Skocz do zawartości

Witam wszystkich forumowiczów


Huskypies

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów. Nazywam sie Dawid i mam 14 lat. Pisalem piórem w 5 klasie podstawówki i przerwalem to na 2 lata Teraz jestem w 2 klasie gimnazjum i chc zaczc znowu poniewaz pisze mi sie piorem super i o niebo lepiej niz dlugopisem. Moje piórko jest z Watermana nie wiem jaki to model bo znalazlem go przypadkowo w szafie i okazalo sie ze jest to mojej mamy która dostala go gdzies kiedys. I dlatego jestem tu aby poszerzeyc moja wiedze na temat piór. I jesli moglibyscie to napiszcie mi jaki to model.

Moje zainteresowania to tenis stolowy bo gram w klubie. Zwierzta mam 2papuzki i psa huskiego Dingusia. I gram na akordeonie

Witam

post-3208-0-24684300-1411212974_thumb.jpg

Edytowano przez Huskypies
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! :)

 

Jednak....

 

 i chc zaczc z nowu poniewaz pisze mi sie piorem super i o niebo lepiej niz dlugopisem.

przydała by się jakaś interpunkcja, a przynajmniej polskie litery i naprawa co niektórych ubytków.

 

 Moje piórko jest z Watermana nie wiem jaki to model bo znalazlem go przypadkowo w szafie i okazalo sie ze jest to mojej mamy która dostala go gdzies kiedys.

Pióro nie może być z Watermana - co najwyżej może być wyprodukowane przez Watermana, a uściślając to przez firmę Waterman. W jednym zdaniu zawarłeś właściwie trzy bez ich rozgraniczenia i jak się czyta to oczy bolą.... :rolleyes:

 

nie wiem jaki to model

My też nie wiemy bo nie mamy szklanej kuli ;) Wstaw jakieś zdjęcia :)

 

EDIT (widzę, że wstawiłeś zdjęcie)

Twoje pióro to Waterman Hemisphere Stainless Steel GT

Edytowano przez Mariusz888
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Nazywam się Dawid i mam 14 lat.

Pisałem piórem w 5 klasie podstawówki i przerwałem  na 2 lata. Teraz jestem w 2 klasie gimnazjum i chcę zacząć  znowu ponieważ pisze mi się piórem super i o niebo lepiej niż długopisem. Moje piórko jest z Watermana tylko nie wiem jaki to model bo znalazłem go przypadkowo w szafie i okazało się  że jest to mojej mamy, która dostała go gdzieś kiedyś. I dlatego jestem tu aby poszerzyć moją wiedzę na temat piór. I jeśli moglibyście to napiszcie mi jaki to model.

Moje zainteresowania to tenis stołowy bo gram w klubie. Zwierzęta mam 2 papużki i psa huskiego Dingusia. I gram na akordeonie.

Witam

Mam nadzieję że lepiej :)  Nie wiem co jest,czemu nie dało się edytować treści tematu są jakieś ograniczenia ile razy można?

Edytowano przez Huskypies
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Miło, że do nas zawitałeś. Nie przejmuj się uwagami co do pisowni - ale niestety tak tutaj mamy. Kultywujemy piękno nie tylko instrumentu, jakim jest pióro, ale także czynności, jaką jest pisanie. Tak że, tych kilka życzliwych uwag wyjdzie Ci tylko na zdrowie.

Napisz nam coś na temat atramentów, których używasz, lub których chciałbyś używać. Na Forum jest cała masa recenzji poszczególnych marek atramentów i ich palety kolorów. Z pewnością trafisz na coś, co Ci się spodoba.

