek typu CON-20.

I tutaj moje pytanie, w jakiego typu konwerter powinienem się zaopatrzyć?

I ewentualnie gdzie go dostać (bo domyślam się że z dostępnością w Polsce może być kłopot)? Aktualnie napełniam naboje strzykawką ale nie jest ani to zbyt wygodny, ani bezpieczny sposób.

 

 

Za pomoc, z góry dziękuję. :)

 

Mogę załączyć zdjęcie naboju jeśli pomoże to w identyfikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wchodza naboje standardu europejskiego to wejda tez takie tloczki np parkera, o ile sie zmieszcza w korpusie.

jakim cudem?  :blink:  nie mieszaj, europejskie to nie Parker.

 

z tłoczkami uniwersalnymi ja mam dziwne doświadczenia, są pióra, które je przyjmują, są takie, które niekoniecznie, czasem trzeba posprawdzać. Watermanowe potrafią nie pasować tam, gdzie Jinhao wprost idealnie i bądź tu mądry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie co można o mnie powiedzieć, to że jestem specjalistą od piór. Ale wydaje mi się że nabój po lewej (w zestawie z Pilotem) jest odrobinę mniejszy od Parkerowego (po prawej). W takim razie będę eksperymentował. Widzę że Pani forumowiczka jest z Gdańska, to byłbym wdzięczny za polecenie jakiegoś sklepu w Gdańsku i okolicach, gdzie w taki sprzęt można by się zaopatrzyć.

 

NUyk3r4.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masz, mówią tu na mnie "babciu", ale per "Pani" to się nie zdarzyło, wystarczy po imieniu, nicku, jak bądź. Dzięki uprzejmości Kasi będę dysponować konwerterami od Jinhao w ilości większej, niż mi to potrzebne, łatwiej będzie się spotkać i dopasować kilka (a ja sobie przy okazji pogryzdam Pilotem,  bo tym się jeszcze nie bawiłam ;)) a wtedy zdecydujesz o kupnie lub oddam Ci jakiś pasujący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkera oczywiście nie wejdzie, bo Parker ma własny standard naboi.

 

Za to powinien wejść konwerter Pelikana. Nie jestem pewien czy wejdzie Watermana, słyszałem co do tego sprzeczne opinie. Ten będzie chyba najbardziej dostępny w normalnych sklepach, ale najlepiej jeśli znajdziesz to przejść się z piórem i sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie będą te Pelikany, chciałabym sprawdzić konwerter od Kaweco, bo przesyłka za darmola i są takie solidne w dotyku :) ale ostatnio do Watermana Hemi właśnie Kaweco nie pasował, więc lepiej sprawdzić.

@Zero, przejadę się, ale już bez roweru, niespiesznie mi było, kopert już nie wypisuję w pracy to i pióra mi leżą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakbyś planowała być w Gdyni to daj znać. 
Co do konwertera, to zależy od profilu kołnierza w który wsadza się nabój. Jak wiadomo standardowy nabój ku końcowi się zwęża, natomiast te tanie hińskie konwertory nie (przynajmniej u mnie, wszystkie mają aż do samego końca kształt walca bez żadnego zwężenia, i tylko na końcu jest dziura). I jeśli otwór na naboje jest wyprofilowany do szyjki naboi to będzie trzeba użyć konwertera z taką samą szyjką, na przykład watermanowy albo pelikanowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Ja dodam od siebie na prośbę Ann, dzięki której mogę sie w pełni cieszyć swoim MR-em, że sprawdzają się w nich tłoczki firmy Aris. Bardzo dobrze się trzymają i nie ma z nimi żadnych problemów. NIE pasują konwertery Kaweco (za wąskie), ani Faber-Castell (za luźne). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Chciałbym zapytać, czy do tego pióra będzie pasował tłoczek Lamy Z24 albo Lamy Z26?

 

PS. Pisałem (chwilowo, ale jednak) wieki temu pod starym adresem, stąd też pozwoliłem sobie nie przedstawiać się w tematach powitalnych. ;)

Nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter Waterman wchodzi ciasno aż ma się wrażenie że można coś ułamać, konwerter Jinhao wchodzi spoko ale w moim przypadku miałem problem z podsychaniem atramentu (atrament waterman turkusowy). Na razie mój MR jedzie na atramencie Kaweco fiolecik zasilany z naboju Kaweco i wszystko idealnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...