Skocz do zawartości

Pilot MR tłoczek/konwerter


Folest

Polecane posty

a u mnie tłoczek Pelikana strzelił (ten kołnierz) przy próbie założenia do MR. ale chyba był jakiś felerny, bo siły nie używałam. pyk i 20 zł poszło :(

Nie był felerny, tłoczki Pelikana się po prostu nie lubią z Pilotami - Pelikan robi średnicę minimalnie mniejszą niż standardowo, a Pilot nieco większą, w efekcie różnica robi się za duża i pęka.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 5 months later...

Witajcie

Mam w domu kilka piórek w tym starego parkera 21. Wszystkie zdobyczne i wszystkie mają gumkowe lub tłoczkowe zbiorniczki. (Zamontowane na stałe). Pierwszym kupionym przeze mnie piórem jest Pilot FD-MR2. Wedle informacji sklepu jest on wyłącznie na naboje.  Poniżej korespondencja ze sklepem, nazwę pomijam celowo.

Quote


Tak istnieją tłoczki international, ale niestety nie pasują do tego pióra.

Ten konkretny model działa tylko na naboje.

Skoro pióro działa na naboje  (international) np. Pelikan, Kaweco, Faber-Castell. To dlaczego miały by nie pasować tłoczki od tych piór.
Kolego Mavok czy mógł byś poratować linkiem do tłoczka co się u Ciebie sprawdza.

znalazłem coś takiego

http://firma-aris.pl/produkt/tloczek-de-luxe-do-pior-wiecznych-konwerter-jinhao-standard-europejski

Link nie jest próbą reklamy czegokolwiek, umieszczony jest poglądowo. pod linkiem znajdują się wymiary tłoczka.Pytanie czy takowy tłoczek może pasować.
Serdeczne dzięki i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pilota MR na naboje international i używam go z tłoczkiem wyciągniętym z Jinhao 599 (podobnym jak w linku) – współpracują bez problemu.

Te tłoczki mają jedną wadę – nie mają w środku żadnego elementu mieszającego więc czasem atrament „przykleja się” do tłoka i nie spływa – warto wrzucić do środka kulkę z naboju...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobranie tłoczka do Pilota MR bywa kłopotliwe. Niby powinny pasować wszystkie uniwersalne, ale w praktyce to loteria. Kiedy testowaliśmy jakie tłoczki będą dobre, to z czasem rozszczelniały się wszystkie (Waterman, Pelikan, standardy Schmidta, a nawet kilka różnych Jinhao). Pilot zastosował rozmiar szyjki minimalnie odbiegający od normy, więc naboje pozostają jedynym pewnym rozwiązaniem. W przypadku tłoczka może się udać coś znaleźć, ale nie ma na to gwarancji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...