Nie ukrywam, ze ogromnie się cieszę, że ktoś z twojego pokolenia do nas zawitał. To krzepiące.

czuj się więc jak u siebie w domu i nie wahaj się pytać o wszystko (no, prawie o wszystko :):rolleyes:)

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagami się nie przejmuje lecz biorę je sobie do serca aby wcielać w życie. Co do atramentu to kupuje naboje Waterman Mysterious Blue o kolorze niebiesko czarnym, ale osobiście ten kolor mi się nie podoba więc jak skończę to pudełko to zamówię przez internet bo u nas w sklepie nie dostanę.I chciałbym taki bardziej ładny niebieski lub coś w stylu czarnego ale poczytam jeszcze o tych atramentach. A no i mam jeszcze pytanie czy to pióro da się napełniać z tej flaszki z atramentem czy trzeba naboje a jeśli się da napełniać to co jest potrzebne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zakupić tłoczek/konwerter Watermana. Znajdziesz pod hasłem konwerter waterman. Innych marek mogą pasować lub nie pasować, Waterman potrafi uprzykrzać życie użytkownikom swoich piór (do Experta tłoczki nie-Watermana nie pasują).

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzykawki - insulinówki są przydatne, jeśli chcesz napełnić nabój (może masz jakiś długi pusty pod ręką, nie wyrzucaj), a ja zaraz sprawdzę, czy tłoczki innych firm pasują do Hemi i napiszę :)

 

sprawdzone, oto rezultaty

2014-09-20%252022.34.11.jpg

 

zaczynając od lewej strony: 

1. Jinhao

2. Baoer

3. No name dołączony do atramentu Camel Camlin Royal Blue (do znalezienia na allegro, jeśli używasz zmazika do piór, to tym bardziej godny polecenia, bo tani, dobry i zmazywalny, aha i tłoczek w zestawie ;))

4. jakiś kolejny no-name, kupiony na alle...

5. uniwersalny tłoczek, dostarczony mi razem z tym od Baoera, bo od sklepu forma-aris, jako jeden z pięciu, które od nich mam luzem, poza piórami

 

na końcu nr 6. czyli oryginalne Kaweco

a teraz podsumowanie:

1-5 pasują, mieszczą się, wchodzą pewnie i trzymają się w piórze dobrze, są tanie, niektóre jako gratis mają atrament, jak ta trójeczka :P a Kaweco jest na zdjęciu poziomo, bo o dziwo, nawet nie chciał się wpasować do Hemisphere! a ten z nr 5 wyjęłam świeżo z Watermana Graduate, bo tam też mi pasuje.

 

Jeśli napełnianie strzykawką naboju nie jest dla Ciebie wygodne, to polecam jednak tłoczki no-name lub te Jinhao/Baoer, niby wszystkie uniwersalne, ale te jakoś tak... bardziej... :D

Edytowano przez Ann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, a teraz kolejne pytanie bo ja tak mam że się dużo pytam więc tak jak pisałem o tych kolorach to jaki moglibyście mi polecić. Czytałem trochę o tym atramencie Pelikan turkus i niebieski ewentualnie czarny. Co o nich myślicie? A jeśli są złe to napiszcie jakie są inne fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do atramentów to : polecam Pelikany, bo maja chyba najlepszy stosunek ceny do jakości.Za kilkanaście złotych kupujesz 30 ml atramentu, którym będziesz pisał i pisał. Tylko czerwonego Pelikana nie polecam - wyłazi na stalówke i robi ziazi :cry:

Camlin jest atramentem tanim jak barszcz i jeszcze sprzedający dodaje konwerter do pióra jako gratis. (kolor atramentu to niebieski szarawy, zmywalny ponoć)

Co do kolorów - musisz zdecydować jaki Ci sie najbardziej podoba. czarno-niebieski to klasyka, są tacy co lubią (ja nie), turkusowi niektórzy zarzucają, że "dziewczyński" bo faktycznie niebieściutki jak chabrowe oczeta dziewczątka co gąski pasało ;-).

Ja osobiście lubie tez brazy i zielenie. Musisz wybrać.

Na OLX.pl jest facet wysprzedający zapasy ze sklepu. Za parę złotych można u niego kupic markowe atramenty. Poszukaj sam, bo ja nie chce być posądzany o jakieś plasowanie produktu :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...