Skocz do zawartości

Montblanc prezentuje nowe akcesoria dla Samsung Galaxy Note 4


Mariusz888

Polecane posty

"Firma Montblanc zaprezentowała niedawno kilka akcesoriów dla użytkowników Galaxy Note 4 produkowanego przez firmę Samsung. Głównymi punktami tejże premiery były dwa pióra: e-Starwalker oraz Pix Pen. Dzięki nim, będzie możliwe wykorzystanie wielu ciekawych funkcji jak np. transkrypcja śladu cyfrowego na taki, który ma możliwie wiernie oddawać trójwymiarowość tekstu uzyskiwaną podczas pisania tradycyjnym piórem wiecznym z atramentem po papierze."

 

Czytaj całość

 

Ciekawi mnie co o tym sądzicie. Dla mnie osobiście zbędny gadżet bo po pierwsze nie mam nic Samsunga, a po drugie wolę jednak tradycyjne pióro. Chociaż docniam starania i potencjał... no nie wiem - jakoś trudno mi wydać jednoznaczną ocenę.

 

montblanc_samsung1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rechot:

Normalnie tak długa odpowiedź, że aż trudno dobrnąć do końca. ;) Wg mnie trochę przerost formy nad treścią. Z drugiej to będą bardzo przyzwoite wskaźniki, które będa miały kilka ciekawych funkcji. Ja osobiście używam Bamboo dla IPada bo palcem np źle się rysuje. Ale wiadomo - nie jest to tradycyjne medium i ma swoje plusy i minusy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze tylko e-papierosa do kompletu.

 

Nie zapominajmy o e-patykach-lipowych i e-bambusach-odpowiednio-zaciętych...

Potem przyjdzie czas na e-krzesiwo i e-maczugę...

I jak już będziemy mieli komplet cyfrowych odpowiedników analogowej rzeczywistości, to skończy się prąd...

I może wtedy siądziemy i pogadamy. Przy świecy, stearynowej.

 

Przepraszam za (chyba) off-top, ale majstersztyki nowoczesnego marketingu w sferze piórowego sacrum podnoszą mi ciśnienie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy Note mają rysiki - nie podejrzewam, żeby ten od Montblanc-a czymkolwiek się wyróżniał.

"Transkrypcja śladu cyfrowego" i "trójwymiarowość tekstu" to bełkot marketingowy, który nijak sie ma

do Note, jego możliwości, pisania piórem w porównaniu do używania ryskia z tabletu.

No chyba że ktoś musi mieć logo Montblanc na futerale i rysiku - cena takiego zestawu jest pewnie wyższa niż cena Note :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy Note mają rysiki - nie podejrzewam, żeby ten od Montblanc-a czymkolwiek się wyróżniał.

"Transkrypcja śladu cyfrowego" i "trójwymiarowość tekstu" to bełkot marketingowy, który nijak sie ma

do Note, jego możliwości, pisania piórem w porównaniu do używania ryskia z tabletu.

No chyba że ktoś musi mieć logo Montblanc na futerale i rysiku - cena takiego zestawu jest pewnie wyższa niż cena Note :).

Oczywiście że to tylko namiastka - wiadomo, że udawanie czegoś to nie to samo co oryginał :) Ale fajnie że jest takie coś mimo wszystko - jakoś przyjemniej by mi się patrzyło na tekst który próbowałby imitować pismo odręcznie (o ile wyglądało by to dobrze) niż na sztywne literki z klawiatury - zwkłaszcza gdy mówimy np o podpisie :)

Edytowano przez Mariusz888
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie śmieszyć, ze technologia coraz częściej postępuje do przodu po to, by oddać nam namiastkę tego, co swym przedostatnim krokiem dopiero nam zabrała. Tylko pióro i kartka daje wrażenie pisania piórem po kartce. A na klawiaturze pisze się po prostu szybciej i sprawniej. Kompletnie nie widzę więc sensu pół-analogowego pisania w tablecie jakimś buńczucznym rylcem. Z resztą to by nawet musiało idiotycznie wyglądać. Totalne głupoty, herezja!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten (zbędny moim zdaniem całkowicie) gadżet bardziej zachęci do produktów firmy Montblanc osoby silnie zorientowane na nowe technologie czy raczej zniechęci miłośników oldskulowego pisania piórem? Mnie on ani ziębi, ani parzy, ani nawet się podoba. Więcej możliwości daje tradycyjno - cyfrowe pisadło Wacoma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie śmieszyć, ze technologia coraz częściej postępuje do przodu po to, by oddać nam namiastkę tego, co swym przedostatnim krokiem dopiero nam zabrała.

No niestety tak jest ale nic na to nie poradzimy - to jest cena za postęp który w gruncie rzeczy jest nie tyle postępem samym w sobie co ślepą gonitwą za "wciąż nowym"... :rolleyes:  Dzisiaj musi być więcej i szybciej - ale czy lepiej? Często niestety nie...

 

Fajne - nawet chyba podobają mi się bardziej bo jakoś tak nowocześniej wyglądają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montblanc wydał nową linię długopisów i piór kulkowych o nazwie Cruise.

Zdjęcia pochodzą z oferty, którą mi przysłał Bazarnik.

Na pierwszy rzut oka, design bardzo podobny do linii Classic z lat 60-70 - tych.

80403a0e06bda9ec.jpg

9c1dd07f63a585da.jpg

Nawet ładne, ale ceny.............

Nie. Za długopis, czy pióro kulkowe tyle bym nie dał.

Jak wydadzą klasyczne pióra wieczne, to może się skuszę.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...